پشت پرده خشونت پولیس آمریکا چیست؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۷    ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ کد خبر: 144374 منبع: پرینت

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی ضمن ارایه آمار تلفات در پی خشونت پولیس آمریکا به دلایل پشت پرده این خشونت‌ها پرداخته است.

بر اساس تحقیقات موسسه «نقشه خشونت‌های پلیس»، در سال گذشته 1147 نفر از سوی پولیس آمریکا کشته شده‌اند که از این آمار 92 درصد هدف گلوله پولیس، شوکر، خشونت‌های فیزیکی و خشونت با خودرو بوده است.


بر اساس مطالعات این موسسه در سال گذشته 48 نفر از افسرانی که در خشونت علیه شهروندان شرکت داشته‌اند پیش از این یک نفر را به قتل رسانده‌اند و 12 نفر نیز سابقه چندین قتل را در کارنامه خود دارند.


«آبراهام مارکز» از سازمان‌دهندگان و فعالان اجتماعی در گفتگو با رادیو اسپوتنیک این آمار را ناراحت کننده توصیف کرده است.


مارکز می‌گوید: دیدن این آمار بسیار ناراحت کننده است، در سال 2017 و در آموزش به نیرهای پولیس زمان صرف شده برای آموزش تیراندازی 7 برابر زمانی بوده که صرف آموزش تکنیک‌های رفع تنش بوده است.


این فعال اجتماعی در ادامه می‌افزاید: این آمار بیان کننده نوع برخورد نیروهای پولیس با هر نوع موقعیتی است.


در این گزارش آمده است: تعداد شهروندان آفریقایی-آمریکایی که سال 2017 به وسیله پولیس آمریکا کشته شده‌اند بسیار زیادتر از افرادی است که در سال 1892-به عنوان بدترین سال برای کشتار «جیم کرو» - کشته شده‌اند؛ در سال 1892 و در پی اجرای قوانین جیم کرو 161 نفر از شهروندان آفریقایی-آمریکایی کشته شده‌اند در حالیه آمار این شهروندان که در سال 2017 از سوی پولیس هدف قرار گرفته و جان خود را از دست داده‌اند 278 نفر است.


اسپوتنیک در ادمه گزارش خود با استناد به آمار منتشر شده می‌نویسد: بدون درنظر گیری مسلح بودن و یا نبودن، احتمال هدف قرار گرفتن رنگین‌پوستانی از سوی پولیس بسیار بیشتر از سفیدپوستان است.


آبراهام مارکز در پاسخ به این سوال که چرا افسران در مواجهه با صحنه خشونت به جای تلاش برای رفع تنش از نیروی کشتار استفاده می‌کنند گفته است: این امر در راستای منافع پولیس نیست.


ماکر می‌گوید: این (رفع تنش) نقشی نیست که نیروهای پولیس در جامعه ایفا می‌کنند، آنها مدام به دنبال تعقیب و آزار و اذیت طبقه کارگر جامعه هستند و رفع تنش موضوعی نیست که آنها برای انجام آن تلاش می‌کنند.


نتایج تحقیق موسسه «نقشه خشونت پولیس» نشان می‌دهد افرادی که به وسیله پولیس آمریکا کشته شده‌اند یا مظنون به ایجاد خشونت و نقض قوانین ترافیکی بوده‌اند و یا هیچ خطایی مرتکب نشده‌اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پولیس
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است