انگلیس نمی تواند به بازار اروپا دسترسی داشته باشد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۶    ۱۳۹۶/۱۱/۱ کد خبر: 145213 منبع: پرینت

رییس جمهور فرانسه بار دیگر هشدار داده است که اگر انگلیس اصول اساسی اتحادیه اروپا را قبول نکند، نمی‌تواند به بازار یکپارچه و واحد اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشد.

امانویل ماکرون رییس جمهور فرانسه در مصاحبه با بی بی سی تاکید کرد: انگلیس نمی تواند دسترسی کاملی به بازار یکپارچه و ساده اتحادیه اروپا داشته باشد، اگر اصول ساختاری را که اتحادیه اروپا بر مبنای آن پایه گذاری شده است، قبول نکند، اصولی مثل آزادی جابجایی مردم و صلاحیت دادگاه های اتحادیه اروپا.

وی در ادامه تصریح کرد: انگلیس بی شک درباره یک رابطه بی نظیر با اتحادیه اروپا پیش از ترک آن در سال آینده مذاکره خواهد کرد ولی هرگونه توافقی باید مطابق و هماهنگ با قوانین و اصول اتحادیه اروپا باشد.

رییس جمهور فرانسه گفت: برای دسترسی کامل به بازار یکپارچه و متحد اروپا شما باید در بودجه سهیم شوید و 4 اصل اساسی اتحادیه اروپا را قبول کنید.

این اظهارات به ضرر موضع برخی طرفداران برگزیت است که خواستار کنترل مهاجرت و رد صلاحیت دادگاه های اتحادیه اروپا پس از خروج از اتحادیه اروپا هستند ولی در عین حال می خواهند انگلیس به بازار یکپارچه و متحد اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
انگلیس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است