"استقبال کننده" شغل جدید هزاره ها
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۳    ۱۳۹۶/۹/۱۶ کد خبر: 142775 منبع: پرینت

برای گرفتن پاسپورت رفتم. مسوول دفتر پرسید "شغل‌ات چیست".

گفتم "استقبال‌کننده".

می‌گوید "این که شغل نیست".

گفتم "برای تو نیست و الا بیست درصد هزاره‌ها شغل دایمی شان رساندن محقق و بهزاد و خلیلی به میدان هوایی و برگرداندن آنها به خانه است".

می‌گوید "شما هزاره‌ها نام‌ خدا خیلی استعداد دارید، هر روز یک چیز جدید اختراع می‌کنید".

خلاصه موفق شدم این شغل را وارد دیتابیس ریاست پاسپورت افغانستان نمایم.

ظفر


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
استقبال کننده
هزاره
نظرات بینندگان:

>>>   شغل دیگری که باید برای هزاره ها وارد دیتابیس ریاست پاسپورت افغانستان شود، شغل مظاهره گر است. هزاره ها برای خواست های برحق یا به ناحق خود تظاهرات را به راه می اندازند. بطور مثال،اگر در بامیان زمستان کمتر برف ببارد، یا زن فلانی از شوهرش طلاق بخواهد، یا در یک ماه با شوهرش یکبار همبستر نشده باشد و از همین قبیل چیز ها...هزاره ها بروی سرک ها می ریزند و از حکومت درخواست عدالت می کنند.

>>>   ظفرهمیشه نصیب ظفرباد ، خوب کردی که نگفتی وظیفه ما دست بوسی است

>>>   فدا محمد تورانیان
کسانی که برای فاشیزم سواری بدهند ، می شوند حامیان وحدت ملی و ملی گرا و کسانی که اجازه ندهند فاشیزم سوار شان شود ، می شوند
ستمی ....

>>>   Khalid
جالب است:
جهان مخصوصا کشور های اسلامی در برابر تصمیم ترامپ دست به اعتراض زده اند.
اما بر عکس در عربستان سعودی امروز برای بار نخست بزرگترین کنسرت یک خانم با شور و شادی اجرای شد

>>>   کشورهای ثروتمند و برده تبار اعراب که همسایه و همتبار فلسطین هستند در خفا با یهودیان پیمان های حمایتی و دوستی با آنها دارند پس برای ما چه نیاز است تا لشکر پیاده و پیش قراول عربها شوئیم.
فراموش نکنید که طالبان، داعش و القاعده تحفه همین اعراب برای ما هستند و تا به حال، عربستان و قطر رسماً از طالبان در افغانستان حمایت میکنند. هیچ فلسطینی به اندازه یک چهارم حسن نیت شما، به شما حسن نیت متقابل ندارند. هیچ گاهی بخاطر قتل عام مردم افغانستان به جاده ها نریختند و ابراز احساساتی نداشتند. متاسفانه اکثریت مردم نادان فلسطین و جریان های سیاسی و نظامی شان به شمول "حماس" و "فتح"، طالبان را یک جریان اسلامی میدانند و از آنها در مجامع داخلی شان حمایت میکنند. وضعیت مردم افغانستان، ده مرتبه از مردم فلسطین بدتر است. در سال روان هیچ انفجاری در فلسطین رخ نداده است ولی افغانستان در خون شناور است.

>>>   پروان آزادگان
حال شما متوجه شورای قندهار شدید که به همه افراد مرتجیع خوب و بد پشنهادی رژیم سرخمانه رای دادند
خصوصا دو وزیر داخله و دفاع
این خود ثابت موضوع است که شورای قندهار و سایر شورای ها فقط و فقط برای فریب مردم به مصارف و دستور ارگ سیاه سازماندهی میگردد

>>>   26 november om 21:07 ·
ده جفای بزرگی که کرزی در حق مردم ما کرد:
1. نگذاشت مشی بی طرفی سنتی در عرصه سیاست خارجی تثبیت گردد.
2. نگذاشت کشور صاحب قانون اساسی و ساختار نظام کارا و پذیرا گردد.
3. نگذاشت امریکایی ها طالبان را ریشه کن نمایند.
4. به دلیل ضعف مدیریت، ده ها میلیارد دالر کمک بین المللی را حیف و میل کرد و برباد داد.
5. نگذاشت کشور صاحب احزاب سیاسی فراگیر گردد.
6. جلو گام های مثبت در راستای دولت سازی و ملت سازی را گرفت.
7. با قوم پرستی و فرقه گرایی، چالش های تباری و سمتی را به اوج رساند.
8. فرهنگ مباشرپروری، واسطه بازی، رشوه ستانی و فساد را نهادینه ساخت. تولید و قاچاق مواد مخدر را به ارقام نجومی رساند. در نتیجه بیش از یک میلیون جوان را هیرویینی ساخت.
9. فرهنگ تقلب، تخلف و تخطی را در انتخابات نهادینه ساخت.
10. فرهنگ انحصارگرایی را در کشور نهادینه ساخت.

>>>   جناب ظفر این گروه استقبال کننده یک در صد هزاره ها را تشکیل می دهند. لطفا انصاف در گفتار را رعایت کنید. تعداد اجیر و مزد بگیر در هر قوم و نژادی وجود دارد یک تعدادی از اشرف و تعدادی از دوستم و تعدادی از ... اکثریت قریب به اتفاق هزاره ها منطقی و معقول رفتار می کنند.
نادر پشتون

>>>   سلام
کی شود که ملت ما عقل و شعور انسانی پیدا کنند ، تا کی گپ از گروه و طایفه می زنید لحظه ای بی اندیشید و برای اتحاد و پیشرفت افغانستان عزیز فکر کنید خدا عقل بدهد به کسی که دیگر از اقوام را مسخره می کند در حالی که خداوند بزرگ اینکار را منع کرده است

>>>   بجز ازچند نفرتیکه دارقوم برادران هزاره ما شریفترین وبا استعداد ترین مردم افغانستان هستند
من خودم هزاره نیستم وبرای مردم شریف هزاره خود زیاد احترام دارم

>>>   پاسخ به چند ادعای کاذب و جعلی متعصبین پشتون مانند یون، حکمتیار، احدی، طاقت و دیگر خران فاشیست که هر روز مردم را فحش میدهند!
==================================
١- ما پشتون ها مردمان بومي افغانستان امروزي هستيم.
جواب : پشتونها قوم كوچي بودند وتا حال يك تعدادش كوچي باقی مانده اند، كوچي هيچ وقت بومي شده نمي تواند .
٢-افغانستان از افغان يا (پشتونها ) است به خاطركه پيشوند اين كشور افغان است .
جواب: نام افغانستان يك نام تقلبي است در سال١٨٤٦ م توسط انگليس ها به خاطر امتياز گيري زيادتر به نفع پشتون ها از روس تزاري و هند برتانوي نام گذاري شد اين كشور پیش از آن اسم سززمین ما خراسان بود .
٣-ما پشتون ها اكثريت هستيم .
جواب:همه مي دانند كه تا به حال هيج وقت نفوس شماري كامل از افغانستان صورت نگرفته است و احصاييه كه شما مي دهيد اين يك نوع امتياز گيري تقلبي است .
درزمان جمهوریت محمد داوود اداره مرکزاحصاییه با کمک ملل متحد سرشماری نفوس را از پلچرخی آغاز و به سوی جلال آباد و کامه و لغمان و تمام مشرقی ادامه دادند و پس از توحید ارقام معلوم که که پشتونها در منطقه خود که ادعای اکثریت داشتند از ۳۵ در صد بیشتر نیستند و هنوز مناطق مرکزی و شمال و مناطق غربی کشور که مناطق غیر پشتون اند سرشماری نشده بود که از هراس این سرشماری را متوقف کردند.
در حاليكه اگربا تعقل محاسبه كنيم كابل مركز تجمع اقوام است از آنجا ما قياس كرده مي توانيم كه شما اقليت هستيد در سال ١٣٨٧يك موسسه مستقل امريكايي بنام Independent statistics كه مركزش در كارته ٤ كابل بود در روزنامه نيوز امريكا نشر كرده بود ٨١ فيصد افغانستان غير پشتون است .

٤-زبان پشتو زبان ملي و اول افغانستان است .
جواب : ملي كلمه است كه بر يك كليت گفته مي شود .در حاليكه زبان پشتو را تنها پشتونها مي دانند نه اکثریت مردم افعانستان .
دراين صورت تنها زبان فارسي يا دري زبان ملي شده مي تواند كه تمام اقشار و اقوام به شمول پشتونها به آن دسترسي گفتاري و نوشتاري دارند .

٤- ما اوغان هستيم غيرت پشتونوالي داريم.
جواب:من تا حال نمي دانم حكايت از غيرت پشتونوالي چيست؟
ويا اينكه يك شعار نمايشي است ؟
اگر قرار باشد غيرت به خاك فروختن ويا آوردن انگليس روس وپاكستاني و امریکایی باشد پس شاه‌شجاع ،تركي، امين ، نجیب وملا عمر ازهمه با غيرت هستند.

چرا ازفرهنگ كهن و افتخار آفرين خُراسان خرف نمی زنید؟ ويا اينكه با خُراسان(خورآسان) و مردمش كه امروزاكثريت ملت ما را تشكيل ميدهد دشمنی دارید.
همه فاشيستان بايد فرهنگ منطق و حقيقت پذيري را پذيرا شوند و هيچوقت از فرهنگ تزوير وتقلب كار نگيرند اين به نفع شان نيست چرا كه يك روزحقيقت آشکار مي شود و آنگه سياه رو شود هر که در او غش باشد .

نوشته از
علی سجادی

>>>   جناب ظفر دیگران میلیارد ها دلار را به جیب زد کسی یک کلمه نمیگوید اما تو با خلیلی ومحقق حسادت داری وحرفهای بی ارزش میزنی؟ واقعا ارزشت همین قدره!نادرشاه

>>>   خیر است که ظفر درد دل خوده گفت قریب اس که ....


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است