از درد ملت مسلمان جدا نیستیم
قدس شریف، شهر مقدس و مبارک مسلمان ها است که در زمان حضرت عمر آزاد شد؛ اقدام رییس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس بحیث پایتخت اسراییل یک اشتباه بزرگ و جبران ناپذیر است و نباید اینکار را می کرد 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۹    ۱۳۹۶/۹/۱۶ کد خبر: 142780 منبع: پرینت

کنفرانس بزرگان تنظیم دعوت اسلامی افغانستان با سخنرانی رهبر شورای حراست و ثبات افغانستان و رییس مجلس سنا برگزار شد. دراین کنفرانس از تنظیم شورای تنظیم خبر داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، عبدالرب رسول سیاف، رهبر جهادی امروز پنجشنبه 16 قوس 96 در این کنفرانس گفت: قصه نهضت اسلامی افغانستان بسیار دور و دراز است و نهضت درحالی شروع شد که جریانات چپی همه بر سر بساط علمی، مکاتب و دانشگاه های کشور سایه تاریک انداخته بودند و فرصت برای جولان مردم دین ستیز باز شده بود، دراین شرایط موسسین نهضت بر آن شدند که مسوولیت واجب و دینی خود را ادا کنند و به فکر تاسیس اولین حلقه برای مبارزات اسلامی بیافتند.

سیاف با بیان مقاومت نهضت اسلامی در برابر جریان های بی دین و دین ستیز اظهار کرد: کار نهضت در آغاز بسیار آهسته و با قدم های سنجیده برداشته شد و نهضت فرصت تربیت کادرها و تنظیم های جنگی را پیدا نکرد و در این شرایط ناگهان در ایام شیرخوارگی مجبور شد در میدان جنگ برود. از یکسو جنگ تحمیل شد و از طرف دیگر حملات بیرحمانه نظام بر نهضت وارد شد و تعداد زیادی از پیشکشان نهضت به زندان افتادند و تعدادی ناچار به ترک وطن شدند.

این رهبر جهادی یادآور شد: با وجود تمام تلاش ها علیه نهضت، آهسته آهسته نهضت ایستاد و قیادت جهاد برحق ملت مسلمان را برعهده گرفت و رهبری مبارزات و جهاد را بصورت عمده بر عهده گرفت.

وی، درخصوص تاسیس دانشگاه عوت و جهاد سیاسی توسط نهضت اسلامی افغانستان اظهار کرد: در دانشگاه دعوت و جهاد، 16 درصد محصلین تنظیم و 84 درصد محصلین دیگر تنظیم ها درس می خواندند و جای هیچگونه فرق و امتیاز گیری میان محصیلین نبود و فرزندانی بدور از روحیه تعصب در آن تربیت شدند که اکنون در هر جایی از کشور که کار می کنند مانند ستاره می درخشند.

سیاف، با پذیرفتن انتقادها از نبود کادر مجرب در تنظیم نهضت اسلامی گفت: بعضی می گویند که تنظیم، کادرهای مجرب و تحصیلکرده ندارد؛ تمام این انتقادها را می شنویم و رد نمی کنیم اما می گوییم که اگر ما در این مجال کار کردیم نخواستیم برای خود نوکر و خدمتکار تربیت کنیم و کوشش کردیم که برای کل ملک خدمت کنیم و همین روحیه را نیز تعقیب می کنیم.

رهبر شورای حراست و ثبات، وجود اقوام مختلف را باعث زیبایی کشور خواند و گفت: وقتیکه چند گل یکجا شوند، گلدسته ایجاد می شود و این ملت گلدسته است؛ پشتون، تاجیک، هزاره، ازبک، ایماق، بلوچ، عرب، نورستان و ترکمن همه برابر، اولاد آدم و امت رسول هستند و ضرورت نیست که به یک نام و نام دیگر از هم جدا شوند. بر سر وحدت ملی کشور در چوکات هم دین بودن تاکید می ورزیم و امید داریم همه در این مورد همصدا شوند.

این رهبر جهادی، با اظهار نارضایتی از تک روی ها و بیراهه روی های حکومت تصریح کرد: با وجود نارضایتی از کم شنوایی حکومت و عدم اهتمام به پیشنهادات اصلاحی و خواست های معقول نمی خواهیم که در این ملک از طرف ما جنجال بیاید و تزلزل در نظام باعث آنارشیزم شود اما از عدم شنوایی این حکومت و فاصله گرفتن از ملت و تن ندادن به خواست های ملت سخت ناراضی و منتقد هستیم اما مصالح کشور را از همه چیز بالاتر می دانیم. خدا کند که آنان متوجه کجروی ها و خطاهای خود شوند و ملک از دست آنان خراب نشود.

وی، به انتخابات پارلمانی پیش رو اشاره کرده و بیان کرد: اگرچه که برگزاری انتخابات اعلام شده اما وضع نشان می دهد که آمادگی برای برگزاری انتخابات گرفته نشده است. درصورتیکه انتخابات برگزار نشود و یا انتخاباتی مانند انتخابات تقلبی گذشته برگزار شود، در هر دو صورت ملک به بیراهه می رود و بحرانی نو ایجاد می شود که نتایج ان بسیار خطرناک است.

سیاف تاکید کرد: انتخابات باید شفاف و با نظارت، اداره و کنترل بیطرفانه انجام شود و کسان با طرف در کنترل ان نقش نگیرند.

رهبر شورای حراست و ثبات در واکنش به انتقال پایتخت اسراییل به قدس شریف گفت: از درد ملت مسلمان جدا نیستیم و قدس شریف، شهر مقدس و مبارک مسلمان ها است که در زمان عمر آزاد شد اما تقدیر به این شده بود که دوباره از دست مسلمانان برود. از نظر من اقدام رییس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس بحیث پایتخت اسراییل یک اشتباه بزرگ و جبران ناپذیر است و نباید اینکار را می کرد.

این رهبر جهادی از اعلام آمادگی خود برای همکاری با شورای صلح خبر داده است و اظهار کرده است که نباید سر مخالفین صدا بلند کرد که دستانتان را بالا کنید و تسلیم شوید بلکه دولت باید راه های عزتمند برای صلح با آنان پیشنهاد کند تا مخالفین عزت خود را در صلح ببینند.

وی به افزایش فساد اداری در کشور اشاره کرده و گفت: فساد در ملک بیداد می کند و مسوولان در این مورد از خدا بترسند و توجه خاص کنند چراکه ملت که از اخلاق تهی شد، ملت بودنش ختم می شود از اینرو ملت و موسسات باید مسوولیت خود را درک کنند و مبارزه صادقانه کنند.

سیاف در اخیر سخنانش از تشکیل شورای عالی تنظیم خبر داد و بیان کرد: از هرکدام از 7 زون بزرگ افغانستان 15 نفر و از زون مرکز، 30 نفر انتخاب می شوند و 50 نفر دیگر با مشورت بزرگان تنظیم به آن علاوه می شوند و این شمار که تعداد آنها به 175 نفر می رسد شورای عالی تنظیم را تشکیل خواهند داد.

رهبر جهادی افزود: اولین جلسه این شورا، 15 جدی تشکیل می شود و از میان آنها شورای رهبری 55 نفری انتخاب و رهبری تنظیم را برعهده می گیرند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سیاف
کنفرانس دعوت
نظرات بینندگان:

>>>   نتیجه چی شد؟؟؟/ دست آورد شما چی است ؟ برای وطن ونمردم چی کردید؟؟؟
شما ممزدوری پاکستان را کردید اول خودرا واقعا مسلمان بسازید ؛ اینکه زمین های دولتی را از دشت چمتله الی میدان شهرذ یک رهبر تنظیم مانند میراث پدری اش به فروش برساندمعنی مسلمانی است؟؟؟
ر

>>>   ناګفته نباید ګذاشت که این همه مصیبت های که امروز امت مسلمان همرایش دست و ګریبان است و این حالت رقت بار که میکشاند از برکت .....است که با خون و زنده ګی امت مسلمان ها بازی میکنید که در قدم اول شما شیخ الشیطان هستید جی فکر میکنید در دوران سیاه بنام جهاد تان ان چک ها را که از اسراییل اخذ میکردید کسی خبر ندارد به ملیونها دالر اسراییل را که در پاکستان نوش جان کردید حالا مسلمانها عواقب انرا میبیند خجالت بکشید و بګذارید که مسلمانان واقعی خودشان تصمیم خود را بګیرد

>>>   بزرگواری فرمودید. اونهای که ترور انفجار انتحار میکنند باید به شدت سرکوب شوند اما آنهایکه صلح طلب هستند. به صلح دعوت بشود مخالفین سیاسی نه گروه های انتحاری عاری ازمنطق

>>>   اگر میخواهید افغانستان آرام و جمع و جور شود،ده کَلَه ی کرزی موی بشانید

>>>   ر ویکر جناب سیاف در دوران حکومت پساطالبان ، ستودنی است

>>>   استاد این قصه های کهنه وتکرای چی سودی دارد زخم های مردم را تازه نسازید مردم درعمل دیدند چی کردید

>>>   جناب سیاف صاحب عمر شما شاید هفتاد سال باشد اما اسلام 1200 سال میشود که در افغانستان برقرار است
برای این 1400 ننوشتم که دوصد سال مردم ایران وافغانستان درمقابل اعراب مقاومت کردند

>>>   فدا محمد تورانیان
کسانی که برای فاشیزم سواری بدهند ، می شوند حامیان وحدت ملی و ملی گرا و کسانی که اجازه ندهند فاشیزم سوار شان شود ، می شوند ستمی ....

>>>   Dehgaan
یک پارسی‌زبان خُراسانی امروز به دیوار فیس‌بوک خود نوشته بود در حق فلسطینی‌ها ظلم شده. با خود گفتم این آدم ظلم علیه فلسطینی‌ها را میبیند ولی ظلم علیه پارسی زبانان افغانستان را نمی بیند و در ۱۶ سال یکبار لب در برابر ظلم پشتونیزم نگشود.

>>>   Khalid
جالب است:
جهان مخصوصا کشور های اسلامی در برابر تصمیم ترامپ دست به اعتراض زده اند.
اما بر عکس در عربستان سعودی امروز برای بار نخست بزرگترین کنسرت یک خانم با شور و شادی اجرای شد

>>>   Salam
عده يى مسلمان نما ها روزگارى دهن شان تا آنجاى شان پاره مى شد و داد مى زدند كه اسلام عزيز در خطر است ، اكنون قبله يى نخستين مسلمان ها را آشكا را اشغال كرده اند ، اما اينها در غار هاى شان دالر حساب مى كنند . چه فرقى ميان اشغال روس و اشغال امريكاى ها است ، غنى يك امريكاى است ، اما كارمل حد اقل در همين سر زمين بزرگ و تربيه شده بود. جهاد و شكست روس ها دستاورد امريكاى ها بود و بدون پشتيبانى امريكاى ها شكست روس ها امكان نداشت . به گفته غنى اكنون ناموس اسلام هم ليلام شده است اما اين دهن پاره هاى ديروز در غار ها پنهان شده اند و دالر مى شمارند ، اگر مرد ايد اسلام عزيز تان را نجات دهيد !

>>>   کشورخودمارا دزدان به نام مجاهد وطالب سرماازفلسطین
کرده بدترساختن حالا میخواهن بافلسطین همدردی کنند

>>>   والله اگر درمقابل این شخص هیچ کاری کرده بنوانی چرا شما درمقابل دنیا دین را به قمارباختین حالا گپ شما مطلق بی ارزش شده ازطرف دیگرچی پروا میکند شخصیکه این تصمیم راگرفته برای شما ازخود است بیگانه خونیست که علیه شان فتوای جهاد بدهید

>>>   جناب استاد
آیامتقاعدین مسلمان نیستند که درباره تادیه حقوق شان صدایت رابلند کنی

>>>   مادیگرفریب نمیخوریم

>>>   این ها خودشان هم می فهمند چه کار کردن وآن های که جهاد فی سبیل الله کردن درداخل افغانستان و جان های شیرین شان را از دست دادن.نام های شان درتاریخ افغانستان باخط طلایی نوشته شده وآن های که مشغول جمع آوری پول و سرمایه کثیف بودن نام های شان درجاهایی بد تاریخ نوشته میشود چه خودشان قبول بکند و یا نکند واقعیت راهی خود را پیدا میکند .با آن های که از نام اسلام سواستفاده کردن ده جنايت و ظلم را به مردم روا داشتن.فعلا از بینی به بالا نمی شود حرف زد این خدا ناترس های از خود راضی یا ترور ات می کنند و یا تهدید خانه خراب میکنند.می سپاریم به خداوند و تاریخ نویسان و نسل های آینده

>>>   سفیر آمریکا در کابل فراخوانده شد?
مبنى بر اعلام رسمی خبر انتقال سفارت امریکا از تل آویو به اورشلیم یا همان بیت المقدس که روزگاری قبله ی مسلمانان جهان بود!

کابل پایتخت قلب آسیا را عين و غنين به دمبک ....تبديل کردند. نام همان ....که درجهان نامداراست نام باد و چرس هم است.
آگاهى مرگ داعش در عراق اعلان شد
نقصان داعش بچه تولدى ديگر امريکا- اهل سعود و اسراييل باعث غضب ترامپ شد.
سوگوارن جنازه اش را در پايخت اسراييل ماتم مىگيرند
امريکا: پدر داعش
واهابيان سعود: مادر
اسراييل : کاکا
انگلستان پدر کلان
ملکه الي ضابت: مادر کلان
روسيه: کاکا اندر
اردوغان: ماما اندر
فرانسه : خاله
دولت حاکمان افغان: خوشدامن (مادرزن) يعنى که يتيم و اسيرهاى شان در دامنه کوهاى هندوکش خوش آمديد مى شود.
پاکستان: خوشدامن (پدر زن)
ايران و ضد طالبانان وضد داعشيان : متحدين مرگ داعش
فردوسی » شاهنامه » پادشاهی کی‌کاووس و رفتن او به مازندران » بخش ۲
تو با رستم ایدر جهاندار باش
نگهبان ایران و بیدار باش
فردوسی » شاهنامه » پادشاهی کی‌کاووس و رفتن او به مازندران » بخش ۳
نهادند سر سوی مازندران
به میلاد بسپرد ایران زمین
کلید در گنج و تاج و نگین
بدو گفت گر دشمن آید پدید
ترا تیغ کینه بباید کشید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است