روش جدید عربستان برای کنترل شاهزادگان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۱    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ کد خبر: 144597 منبع: پرینت

عربستان سعودی برای کنترل رفت و آمد شاهزاده هایی که اخیرا به اتهام فساد دستگیر و سپس آزاد شده اند ، از پابند الکترونیکی استفاده می کند.

گزارش منابع خبری عربستان حاکی است؛ این اقدام علاوه بر کنترل رفت و آمد افراد آزاد شده مانع از امکان خروج آنان از کشور می شود. این اقدام همچنین باعث شده است امکان هر گونه فعالیت سیاسی از افراد آزاد شده سلب گردد.
دولت عربستان دهها نفر از جمله شماری از امیران ، وزیران سابق و فعلی و حتی برخی بازرگانان این کشور را به اتهام فساد دستگیر کرده بود.

هفته های بعد مشخص شد هر کدام از این افراد که حاضر شده اند مبالغی را پرداخت کنند و ملتزم شده اند هیچ اقدام سیاسی علیه دولت انجام ندهند ، آزاد شده اند.
مهمترین این افراد ، متعب بن عبدالله ، فرزند پادشاه سابق و فرمانده گارد ملی عربستان بود .

روزنامه عکاظ عربستان چند روز پیش، از آزادی 23 نفر از دستگیر شدگان خبر و وعده داد شمار دیگری از افراد بازداشت شده به زودی آزاد خواهند شد.
به نوشته این روزنامه افرادی که حاضر نشده اند اتهام فساد را بپذیرند ، به زودی محاکمه خواهند شد.

یکی از افراد مشهور بازداشت شده ولید بن طلال بن عبدالعزیز ، میلیاردر معروف سعودی است که گفته می شود تاکنون حاضر نشده اتهام خود را بپذیرد و اعلام داشته با برگزاری دادگاه به صورت علنی موافق است .

گفته می شود ؛ دولت عربستان با توجه به عدم دستیابی به نتایج مطلوب از دستگیری شاهزاده ها ، تلاش دارد هر چه زودتر این پرونده را ببندد.

پس از آنکه 11 شاهزاده سعودی با مراجعه به قصر پادشاه خواستار آزادی سایر شاهزاده های سعودی شده بودند ، دستگیر شدند. دولت سعودی اعلام کرد این افراد بعد از آن بازداشت شدند که خواستار عدم پرداخت پول آب و برق توسط شاهزاده ها شده بودند. موضوعی که بلافاصله از سوی نزدیکان افراد بازداشت شده تکذیب شد .

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
شاهزادگان سعودی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است