اعلام حمایت عربستان از کودتای عبدالله صالح
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۱    ۱۳۹۶/۹/۱۲ کد خبر: 142547 منبع: پرینت

ایتلاف سعودی در بیانیه‌ای ضمن حمایت از کودتای عبدالله صالح آن‌ را انقلاب جدید و مبارک در یمن معرفی کرد.

ایتلاف سعودی در بیانیه خود آورده است: این اختلافات به وضوح فشارهایی که نیروهای وابسته به انصارالله اعمال می‌کنند را نشان داد و ثابت کرد که کنترل ‌آنها بر تصمیمات و سرنوشت و توانمندی‌های مردم یمن با زور اسلحه بوده و در نهایت منجر به بروز انفجار اوضاع میان 2 طرف شد.

از روز جمعه درگیری‌های شدیدی میان نیروهای انصارلله و طرفداران صالح در صنعا آغاز شده است. منابع یمنی می‌گویند که نیروهای وفادار به صالح بخش‌ عمده پایتخت را به تصرف خود در آورده‌اند و صالح نیز در یک سخنرانی تلویزیونی علاوه بر اعلام آمادگی برای مذاکره با عربستان از مردم یمن خواست علیه حوثی‌ها به پاخیزند.

ایتلاف تحت امر سعودی‌ها با استقبال از این درگیری‌ها اعلام کرد: ما درک می‌کنیم انسان‌های شریفی از اعضای حزب کنگره مردمی سراسری (تحت رهبری عبدالله صالح) و رهبران آن و نیز مردم با اصالت یمن که شرایط آنها را مجبور به ماندن تحت کنترل شبه‌نظامیان کرده بود، دوره‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشته‌اند و ایتلاف معتقد است، این مرحله از تاریخ یمن نیازمند توجه چهره‌های شریف یمنی با گرایش‌های حزبی و قبیله‌ای مختلف در این "انقلاب مبارک" جهت رهایی از شبه‌نظامیان است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما اطمینان داریم که اعضای حزب کنگره مردمی زمام امور را به دست می‌گیرد و ایتلاف نیز با تمام توان در همه زمینه‌ها از منافع مردم یمن حمایت می‌کند تا خاک، هویت، وحدت و بافت اجتماعی یمن در چارچوب کشورهای عربی، کشورهای منطقه و جهان حفظ شود.‌

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
عبدالله صالح
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است