ترامپ در مورد تبانی با مسکو جواب خواهد داد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۳    ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ کد خبر: 144521 منبع: پرینت

«رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، احتمال مصاحبه با دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور را مطرح کرده است.

به گزارش واشنگتن پست، مولر در ملاقاتی با «جان داود» و «جی سکولو» وکلای ترامپ موضوع مصاحبه با ترامپ را مطرح کرده است.
به گفته یک منبع که از محتوای این جلسه آگاه است، احتمال دارد تیم بازرس ویژه به زودی سوالات محدودی را از ترامپ بپرسد. این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت که ممکن است این مصاحبه طی چند هفته دیگر انجام شود.

یک منبع آگاه گفت که صحبت ها با وکلای رییس جمهوری در مورد شهادت احتمالی ترامپ در مورد ارتباط اطرافیانش با روسیه جریان دارد.
شبکه ان.بی.سی هم درباره احتمال مصاحبه با ترامپ در ارتباط با تحقیقات مولر خبر داده بود.

ان.بی.سی گزارش داد که وکلای ترامپ با نمایندگان مولر دیدار کرده بودند تا درباره شرایط چنین مصاحبه ای گفتگو کنند.
مذاکرات طرفین در مورد محل و طول زمانی این مصاحبه و همچنین چارچوب حقوقی و نحوه انجام آن بوده است. انجام این مصاحبه به صورت کتبی جزو محورهای مورد مذاکره بود.

ترامپ گفته بود که مایل است با تیم مولر صحبت کند.
«ریچارد بلومنتال» سناتور دموکرات به شبکه ام.اس.ان.بی.سی گفته که انتظار می رود مولر تلاش کند تا به صورت «چهره به چهره» با ترامپ گفتگو کند.
مولر از سوی وزارت دادگستری آمریکا برای تحقیق در مورد اتهام دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا و احتمال تبانی مسکو و ستاد انتخاباتی ترامپ تشکیل شده است.

آژانس های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده اند که روسیه در انتخابات آمریکا دخالت کرد تا به پیروزی ترامپ کمک کند. روسیه هرگونه دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده و ترامپ نیز گفته که با روس ها تبانی نکرده است.

در پی تحقیقات مولر دو مشاور سابق ترامپ یعنی 'مایکل فلین' مشاور سابق امنیت ملی و 'جورج پاپادوپولوس' مشاور ستاد انتخاباتی وی به دروغگویی به اف.بی.آی متهم شده اند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسکو
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است