یک هتل مقر موقت سفارت آمریکا در قدس شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۱    ۱۳۹۶/۱۰/۵ کد خبر: 143711 منبع: پرینت

منابع رسانه‌‏ای رژیم صهیونیستی از خریداری هتلی در قدس توسط آمریکا برای انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس به عنوان مقر موقت سفارت ایالات متحده خبر دادند.
به گزارش العالم، کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد که کسینیا سفیتلوفا عضو پارلمان رژیم صهیونیستی(کنست) اعلام کرد که دولت آمریکا اخیرا هتلی را در منطقه ارونا در قدس خریداری کرده است.
قرار است هتل دیپلمات در منطقه ارنونا، مقر موقت سفارت آمریکا باشد تا زمانی که ساختمان اصلی سفارت آمریکا در قدس آماده بهره برداری شود.

از سوی دیگر، مئیر ترجمان رییس بخش برنامه ریزی شهرداری قدس به کانال دو اسرائیل گفته که مهندس سفارت خانه های آمریکایی هفته گذشته برای نظارت بر طرح ساخت وارد قدس شده است.
بر اساس این گزارش، هتل موردنظر، هتل «دیپلمات» است که در جنوب شرق شهر اشغالی قدس قرار دارد و اکنون در اختیار اداره مهاجرت اسراییل است.

کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز فاش کرد که اخیرا یک هیات آمریکایی به ریاست فرستاده شخصی رییس جمهور آمریکا برای بررسی اوضاع میدانی برای انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس به این شهر سفر کرده است.

دونالد ترامپ ششم دسامبر با وجود محکومیت ها و مخالفت های گسترده بین‌المللی، شهر قدس را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا توصیه کرد مقدمات لازم را برای انتقال سفارت آمریکا به قدس فراهم کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سفرات آمریکا
قدس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است