ماهواره جاسوسی آمریکا گم شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۱    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ کد خبر: 144580 منبع: پرینت

یک مقام مطلع از شکست پروژه ارسال ماهواره جاسوسی جدید آمریکا به فضا خبر داد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» در گزارشی نوشت که یک ماهواره نظامی آمریکا که توسط شرکت «اسپیس اکس» به فضا پرتاب شد، به دلیل نقص فنی احتمالا سقوط کرده است.

بر این اساس، این ماموریت به طور مخفف «زوما» نامیده شده بود و طی آن از ایستگاه هوایی «کیپ کاناورال» یک راکت ماهواره بر«فالکون 9» برای ارسال ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب شد اما مقر فرماندهی راهبردی آمریکا که بیش از 23 هزار شی ساخت بشر را در فضا رصد می‌کند، اعلام کرده که هیچ اثری از این ماهواره جدید در مدار زمین نیست.

«بروک د والت» سخنگوی مقر فرماندهی راهبردی آمریکا در پاسخ به سوال این شبکه خبری درباره قرار گرفتن این ماهواره جدید در مدار زمین پاسخ داد: «اینک هیچ چیزی برای افزودن به فهرست ماهواره‌ها نداریم.»

یک مقام دیگر آمریکا و 2 مقام کنگره این کشور که در جریان پرتاب این ماهواره جاسوسی قرار داشتند اذعان داشتند پرتاب راکت ماهواره بر 2 مرحله‌ای فالکون 9 با شکست مواجه شد .

بر این اساس، یکی از مقام‌های کنگره گفته است که این ماهواره گم شده و دیگری نیز گفت که ماهواره و راکت فالکون هر دو در اقیانوس سقوط کرده‌اند.

بلومبرگ براساس توییت‌های شرکت اسپیس اکس و اظهار نظرهای پیرامون آن به احتمال نقص فنی ماهواره زوما هنگام جدا شدن از راکت فالکون اشاره کرد.

«تیم پینتر» سخنگوی شرکت «نورثراپ گرومن» که از سوی وزارت دفاع آمریکا به عنوان پیمانکار این پروژه انتخاب شده بود ،گفت: «ما نمی‌توانیم درباره ماموریت‌های طبقه بندی شده اظهار نظری کنیم.»

پیشتر نیز پرتاب این ماهواره جاسوسی آمریکا به دلایل مختلف از جمله نقص فنی و شرایط جوی به تاخیر افتاده بود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ماهواره جاسوسی
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است