حکمتیار وسیله فرصت سوزی
اختصاص میلیون ها از بودجه حکومت و در حقیقت جیب مردم برای گلبدین، این زمزمه را قوت می بخشد که حکمتیار برای فرصت سوزی است و ورود جنجالی وی به کابل نه غنیمتی برای ارگ بوده و نه برای مردم 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۵    ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ کد خبر: 144412 منبع: پرینت

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و از بزرگترین مخالفان مسلح حکومت که اخیرا با زد و بندهای خاص خود، بر آن بود تا به بدنه ی دولت و قدرت مرکزی و نیمه مشروع ارگ تزریق شود؛ همچون بسیاری دیگر از رهبران با سابقه ی شمشیر زدن زیر بیرق بیگانه و برادر کشی، ثابت ساخت که صرفا یک فرد جنگی است نه یک سیاستمدار!

وی درحالیکه فرصت غنیمت بسیار در اختیار داشت ولی نتوانست از ابرهای پراکنده در فضای مسموم و ملتهب کشور به نفع خود استفاده کند و بهره ی چندانی ببرد بلکه بیش از پیش در حاشیه ها باقی ماند و کار را بدانجا رسانید که دیگر از سر تیتر خبرها به مزاح و شوخی رسانه ای تنزل یافته است.

اینک بگونه ای ورق برگشته است و اوضاع را رقم زده است که دیگر نه برای جامعه ی مخاطب افغانستان و نه برای همرزمان سابق و رقبای امروزش در ارگ و احزاب به نام، اینکه حکمتیار کجا است و چه می کند کوچکترین اهمیتی ندارد بلکه...

بلکه صرفا چرایی و چگونگی تزریق گلبدین به پروسه ی صلح، ضرورت و عدم ضرورت مخارج هنگفت تحمیل شده بر بودجه ی کشور برای حزب اسلامی و تقدیم و پیشکش معاشات و امتیازات و بلندمنزل ها و موترهای لوکس و محافظان بی شمار است که حول محور حکمتیار اهمیت یافته و بر سر زبان ها افتاده است.

از این رو، وی بیش از آنکه یک مهره ی فعال و با ابتکار عمل و دارای وزنه ی دیپلماتیک در سفرهای منطقه ای باشد و بتواند از اوضاع نابسامان و متلاطم ایین روزها به نفع خود بهره گیرد؛ صرفا یک نوع سردرگمی و بلاتکلیفی را از خود به نمایش گذاشته است که...

که معلوم نیست در خدمت کدام قدرت منطقه ای بیشتر مزدوری می کند؟ درحالی که هیچ برنامه ی قابل اعتنایی برای ارایه ندارد و از آدرس حزب اسلامی به سفرهای گاه و بیگاه و آواره گونه ی خود از پاکستان به عربستان، از ترکیه به دوبی و غیره می رود نه از آدرس یک وزنه ی حکومتی و نه حتی یک مهره ی قدرتمند جهادی.

اختصاص میلیون ها افغانی از بودجه حکومت و در حقیقت جیب مردم برای حزب اسلامی منتسب به گلبدین، بیش از پیش این زمزمه ها را قوت می بخشد که حکمتیار خدای فرصت سوزی ها است و ورود جنجالی و بحث برانگیزش به کابل نه غنیمتی برای ارگ بوده است و نه سکوی پرتابی برای حزبش!

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکمتیار
فرصت سوزی
نظرات بینندگان:

>>>   وقتیکه باند شروفساد به بلیونها دالر دارایی عامه و اموال شخصی مردم را دزدی کرد کی انتقاد کرد که حالا به اندکی افغانی که ان هم حق مشروع این حزب است غوغا سر داده اید هر قدر از این ....ها بګوید همان قدر باعث رسوایی تان شده و دیګران در میان مردم محبوب تر میشود.

>>>   Rezai
سخن ...ومداخله گرانه، این یک اجیر ومزدور امریکا است حق چنین اظهارات را ندارد. همین مزدوران بودند که مانند جوک ها خون مردم افغانستان وکمک های بین المللی را تارتج کردند وحالا ملیون نر ها سرمایه‌ دار ها اند که از بهشت مالیاتی افغانستان استفاده کرده پول های سیاه شان را سفید می کنند. البته ماهیت فاشیستی وقومی وترترجویی ایشان به کسی پوسیده نیست.

>>>   Siawash
استاد
یک قدم هم عقب نروید.
ان چیزی که با مسعود کبیر شد
آن چیزی که با استاد ربانی شد
ان چیزی که با محقق شد
آن چیزی که با دوستم شد
آن چیزی که با مارشال فهیم شد
آن چیزی که با جنرال داود داود شد
ان چیزی که با مزاری شد
این همه از یک قوم خاص
یک قوم مزدور و ..........
یک قوم انتحاری و نسواری
همه با یک ذهن
یک اندیشه
یک پلان شوم
قتل عام تاجیک هزاره
و از بین بردن رهبران شان
صورت گرفته و صورت میگیرد.
نامرد ترین .............. قوم دنیا که همیشه پلان های شوم دارد هیچگاه هیچگاه هیچگاه به حرف شان باور نکنید

>>>   یک مرور کوتاه بر عمل و نظر گلبیدین در 40 سال اخیر نشان میدهد که این آدم در هوای رسیدن به قدرت مطلقه از تبانی با امین و نوکری پاکستان تا فرستادن دخترانش به سفارت آمریکا استفاده کرد مگر در قسمت اش نیست که در راس قدرت قرار گیرد. و برای همیشه مزدور باقی میماند .
فقط باداران اش تغیر میکند.

>>>   جواب سخنگوی حکمتیار وقتی پرسیده شد وقتیکه انتحاری حلال وجایز است چرا خودت را انتحار نمیکنی ؟
جواب را اززبان خودش بشنوید

>>>   نماینده و ریس سیاسی...............قصاب کابل
شما خوب قضاوت کنید به جنایت خود هم اقرار میکند ولی همین دولت وحشت ملی اینها گل سبد در کابل نگهداری میکند

>>>   بلی راست میگویید صحیح است که گلبیدین یک جنگ جو وخود خواه است مگر کدام رهبر جهادی خوب بوده کدام شان درویرانی وچوروچپاول وآدم کشی دست ندارد کدام شان وسیله بدبختی برای مردم نشده کدام شان زمین هارا غصب نکرده کدام شان میلیونر نشده نه تنها گلبدین بلکه همه تنظیم های جهالی وقوماندانان آن مورد لعنت مردم است . هرکدام خودش خودرا قهرمان لقب داده هرکدام شان برای خود لقب جنرالی داده افغانستان را درین چند سال انحصارکردند کسی دیگر حق ندارد درین وطن . حالا غوغا برپاکنید آیا مردم اینقدر بی عقل است که تمام بدبختی هارا به گردن یکی میاندازند ودیگران را براآت میدهند؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است