پایتخت تونس شاهد اعتراضات مردمی بود
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۳    ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ کد خبر: 144459 منبع: پرینت

با افزایش قیمت ها در سال 2018 در تونس شماری از مردم این کشور و فعالان اجتماعی دست به تجمعات اعتراضی زدند که پولیس تونس اعتراضات را متفرق کرد.

به نقل از الیوم السابع، پولیس تونس تجمع اعتراضی نسبت به افزایش قیمت کالاها را متفرق کرد. بر اساس این خبر در پی افزایش قیمت ها بر اساس قانون مالی سال 2018 شماری از فعالان و گروهی از مردم تونس دست به اعتراضات خیابانی زدند.

معترضان و گروهی از جوانان کمپین «فاش نستناو» (منتظر چه هستیم) در خیابان «بورقیبه» در نزدیکی ساختمان وزارت داخله کشور در پایتخت تونس گرد هم آمدند و نسبت به افزایش قیمت ها اعتراض کرده و خواستار آزادی فعالانی شدند که در جریان این اعتراضات بازداشت شده اند.

در این میان مردم شعارهایی با مضمون اینکه ترسی وجود نخواهد داشت و خیابان و میدان، میدان مردم است سر داده بودند و تصاویر مربوط به اقدام پولیس برای متفرق کردن جمعیت در فضای مجازی منتشر شد. با این حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده بود که دهها تن از جوانان تونسی در فضایی آرام اما تحت نظارت شدید پولیس دست به اعتراض زده بودند.

در یکی از ویدیوهایی که در این خصوص منتشر شده است یکی از معترضان اعلام می کند که امروز بعد از 7 سال از انقلاب مردم این کشور، به دلیل شعار دادن بازداشت می شویم. تاکنون تعداد زیادی از اعضای کمپین «فاش نستناو» به دلیل انتشار پوستر های اعتراضی یا دیوارنگاری های اعتراضی بازداشت شده اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تونس
اعتراضات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است