استقبال آمریکا از توسعه هسته ای عربستان سعودی
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۴۳    ۱۳۹۶/۹/۱۴ کد خبر: 142673 منبع: پرینت

وزیر انرژی عربستان سعودی پس از دیدار با همتای آمریکایی خود در ریاض، از شرکت‌های آمریکایی برای مشارکت در برنامه هسته‌ای ریاض دعوت کرد.

در حالی که در روزهای اخیر رسانه‌ها از همکاری‌های هسته‌ای احتمالی دولت دونالد ترامپ با ریاض خبر داده‌اند، وزیر انرژی عربستان سعودی روز دوشنبه اظهارنظری درباره این موضوع کرده است.

هفته گذشته منابع خبری گزارش دادند آمریکا در حال گفتگو برای ارایه فناوری هسته‌ای به عربستان است. مدیر شورای امنیت ملی آمریکا در زمینه سلاح‌های کشتار جمعی در جلسه استماع سنا فاش ساخت که واشنگتن در حال گفتگو با ریاض در این زمینه است.

یک روز پس از انتشار این خبر بود که خبرگزاری رویترز هم از لابی‌گری برخی شرکت‌های آمریکایی با واشنگتن برای توسعه برنامه هسته‌ای عربستان سعودی خبر داد.

حالا وزیر انرژی عربستان سعودی پس از دیدار با همتای آمریکایی خود که به ریاض سفر کرده، درباره این موضوع اظهارنظر کرده است.

«خالد الفالح» پس از دیدار با «ریک پری» به خبرنگاران گفت که عربستان سعودی از شرکت‌های آمریکایی برای مشارکت در برنامه هسته‌ای صلح آمیز این کشور دعوت کرده است.

وزیر انرژی دولت دونالد ترامپ هم در ریاض تاکید کرده که هنوز زود است درباره توافق‌های آمریکا با عربستان سعودی در زمینه همکاری برای برنامه هسته‌ای بیانیه‌ صادر و اظهارنظر کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
عربستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است