دیپورت محترمانه پناهجویان از آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۰۶    ۱۳۹۶/۹/۱۴ کد خبر: 142679 منبع: پرینت

برای آن دسته از پناهجویانی که موفق به دریافت مجوز اقامت نشده‌اند، کمک هزینه بازگشت به کشورهای شان پرداخت می‌شود.
به نقل از راشاتودی؛ وزارت داخله آلمان برای تشویق پناهجویان برای بازگشت به کشورهای شان، پیشنهاد جدیدی را مطرح کرده است.

مقام های آلمانی اعلام آمادگی کردند به هر پناهجویی که با درخواست پناهندگی اش موافقت نشده این فرصت را داده می‌شود تا بدون درج مهر اخراج در مدارکش، مبلغی کمک هزینه از دولت دریافت کند و به کشور خودش بازگردد.
به این ترتیب وزارت داخله آلمان تلاش می‌کند پناهجویانی را که در طرح سیاست در‌های باز «آنگلا مرکل»، صدراعظم این کشور، به آلمان هجوم آوردند را تشویق به بازگشت به کشورهای شان کنند.

پیش از این نیز آلمان طرحی را برای حمایت از مهاجرانی که داوطلبانه تصمیم به ترک این کشور بگیرند، به اجرا گذاشته بود. در این طرح، به هر مهاجری که بیش از 12 سال داشته و داوطلبانه درخواست پناهندگی خود را پس بگیرد، 1200 یورو پرداخت می‌شود تا به کشورش بازگردد. آن دسته از مهاجرانی که یک بار با درخواست پناهندگی آنها مخالفت شده و از حق خود برای استفاده از دادگاه تجدیدنظر چشم پوشی کردند، 800 یورو برای بازگشت به کشورشان دریافت می‌کنند. تمام کمک هزینه‌های ذکر شده برای کودکان زیر 12 سال، نصف می‌شود.

در طرح جدید که «کشور شما. آینده شما. حالا!» نام دارد، دولت آلمان بسیار دست و دلبازتر شده و علاوه بر اینکه کمک مالی طرح اول را به داوطلبان بازگشت به کشورهایشان پرداخت می‌کند، مبلغ 3 هزار یورو برای هر خانواده مهاجر و تا 1000 یورو برای هر فرد تنها (بدون خانواده) درنظر گرفته است.
البته مهلت تعیین شده برای استفاده از کمک هزینه اضافی در طرح دوم، محدود است و مهاجران فقط تا فوریه 2018 فرصت دارند تا اعلام کنند قصد دارند به کشورهای شان بازگردند و از کمک‌های دولت آلمان بهره‌مند شوند.

اعلام سیاست «در‌های باز» که آنگلا مرکل برای پذیرش پناهجویان در نظر گرفته بود، موجب هجوم پیش بینی نشده سیل مهاجران از خاورمیانه و شمال آفریقا به آلمان شد. تا سال 2015 بیش از یک میلیون مهاجر وارد آلمان شدند که بسیاری از آنها غیرقانونی از مرز‌ها عبور کرده بودند.
آلمان در سال گذشته درخواست پناهندگی 300 هزار نفر را رد کرد، در سال جاری نیز 200 مهاجر از این کشور اخراج می‌شوند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
المان
پناهجویان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است