مفتی اعظم سعودی: علیه حاکمان تظاهرات نکنید
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۶    ۱۳۹۶/۱۰/۴ کد خبر: 143682 منبع: پرینت

عبدالعزیز آل شیخ، مفتی اعظم رژیم سعودی،که در برابر فساد موجود در این کشور و برپایی جشن‌های مختلط ساکت مانده، تظاهرات علیه حاکمان فاسد را حرام اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، کاربران شبکه اجتماعی توییتر، ویدیویی از عبد العزیز آل شیخ، مفتی اعظم عربستان و رییس هیات علمای ارشد وهابی، دست به دست می‌کنند که در آن وی تظاهرات علیه حکام فاسد و ظالم را حرام اعلام کرده است. این در حالی است که وی درباره فساد موجود در عربستان و برپایی جشن‌های مختلط سکوت اختیار کرده است.

در این ویدیو آل شیخ در برنامه مربوط به فتاوای دینی که از شبکه «اقرأ» پخش می‌شود گفته است تظاهرات به تحقق اهداف و ملت کمکی نمی‌کند.
او افزود: تظاهرات «فقط هرج و مرج و داد و فریاد است و شاید نتیجه آن تخریب و ویرانی باشد و فایده‌ای ندارد!»

کاربران شبکه اجتماعی توییتر اظهارات آل شیخ را دستمایه طنز و تمسخر قرار دادند. یکی از آن‌ها با عنوان کاربری علمای پادشاه نوشته است: حضرت ایشان تظاهرات برای حمایت از قدس، مسجدالاقصی و مسائل ملت را حرام اعلام می‌کند و در عین حال در برابر جشن‌های طرب و غنا هم سکوت کرده است.

این در حالی است که آل شیخ و هیات علمایی که او ریاست آن را بر عهده دارد درباره اقدامات غیرمذهبی حاکمان سعودی، سکوت اختیار کرده‌اند. عربستان در دوران اخیر شاهد برپایی جشن‌های مختلط بسیاری بوده است که در چارچوب طرح برنامه‌ریزی شده‌ای که «هیئت مسئول ایجاد سرگرمی» مجری آن است صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است مفتی‌های سعودی از جمله عبدالعزیز آل شیخ هر از چند گاهی فتواهای عجیبی صادر می‌کنند که تمسخر کاربران در فضای مجازی را به دنبال دارد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مفتی عرب
تظاهرات
نظرات بینندگان:

>>>   تظاهرات کدام راه حل برای خلاصی قدس از اشغال صهونیزم ودیگر اشغالگران مخفی بوده نمیتواند یگانه راه حل برای خلاصی قدس وسایر سرزمین های اسلامی از اشغال کفار ومزدوران شان همانا متحدشدن مسلمانان وقطع روابط باکفارو در تلاش ساختن دولت اسلامی واعلان جهادبخاطر تغیر حالت غلامی وبرده گی مسلمانان میباشد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است