اشرف غنی فردی قوم گرا و تبارگرا است
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۳۸    ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ کد خبر: 144688 منبع: پرینت

توزیع شناسنامه ها با نام افغان برای حکومت اشرف غنی و کارمندان اداره تذکره الکترونیکی و همه کسانی که می خواهند چنین کاری را کنند سنگین خواهد بود و مردم در برابرشان می ایستند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)،کلیم الله همسخن، عضو جنبش رستاخیز در برنامه «مثبت و منفی» با بیان اینکه واژه افغان نمی تواند بر همه شهروندان افغانستان اطلاق شود افزود: ما واکنش های مردم را در فضای مجازی، رسانه ها و شورای ملی دیدیم که مردم در مقابل این هویت ستیزی ایستاد شده و ایستاد خواهند شد.

همسخن، رییس جمهور را فردی قوم گرا می خواند و می گوید: اگر آقای اشرف غنی کسی بود که به قانون حرمت می گذاشت چرا مصوب مجلس نمایندگان را قانونی که یکبار توشیح شده، خودش امضا کرده، باز دوباره ضد آن فرمان صادر کرد؟ این بحث قطعا قومیت گرایی و تبارگرایی را نشان می دهد.پ

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اشرف غنی
قومگرایی
نظرات بینندگان:

>>>   درین هیچ شکی نیست که اشرف غنی قومگرا خود خواه و متکبر از خود راضی است سوای ان مردم را میخواهد فریب دهدکه گویا شخص غیر معتصب و غیر جانبدار و اتحاد مردم را در فکر دارد در حالیکه برخلاف حرف های ان که بخور مردم میدهد عمل کرده و عمل میکند اگر یک احصاییهدقت از مردم گرفته شود ۹۹ در صد مردم از کار کرد اشرف غنی نا راض هستند تنها چهار کلاه ها چون حنیف اتمر مشاور شورای امنیت و معصوم استانکزی ریس امنیت و رحیمی ریس دفتر و اکلیل حکیمی وزیر مالیه و غلجایی ها قوم خودش دیگر همه ملت از وی ناراض هستند .

>>>   غنی نماز را درست ادا کرده نمتواند و خانمش هم مسلمان نیست پس حیران به ملاها ومولوی هستم که چرا مهر خاموشی بر لب زده اند !!!!!!
داود

>>>   آغای عضو جرت و خیز شما عیب خود را با اتحام به دیگران پرپوت میکنید یا چطور ؟

>>>   آیا در آزادی تروریست های گلبیدینی توازن قومی مراعات شده بود.

>>>   کسانی که نمی خواهند که در تذکره ای شان نام افغان نوشته شود، به نظر من عوض افغان کلمۀ ایرانیستانی نوشته شود. بعد همه راه خود را در میابند. افغان ها برای افغانستان و ایرانیستانی ها برای ایران.

>>>   اشرف غنی احمدزی نه تنها که دچار مشکل روحی و روانی است بلکه با ارزش های اسلامی نیز با مشکل روبرو است چون مومن واقعی هیچگاهی امام حسین را نواسه خدا نمی گوید، رهبر واقعی هیچگاهی چادر سرکردن را نقص و عیب نمی داند و شخصیت علمی هیچگاهی بجای دعا کردن دست هایش را برای نیت نماز بالا نمی کند.

دانشمند واقعی هیچگاهی شخصیت های علمی را بچه خر نمی گوید، رییس جمهور واقعی هیچگاهی حسن روحانی را رییس جمهور افغانستان خطاب نمی کند، شخصیت واقعی هیچگاهی باد برآمدن را وظیفه مطبوعات نمی داند، متفکر واقعی هیچگاهی نمی گوید که "اگر بندش نکردم بچه آدم نباشم".

نتیجه این است که ملت افغانستان دردمند هستند، به صلح و ثبات نیاز دارند، به وحدت و یکپارچگی نیاز دارند و به رهبری، سالم، خردمند، موثر و کارآ نیازمند هستند و توقع برآورده شدن این نیازمندی ها از اشرف غنی احمدزی، خواب و خیال محال است چون او خود گاهی بیمار است و گاهی مجنون.
اشرف غنی یک شخص بیمارجسمی روانی و مجنون است در افغانستان کثرل اقلیت های قومی ادامه حکومت آن هر روز فاجعه بار است.
بخاطریکه :
بیماری های جسمی و روانی پیامد های اثرات متعددی دارد. هیچ عضو یا ارگانی از بدن از اثرات آن مصون نیست.
بیماری جسمی و روانی و مجنون پیامدهای نظیر درگیری های لفظی غیر ادبی شخصیت های علمی را بچه خر ، اگر بندش نکردم بچه آدم نباشم".

،‌عصبانیت ها ،‌ پرخاشگری ها رفتار ناساز گارانه در جامعه ،‌ اختلاف با همسایه یا همکار ان یا همسر ، کینه و نفرت به متنفذین یا صاحب نفوذ دیگر اقوام جامعه همگی ناشی از عدم ،‌رعایت موارد فوق است ؛ پیامد خطرناک بیماری جسمی و روانی دروغ گویی و گذاف گوی با صدای ناخوشایند چغزدن است که مشکلات بسیاری را برای افراد جامعه و دیگران فراهم می سازد. سرشت انسان دروغ گویی بیمار روحی با ایمان ناسازگار است و ضعف و نابودی خود وخرابی جامعه را در پی دارد.
آگا هان قلم بدست می ‏دانیم مهمترین سرمایه یک جامعه اعتماد متقابل و اطمینان عمومى است، و مهمترین چیزى که این سرمایه را به نابودى می ‏کشاند دروغ و خیانت و تقلب عمل فتنه وشیطانی است، و یک دلیل عمده بر اهمیت فوق العاده راستگویى و ترک دروغ در تعلیمات اسلامى همین موضوع است. انسان دروغ گوی گذافه گو بد ترین بیماری است که اشرف غنی مبتلا به آن است و دارای عمل فتنه آب زییر گاه است و غنی دروغ گو زشت ترین فرد بیمار در چامعه ما است که نفاق را در بین اقوام مسلمان جامعه فراهم ساخت است مانند فرمان تقنینی در مورد تعدیل ماده ششم قانون ثبت احوال نفس را پرخاشگیر ی و بد نامی جامعه 99 در صد مسلمان افغانستان را تو شیح کرد و از عمل تبهکارانه نفقا بین متنفذین اقوام و به همین سبب وضیعت افغانستان عزیز کشور یک پارچه اسلامی ما را به سوی آتش جهنم برده است . ولا در اسلام عزیز تضات و برتری وجود ندارد چون اسلام دین برادری برابری عدالت است.
آقاى اشرف غنى به یک نویسنده فقط به این خاطر لقب «بچه خر» مى‌دهد که با نظر علمى و فکرى او موافق نیست. این رفتار، نه تنها از روان فوق‌العاده عصبى، نابردبار، پرخاشگر و ناآرام او پرده برمى‌دارد، بلکه دلیل روشنى بر بى‌اعتقادى او به حقوق دیگرى و همزیستى مسالمت آمیز نظرات متفاوت و متضاد نیز مى‌باشد. کسى که قاطعانه، دارنده‌ى نظر متفاوت را «بچه خر» مى‌خواند، حتما خود را آگاهانه و یا ناآگاهانه صاحب تمامیت حق و درستى مى‌پندارد. چنین شخصیت و ذهنیت از دیرباز یکى از عواملِ خشونت سیاسى بوده و تمام دیکتاتورى‌ها بر همین نوع ذهنیت و روان استوار است و شکل مى‌گیرد.
«بچه خر» فراتر از یک دشنام، زنگ خطرى است که از آن بوى خطر و تباهى مى‌آید. زنگ خطرى است که از قدرت گرفتن یک دیکتاتور خبر مى‌دهد. دشنام «بچه خر» از زبان اشرف غنى بوى حفیظ الله امین و ملا عمر مى‌دهد. به همین خاطر باید آن را جدى گرفت و از کنار این دشنام ظاهرا سبکسرانه نباید با خنده و شوخى گذشت.
غنی که مخالف‌ فکری‌اش را «بچه خر» مى‌داند، نه یک انسان صاحب حق و حیثیت چون او، راى ندهیم. افغانستان از این نوع دیکتاتورهاى خودپرست، خودراى و خودخواه بسیار دیده و از این جهت مردم بی دفاغ آن بسیار رنج کشیده. دیگر بس است. آنانى را که عصبى، خشونت ‌پیشه، بدزبان، بدکردار، پرازنفرت و کینه‌توز متعصب هستند، بیشتر از این در مسند قدرت جا معه 99 در صد مسلمان جاى ندهیم. این آدم‌ها در مسند قدرت فقط خلق جنایت و تکثیر وحشت و تباهى در جامعه مى‌کنند.
ملت افغانستان دردمند هستند، به صلح و ثبات نیاز دارند، به وحدت و یکپارچگی نیاز دارند و به رهبری، سالم، خردمند، موثر و کارآ نیازمند هستند و توقع برآورده شدن این نیازمندی ها از اشرف غنی احمدزی، خواب و خیال محال است چون او خود گاهی بیمار است و گاهی مجنون.

>>>   قوم گرا و تبار گرا کی نیست؟ کسی که نیست آدم نیست ..! ۱۵ سال اینها صبر کردن ۱۵ سال شما صبر کنید باز دوره طلایی توسط خارجی میاید باز شما پول جمع کنید و اینها سیاست و سیستم به نفع خود میسازند و در نتیجه نسبت به شما عمر شان طولانی تر میباشد ..! ولی فکرت باشد استعداد ها خداوندی است به ایشان نمیرسید

>>>   اشرف غنی فرد خوب دلسوز وطن پرست.

>>>   شد زمان انتخابات تنگ
حاکمان افغان زرنگ
باز مغز افغان به فکر جنگ
تدارک مى بينند قشنگ
براى نمايش انتخابات بى درنگ
هم با فريب و هم با نيرنگ
هم با جعل هم با پنجه خرچنگ
مردمان کمان رستم هفت رنگ
با همان بدنام شد سياه رنگ
فغان تحميل مى شود جفنگ
درج در کاغذ دولتى تنگ
هفت تباران اند درهفت شهرعشق - هفت اورنگ
باهويتهاى رنگين فرهنگى رنگارنگ
خوشا با همان لغت بدون آهنگ
خوشا مى شوند دلتنگ
که هويت فرياد کمرنگ و تکرنگ
با کاست فرهنگ اما با تفنگ و جنگ
برپا شود نشست بنگ و منگ و ملنگ
در آن چادر سترگ چنگزى پر از لنگى و لنگ
در گرگه آن خان بزرگ نه ديالوگ
نه منولوگ نه پرولوگ و نه لوگ
اما فرمانها صداها ناله ها گرچه دنگ
اما خودفروشان هم فرهنگيان در خرگاه دبنگ
براى زى و زوى و اشرف در کاه اخذ برگ ننگ
رند شير-دل-خانان شکم پر با شاخبرگ
راى که کم شد شمار نمودند لنگ پنگ
شترو گاو و سگ و پلنگ و آوهنگ
نردبان نظام حاکمان فغان پوده ايست
عاقبت نردبان اش افتادنيست
والاتر رود از فرهنگيان ابله‌ ترست
فغان که بالاتر از مردمان نشست
استخوان شان عميق تر بر زمين خواهد شکست
ارمان ما براآوردنى ايست
ستان ما از ناله خالى شدنى ايست
لاجرم نظام اش فانى وآنى ايست
نسل پس از جنگ بانى يست
باز خور آسان باقى ايست

>>>   چرا اشرف غنی و اطرافیانش بر درج کلمه افغان در تذکره اصرار می ورزند؟ دولت به جای اینکه تلاش کند مشکلات و عوامل اختلاف را کاهش داده و کشور را به سوی امنیت و برادری پیش ببرد، پیوسته با دست خود کشور را ملتهب ساخته و عامل تفرقه و نا امنی در کشور می شود. درج کلمه افغان در تذکره نه تنها هیچ سودی به حال کشور و مردم ما ندارد بلکه باعث جنجال و تفرقه اندازی و اختلافات ریشه در کشور می شود. خود تذکره هویت هر افغانی را ثابت می کند و هر کسی که تذکره افغانی داشته باشد در همه دنیا او را به عنوان افغانی یا افغانستانی می شناسد. بنابراین درج کلمه افغان در داخل تذکره اهداف دیگری را تعقیب می کند و آن اضمحلال و بی ارزش جلوه دادن اقوام دیگر است و به تدریج می خواهند که همه چیز باید رنگ پشتونی داشته باشد. و این چیزی است که امروز سایر اقوام را حساس کرده است و در این حساسیت حق هم دارند که در برابر اشرف غنی و اطرایانش بایستند.

>>>   اگر تو مجاهد فرارى و گريزى از سنگرهاى جهاد و مقاومت در 25 سال گذشته نمي بودي چرا منحيث فرمانده جهاد تا حال گنگ و ... و گمنام دور از وطن در سرزمين خارجى غير اسلامى انگليس خزيده بودي. اگر احساس وطن دوستى و سازندگى بلخ را بر سر داشتي تاكنون در لندن و انگليس چه مي كردي چرا به وطن ات در كنار مردم تان زندگى نمي كردي. اگر واقعا مجاهد و جميعتى بودي در سال 1370 فرماندهى جنگ شهر مزار را به عهده داشتي كه در نتيجه ى ناتوانى و خيانت تان جبهه بلخ را بدشمن سپردي و پس از مدتى به بهانه زخمى و درمانگرى به لندن فرار كردي.

تو را خدا و وجدانت را قسم آيا قدرى هم به آرمان و اهداف جهاد و جميعت اسلامى وفادار هستي؟ اگر به جميعت و جهاد و همسنگران ات وفادار مي بودى در اين دسيسه اراذيله و خبيثه فاشيزم و مارآستين هاى ذليل خود را بازيچه ... گرى قرار نمي دادي و هيچگاه حرص و حسادت والى شدن و جاينشينى به جايگاه يک همسنگر جهادى و جميعتى ات را بر سر نميداشتی

آيا از جهاد و مجاهدت عزت نفس، ارزش هاى اسلامى و احترام به جايگاه همسنگران جهادى ات چيزى را هنوز هم باخود داري؟ پس لطفا هنوز هم دير نيست تصميم شجاعانه و شرافتمندانه ات را بگير و از بازيچه بودن و ... شدن اين بازى والى شدن حكومت بدنام فاشيست خود را نجات بده و گرنه مانند ايشچى و آصف مهمند در اين بازى كثيف خرد و خمير بد نام تر شده و نسل اندر نسل برچسپ هاى زشت غلامى و فرومايگى را حمل خواهی كرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است