استفاده عربستان از مزدوران به عنوان «گوشت قربانی»
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۱    ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ کد خبر: 144463 منبع: پرینت

رییس ستاد مشترک ارتش مزدوران آل سعود در یمن گفت: «بسیاری از آن‌ها اسلحه یا اطلاعات را به نیروهای انصار الله، نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح یا حتی القاعده می‌فروشند و از این راه ارتزاق می‌کنند!»

مجله معتبر اکونومیست در شماره اخیر خود به نقل از «طاهر العقیلی» رییس ستاد مشترک ارتش دولت در تبعید منصور هادی (ارتش مزدوران آل سعود در یمن) نوشت: «روحیه سربازان بسیار پایین است؛ زیرا آن‌ها طی 9 ماه اخیر دستمزدی دریافت نکرده‌اند!»

او در پاسخ به سوالی در مورد نحوه درآمدزایی مزدوران گفت: «بسیاری از آن‌ها اسلحه یا اطلاعات را به نیروهای انصار الله، نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح یا حتی القاعده می‌فروشند و از این راه ارتزاق می‌کنند!»

طاهر العقیلی در ادامه، تلویحا عربستان را متهم کرد که از مزدوران به عنوان «گوشت قربانی» استفاده می‌کند! «ما بارها از ارتش عربستان درخواست کرده‌ایم که تسلیحات سنگین در اختیارمان بگذارند تا علیه انصار الله و ارتش وابسته به صنعا بجنگیم. آن‌ها در ظاهر می‌پذیرند؛ اما در عمل از تسلیح ما خودداری می‌کنند!»

لازم به ذکر است که العقیلی در خلال بازدید از نیروهای خود در استان الجوف، به علت انفجار مین مجروح شد. برخی منابع محلی از شکسته شدن یکی از پاهای وی در اثر این انفجار خبر می‌دهند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
یمن
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است