وزیر خارجه پاکستان:آمریکا یک «دوست خیانتکار»است
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۴۱    ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ کد خبر: 144337 منبع: پرینت

وزیر خارجه پاکستان در واکنش به اتهامات مطروحه از سوی «دونالد ترامپ» و تعلیق کمکهای امنیتی واشنگتن به اسلام آباد اظهار داشت که رفتار و سلوک آمریکا همانند «یک دوست خیانتکار» است.

به گزارش رویترز، پس از آنکه واشنگتن کمکهای امنیتی خود به پاکستان را به حالت تعلیق درآورد و «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا مقامات اسلام آباد را به دروغ و نیرنگ متهم ساخت، «خواجه محمد آصف» وزیر خارجه پاکستان اظهار داشت که رفتار و سلوک واشنگتن در قبال این کشور آسیای غربی همانند «دوستی است که همواره خیانت می کند».

این در حالی است که «عمران خان» رهبر مخالفان دولت کنونی پاکستان نیز اظهار داشت: «زمان آن فرارسیده است که پاکستان از [اتحاد با] آمریکا خارج شود و حضور دیپلماتیک و اطلاعاتی آمریکا را در این منطقه استراتژیک و حساس کاهش دهد».

گفتنی است که واشنگتن با متهم کردن مقامات پاکستان به «بازی دوگانه»، ادعا می کند که اسلام آباد به «طالبان افغانستان» و شبه نظامیان وابسته به «شبکه حقانی» برای ایجاد آشوب و اغتشاش در افغانستان کمک می کند.

اسلام آباد با رد این ادعاها، آمریکا را متهم می کند که حرمت دهها هزار تلفات و قربانیان این کشور در نبرد علیه تروریسم را رعایت نمی کند.

آصف طی گفتگو با شبکه تلویزیون محلی اسلام آباد اظهار داشت: «رفتار آمریکا نه رفتار یک متحد و نه رفتار یک دوست است. آن [آمریکا] دوستی است که همواره خیانت می کند».

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است