ترامپ؛ نامحبوب ترین رییس جمهور آمریکا شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۸    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ کد خبر: 144574 منبع: پرینت

بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان محبوبیت ترامپ اکنون به حدی پایین است که می‌توان او را نامحبوب‌ترین رییس‌جمهور تاریخ آمریکا در زمان ورود به دومین سال ریاست جمهوری محسوب کرد.

به نقل از نیوزویک، برآوردی که از سوی شرکت نظرسنجی گالوپ صورت گرفته نشان داده که روسای جمهور آمریکا از سال ۱۹۳۸ تا ۲۰۱۸ به طور میانگین محبوبیت ۵۳ درصدی داشته‌اند اما محبوبیت حال حاضر ترامپ در حال حاضر ۳۷ درصد است که از این میانگین خیلی پایین‌تر است.

این در حالی است که در ماه دسامبر محبوبیت ترامپ ۳۹ درصد بود، اکنون این محبوبیت حتی از این هم کمتر است.

ترامپ بیشترین میزان محبوبیتش را مدت زمان کمی بعد از آغاز ریاست جمهوری‌اش در ژانویه ۲۰۱۷ داشت که البته آن هم معادل ۴۵ درصد بود.

با این حال در ۱۲ ماه گذشته این محبوبیت به تدریج نزول یافته و به حد فعلی رسید که چنین میزانی در میان روسای جمهور سابق آمریکا بی‌سابقه است.

باراک اوباما، رییس‌جمهور سابق آمریکا در ژانویه دومین سال ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۰ محبوبیت ۴۹ درصدی داشت.

در مقابل اما جورج دبلیو بوش شدیدا در دومین سال ریاست جمهوری‌اش در ژانویه ۲۰۰۲ محبوب بود و ۸۴ درصد محبوبیت داشت.

بیل کلینتون، رییس‌جمهور قبل از او نیز در دومین سال ریاست جمهوری‌ در ژانویه ۱۹۹۴ محبوبیت ۵۵ درصدی داشت.

به این ترتیب جورج اچ‌.‌دبلیو بوش نیز در دومین سال ریاست جمهوری محبوبیت ۸۰ درصدی داشته و رونالد ریگان معادل ۴۸ درصد، جیمی کارتر معادل ۵۴ درصد،‌ ریچارد نیکسون معادل ۶۳ درصد و جان اف‌ کندی معادل ۷۹ درصد در دومین سال ریاست جمهوری محبوبیت داشته‌اند.

بررسی‌های کلی نشان می‌دهد که هیچ رییس‌جمهوری در ماه ژانویه دومین سال ریاست جمهوری‌اش درصد محبوبیتی پایین‌تر از ترامپ نداشته است.

این نظرسنجی‌ها در حالی انجام شده که ترامپ اخیرا با یکی از بدترین مناقشه‌ها علیه خود که در پی انتشار یک کتاب افشاگر به نام "آتش و خشم" به وجود آمده روبرو شده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
روسای جمهور تاریخ آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است