معاش متقاعدین صرف بیلبوردهای شهری غنی
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۹    ۱۳۹۶/۹/۱۶ کد خبر: 142753 منبع: پرینت

در گوشه و کنار شهر کابل تصاویر زیادی از رییس جمهور اشرف غنی با شعارهای میانتهی و غیر عملی نصب گردیده است.

وقتی که متوجه شدم بر علاوه تصاویر بزرگ از جناب رییس جمهور تصاویر بزرگ زیادی از خانم محترمه شان رولا غنی و داکتر عبدالله نیز در چوک ها نصب شده هر یک از این تصاویر و در جایی که نصب می شود کمتر از 500 دالر مصارف ندارد.

از سوی دیگر از زبان رییس عمومی خزانه تقاعد شنیدم که به رادیو آزادی می گفت 40 درصد از متقاعدین حقوق خود را دریافت نکرده اند. پول های معاش متقاعدین در جاهای دیگری به مصرف رسیده خدا کند مصرف نصب تصاویر نشده باشد.

به گفته رییس عمومی خزانه تقاعد ما بخاطر پرداخت حقوق متقاعدین بعد از این یک افغانی هم نداریم معاش متقاعدین در جاهای دیگر غیر قانونی مصرف شده است. شما می دانید یک متقاعد پولی را که می گیرد نه تحفه اشرف غنی است نه تحفه عبدالله و نه تحفه وزیر مالیه، مبلغی است که طی دوره ماموریت آن از معاش آن ذخیره شده و حالا دولت مکلف است برایش بپردازد.

اگر کسی یا کسانی که معاش متقاعدین را به وقت و زمان اش در اثر غفلت و بی توجهی نمی پردازند و حقوق دیگران را خدا ناخواسته غیر قانونی در جای دیگری مصرف کرده یا می کنند هم خاین اند هم جابر و هم وطن فروش.

امیدوارم دولت از جفایی که بر متقاعدین مظلوم روا داشته می شود غفلت کنندگان را مجازات نماید و از تمام رسانه های رسالتمند تقاضا دارم که بخاطر پرداختن حقوق متقاعدین وظیفه ایمانی و وجدانی خود را ادا کنند و جلوی این ظلم آن هم در فرا رسیدن سرمای سرد زمستان پیش آمده بگیرند.

زمانیکه می خواستم این نوشته را نشر کنم به سخنگوی وزارت محترم مالیه تماس تلفنی گرفتم برایم گفت در بودجه سال نو حقوق اینها را شامل بودجه کرده ایم و می پردازیم. برایش گفتم سال 1397 گفت نخیر دو هفته بعد پرداخت حقوق آنها آغاز می شود گفتم راست می گویید گفت بلی راست می گویم امیدوارم این وعده به حقیقت تبدیل شود.

سعیدی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بیلبورد
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   کمترین معاش را در جهان متقاعدین افغانستان بدون هیچگ.نه امتیازی دارند که نیاز مندی ابتدایی متقاعد خانه بدوش را تکافو نمیکند به زندگی رقتباری زندگی میکنند با انهم در اجرای معاش سالانه شان از ۱۲۰۰۰ الی یکصد هزار در سال است بازهم روز ها و ماه ها سرگردان هستند تا پول تقاعد شانرا بدست اورند اما برای یک قاتل ملت جاسوس استخبارات بیگانه دشمن خاک و مردم و چپاولگر دزد خاین جنایتکار بنام رهبر تنظیم قصر مجلل با تمام امکانات مدرن و ماهانه دهملیون افغانی پول نقد و بادیگار و موتر و تیل موتر و بیشتر از صد تن محافظ با تادیه معاش و مصارف ان از جانب دولت و سیر و سفر ان بخارج کشور با تمویلپول مصرف ان از جانبدولت نه تخصیص در نظر است و نه سکتگی در اجرای ان رخ میدهد اما یک متقاعد بیچاره با گرفتن حداقل پول برای زندگی روز هاباید منتظر بماند و سرگردان باشد.

>>>   از بادار بزرگ خود قر ض بگرد

>>>   در دیگر کشور ها عکس های رهبران صرف در هنگام مبارزات انتخاباتی در جاده ها نصب میشوند،اما در افغانستان ،همیشه و در همه جا و در همه دفتر ها و ادارات دولتی،عکس های رهبران نصب میشود.
این کاملأ یک کار غلط و خود پرستی را نشان میدهد.
بنأ باید پارلمان افغانستان این موضوع را مورد بحث قرار دهند و از کیش خویشتن پرستی جلوگیری کنند.

>>>   مردم از عکس هاو چهره های رهبران خاین دزد و خاین انهم در سر سرک ها و پارک ها خسته شدند و با دین چنین چهره های سیاه و نفرت افگن هر باری که به ان عکس ها برخورد میکنند بعوض خوشحالی غم و درد شانرا دو چندان میسازد و ده ها لعن ونفرین به ان چهره میفرستند گلبیدین حکمتیار با تمام انجام جنایات اش در برابر این ملت و بخصوص مردم کابل که ۶۵۰۰۰ از مردم کابل را با پرتاب راکت های کور اش بشهادت رسانده و صد ها منزل را ویران کرد با اوردن اش بنام مصالحه از جانب ارگ عکس های منفور نفرت انگیز چهره سیاهش را در دید مردم گذاشته تا مردم با هر برخورد دید شان صد ها لعن و نفرین بروی میفرستند و تف بروی عکس این خاین جاسوس دشمن مردم می اندازند .

>>>   عکس را نصب میکنند تا در چشم مردم درآیند.

>>>   ازرئیس جمهورشروع تاپایان تماما دروغ میگویند ومتقاعدین این قشربیچاره را فریب میدهند حقوق متقاعدین را نرواری خوردند وحیف ومیلش کردند وهیچ مرجعی هم درافغانستان وجود ندارد که برایش شکایت کنی بجز دربار الله وکسانیراکه پول متقاعدین را خوردند دربدرشوند با آل واولاد شان
ازانسانهای بیغیرت ومزدور ودزدان حرفوی چی گیله کنیم خداوند اینها راتباه وبرباد کند پارالمان هم شریک این دزدی ها است اگرنباشد چرا این بیغیرت ها تا امروز درین باره صدای شانرا بلند نکرده صدا های تفرقه قومی را خو بسیار زود بلند میکنند
به خود اشرف غنی میگویم که درینباره توچه کن درغیر آن جوابگو نزد متقاعدین خودت هستی نه کسی دیگر

>>>   آفرین وصد افرین برشما جناب سعیدی ازشما خواهشمندم این موضوع راطورجدی پیگیری گن صواب دنیا وآخرتت میشود

>>>   همین گپیکه سخنگوی وزیرمالیه گفته عین گپ ازشروع سال 1396 به متقاعدین گفته میشود به اصطلاح اینها متقاعدین را
گپ میته
واینها را بخداوند مسپاریم تا همرایشان حسابی کند
درافغانستان سراسر قانون پامال است هرکس تا وس خود که دستش برسد صرفه نمیکند

>>>   به وعده های دروغین این حکومت باورنداریم

>>>   کسیکه معاش متقاعدین را خورده الهی روزخوب نبینه دربدرشوند

>>>   خیر ببینی سعیدی صاحب

>>>   هیچ قابل قبول نیست به تمام کارها پول است وبه متقاعدین که تفنک وزورندارند پول نیست اینجا پول بواسطه میله تفنگ بدست میآید نه بواسطه قانون ومنطق
زیرا جنازه قانون ومنطق قبلا خوانده شده است خدامغفرتش کند
وهم میگویند که :
کل رادیده بودم نه مغزبرآمده گی را
فعلا دیده میشود که مغز اینها برآمده وفریاد وصدای کسی رانمیشنوند
اوبرادرخیرات خونمیتی حق مردمه چرانمیتی
بیائید درریاست تقاعد ونمایشگاه متقاعدین را به دنیا نشان دهید نه ازبادام باغ را که نامت برآید

>>>   الی گم شدن مکمل دزدان حقوق متقاعدین پرداخته نمیشود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است