رییس جمهوری آمریکا استیضاح می شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۳۸    ۱۳۹۶/۹/۱۴ کد خبر: 142672 منبع: پرینت

رییس جمهوری آمریکا در جریان دروغگویی مشاور امنیت ملی پیشین خود به معاون اولش و اف بی آی قرار داشته؛ واقعیتی که می تواند ترامپ را با اتهام پیشگیری از اجرای عدالت و استیضاح روبرو کند.
شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که وکیل کاخ سفید، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را در جریان دروغگویی «مایکل فلین» مشاور امنیتی ملی پیشین او به مایک پنس معاون اولش و اف بی آی قرار داده بود.

به نوشته تارنمای سی ان ان، این واقعیت می تواند این ابهام را پیش بیاورد که ترامپ وقتی از «جیمز کومی» رییس وقت اف بی آی می خواسته که تحقیقات مربوط به فلین را متوقف کند، از این ماجرا آگاهی داشته است.
این مساله همچنین می تواند در بحبوحه تحقیقات مربوط به تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه منجر به طرح این سوال شود که آیا کسی از مقام های کاخ سفید، از جمله شخص ترامپ، از اجرای عدالت پیشگیری کرده است؟

اثبات اتهام پیشگیری از اجرای عدالت در مورد رییس جمهوری آمریکا می تواند به استیضاح و برکناری او منجر شود.
مایکل فلین جمعه شب گذشته در دادگاه پذیرفت که درباره ارتباطش با روسیه و «سرگیی کیسلیاک» سفیر پیشین این کشور در واشنگتن به اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) دروغ گفته است.
فلین تنها 3 هفته پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، به علت افشای ارتباطش با سفیر روسیه، ناچار به استعفا شد.

«رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، علاوه بر فلین علیه چند عضو دیگر ستاد انتخاباتی ترامپ از جمله «پاول مانافورت» رییس پیشین این ستاد و برخی دستیاران رییس جمهوری آمریکا ادعانامه صادر کرده است.

مانافورت به 12 مورد از جمله «پولشویی» و «اقدام به توطئه» متهم است؛ گرچه خود این اتهام‌ها را رد می‌کند.
رسانه ها پرونده ارتباط احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه را در کنار بزرگترین رسوایی های تاریخ آمریکا از جمله ماجرای واترگیت «ریچارد نیکسون» و رسوایی اخلاقی «بیل کلینتون» چهل و دومین رییس جمهوری این کشور قرار می دهند.
هر 2 رویداد یاد شده به محکومیت رییس جمهوری وقت و کلید خوردن روند استیضاح منجر شد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
استیضاح
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است