تظاهرات سوییسی ها علیه سفر ترامپ به داووس
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۹    ۱۳۹۶/۱۱/۴ کد خبر: 145418 منبع: پرینت

هزاران نفر درشهرهای مختلف سوییس علیه سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به این کشور برای حضور در مجمع جهانی اقتصاد تظاهرات کردند.

به گزارش رویترز، سازمان دهندگان چپگرا این تظاهرات را روز سه شنبه و با شعار «مجمع جهانی اقتصاد را در هم بکوبید» و «از ترامپ استقبال نمی شود» برگزار کردند.

ترامپ قرار است روز جمعه در شهر داووس سوییس در مجمع جهانی اقتصاد سخنرانی کند. این مجمع هر ساله با حضور سران سیاسی و اقتصادی دنیا برگزار می شود.

حدود 20 معترض حصار امنیتی را شکسته و خود را به «مرکز همایش های داووس» رساندند و شعار دادند: «مجمع جهانی اقتصاد را محو کنید.» پولیس این معترضان را متفرق کرد.
بیش از 4 هزار سرباز و یک هزار نیروی پولیس برای تامین مجمع به داووس اعزام شده اند. همچنین در این ناحیه منطقه پرواز ممنوع اعلام شده است.

پولیس اعلام کرد که حدود 2 هزار نفر در تظاهرات زوریخ شرکت داشتند. آنان پرچم های مخالفان سرمایه داری و پلاکاردهایی با شعارهایی در حمایت از محیط زیست در دست داشتند.

در شهرهای ژنو، لوزان و فریبورگ هم صدها نفر تظاهرات کردند. معترضان در ژنو به یاد «هیتر هیر» که در شهر شارلوتسویل آمریکا و در خلال درگیری های مخالفان و هواداران برتری نژادی کشته شد، دسته گلی مقابل دفتر نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در ژنو قرار دادند.

اوایل ماه ژانویه نیز معترضان علیه سفر ترامپ به سوییس، در برن پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
تظاهرات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است