سازمان ملل: اوضاع یمن شبیه به پایان جهان است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۵    ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ کد خبر: 144529 منبع: پرینت

کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل اوضاع مردم یمن را در پی حملات و محاصره این کشور توسط ایتلاف متجاوز عربی فاجعه‌ بار و شبیه پایان جهان توصیف کرد.

به گزارش الدیار، رعد الحسین، کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه اوضاع انسانی، بهداشتی، معیشتی، میزان بیماری‌ها، مرگ و میر زیاد در نتیجه سوء تغذیه و ادامه محاصره اوضاع فاجعه‌ بار یمن را به چیزی شبیه پایان هستی شبیه کرده است، گفت، از زمان تاسیس سازمان ملل و در طول 50 سال اخیر دنیا چنین مصیبتی با این میزان را به خود ندیده است.

الحسین گفت، دبیرکل سازمان ملل از همه کشورهای عضو دایم شورای امنیت خواسته تا عربستان را برای لغو محاصره یمن تحت فشار قرار دهند، اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده، زیرا عربستان با لغو محاصره مخالف است و اگر محاصره 10 روز دیگر ادامه یابد، روزانه هزاران یمنی به دلیل نبود مواد غذایی و دارو خواهند مرد.

به نوشته روزنامه لبنانی الدیار، این مقام سازمان گفت، محاصره یمن نه تنها انسانی نیست بلکه وحشیانه بوده که تاکنون نظیر نداشته است.

عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل نیز در واکنش به سخنان رعد الحسین او را طرفدار انصارالله خواند و گفت، وی اطلاعات درستی درباره یمن نمی‌دهد، گزارش‌های او به دبیرکل سازمان ملل نادرست و کذب است.

سفیر عربستان در سازمان ملل سخنان وی درباره وحشیانه خواندن محاصره یمن را نامناسب دانست و گفت، نباید این سخنان از سوی رییس کمیسیون حقوق بشر به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای سازمان ملل گفته شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سازمان ملل
یمن
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است