قضیه افغانستان باز هم انتقام گیر است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۵    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ کد خبر: 144591 منبع: پرینت

پاکستان در چنین حالتی که در یک وضعیت رقت بار با آمریکا قرار دارد بیشتر توجه خود را به سوی روس ها مبذول می دارد حتی تا جایی که نظامیان پاکستانی با تفاهم سیاسیون شان هشدار جنگ نظامی را با آمریکا سر داده اند. در چنین وضعیتی روس ها به پیــمانه بیش از حد ارتباطات را با پاکستان مستحکم تر می سازند و چینایی ها را نیز تشویق به حمایت بیشتر از پاکستان می کنند.

افغانستان که نیز در یک تشنج بزرگ سیاسی گیر مانده است آهسته آهسته قدرت ها را تشویق به حمایت دو جبهه اوپوزیسیونی سوق می دهد که از این لحاظ به گفته یکی از حامیان عطا محمد نور بوی خون میاید و دولت افغانستان همانند دولت نجیـب الله واژگون خواهد شد با آنکه آن زمان تا این زمان بسیار فرق می کند. یگانه پرچمدار پیروزی آمریکا بریژنیسکی بود که با کمک های نخست 400 میلیون دالری و ارسال طیارات F16 پاکستان را خرید تا راه را برای غالبیت افغانستان دریابد که سرانجام پیروز شد اما حالا روس ها با همان سناریوی پیش برعکس آن با پاکستان جور آمد می کند و آمریکا را از خط نظامی آسیا حذف می کند. واقعا چهل سال و بیشتر از آن جنگی را که ما سپری کردیم درد آور بود و حالا جنگ نیابتی منطقه و قدرت ها باز هم افغانستان را به یک بحران جدید سوق می دهد.

عبدالقادر ناصری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
جنگ منطقه ای
نظرات بینندگان:

>>>   ملا به مقتدیانش گفت:اومردم پل صراط از موی باریک واز شب تاریکتراست. یکی ازمقتدیان از جا برخاست و گفت : وقتی گپ اینطور باشد مامردم را غلتیده بدانید .اگر خدانخواسته جنگی واقع شود وپای کشور های دور ونزدیک بمیان آید ماراهم غلتیده حساب کنید. وبس .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است