حکومت بدنبال تطبیق ماده 104 قانون انتخابات
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۲۳    ۱۳۹۶/۱۱/۴ کد خبر: 145472 منبع: پرینت

حکومت آرام آرام وضعیت را برای تعلیق و تعویق آماده می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، شمس راسخ عضو تیفا در گفتگو با "محور" درخصوص تعلل دو ماهه در گزینش عضو جدید کمیسیون انتخابات و کندی پیشرفت امور انتخاباتی گفت: حکومت آرام آرام وضعیت را به سمت فراهم شدن شرایط برای تطبیق ماده 104 قانون انتخابات می برد.

راسخ بیان کرد: ماده 104 قانون انتخابات شرایط تعویق و تعلیق انتخابات را مشخص کرده است؛ در موجودیت مشکلات امنیتی، طبیعی و چالش های تکنیکی کمیسیون انتخابات، رییس شورای امنیت ملی، رییس دادگاه عالی، رییس کمیسیون انتخابات، روسای مجلسین شورای ملی و رییس کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی می توانند تصمیم بگیرند و انتخابات را برای 4 ماه به تعویق بیاندازند.

وی افزود: اگر چالش ها در مدت 4 ماه برطرف نشد، این مدت برای 4 ماه دیگر نیز قابل تمدید است.

این آگاه مسایل انتخاباتی، با بیان اینکه بخش عمده وضعیت انتخاباتی به حکومت بر می گردد اظهار کرد: وضعیت کنونی بگونه ای مدیریت می شود که ما را به حالت تعویق و تعلیق انتخابات می برد.

وی اضافه کرد: تنها گزینش یک عضو انتخابات دو ماه زمان برد و این درحالی است که گماشتن خود این عضو نیز مشکلات دیگری را به همراه می آورد، وضعیت رییس دارالانشا نامشخص است و تازمانیکه اعضای کمیسیون انتخابات کامل نباشد، درحقیقت بازوی اجرایی کمیسیون انتخابات ناکاآمد و ناتوان است و با این وضعیت برگزاری انتخابات در زمان مشخص ناممکن می شود.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
شمس راسخ
نظرات بینندگان:

>>>   تا جایی که من فکر میکنم،چون حامد کرزی از سال دو هزار و یک الی دو هزار و چهارده له مدت سیزده سال در قدرت بود،منجمله دو دوره پنج ساله ریاست جمهوری و دوره موقت و انتقالی،بنآ اشرف غنی نیز به این زودی ها انتخابات ریاست جمهوری را براه نخواهد انداخت.
همانطوری که انتخابات پارلمانی را به تعویق انداخت،شاید هم انتخابات ریاست جمهوری را با در دوره دوم و یا هم دوره سوم را به تعویق بیاندازد.
او قبول نخواهد کرد که کرزی سیزده سال در ارگ باشد و او صرف ده سال.

>>>   Ariaie
منبع
در نشست اخیر سران جمعیت اسلامی با استاد عطا روی شفاف سازى موضع داكتر عبدالله و ختم بازى دوگانه او بحث صورت گرفت. هيت رهبرى جمعيت با اظهار خستگى از موضع دو رو ى عبدالله نسبت به تعهدات اش اين وضعيت را غير قابل تحمل دانستند و با اتفاق اراء توافق نمودند كه عبدالله در اذهان مردم محكوم و زشت شده است و نا ديده گيرى راى و نظر توده هاى حامى جمعيت ميتواند به شهرت اين حزب صدمه بزند بنا از اين بعد اجرايه هيچ گونه حق راى در شرايط و مذاكرات جمعيت ندارد و نخواهد داشت. هر چند داكتر با فرستادن هيّئت خواسته است يك فرصت ديگر بدست بياورد اما رهبرى جمعيت داكتر عبدالله و صلاحيت او را ختم شده اعلان كرده و گفته است مدت كوتاه كه از عمر دولت باقى مانده را بگذارند اما هيچ گونه نقش در برنامه هاى اينده جمعيت ندارد و اين اجازه را نخواهد يافت. منبع مى افزايد با اين تصميم جمعيت خواب عبدالله براى يك دور ديگر برخوردارى حمايت جمعيت در انتخابات اينده به كابوس تبديل شده است!

>>>   Arianfar

به سر نازنین تان سوگند، من از شگردهای ملک خداداد افغانستان سر در نمی آورم. اشرف غنی افسران مجرب بالای 55 سال را به بازنشستگی سوق می دهد، اما عمو ۸۰ ساله خود را سفیر می سازد و در این اواخر آقای عمر سلطان را که می گویند زمانی گیتار نواز بوده و 80 سال دارد، به عنوان سفیر در یونان گماشته است. به راستی که شایسته سالاری و قانون مداری در ملک خدا داد بیداد می کند. سال پار دو تن از دیپلومات های ورزیده و سابقه دار کشور استاد داوود پارشهری و استاد غیرت را به دلیل رسیدن به سن تقاعد، بازنشسته ساختند. اما امسال یک پیردمرد کهنسال را سفیر می سازند.

>>>   اشرف غني مانند زهر و آفت به افغانستان است، اشرف غني دروغگو است!
خاموشی ملت در برابر رهبری حکومت فاسد وخون آشام غنی احمد زی دروغگو , آفت , آشوبگر تاسف بار است.
او مردم شریف نجیب ایمان دار، بادیانت افغانستان اگر میخواهید خود تان اسلام و ایمان تان زنده بانید این غنی احمدزی همبرگ فروش نیویارکی ، مغز متعصب ( شهود آن ـ غنی احوزی گفته بود : عادلانه بیست که 98 در صد زندانیان بگرام , گویندگان یک زبان باشند ) وهمدستان فاشیست وجنایت کارش را از ارگ عاجل بیرون کنید تا غنی احمدزی شوونیسم قبیله گرا و فاشیست ارگ را ترک نکنند اوضاع نابسامان کشور عزیز ما افغانستان بهبود نمی یابد و یک دست شوید ؛ بیل , تبر , داس را بردارید در جای زندگی دشمن دین ؛ خاک و فرهنگ پچ هزار سال نیاکان تان یورش برید.
بخاریکه همین غنی کثیف کم اصل و کم نسب این انسان بی برنامه رفاه و آسایش و مغز گنیده تعصب شیطان اقوام شریف افغانستان را بنام پشون دارانی , غلجی , اوغان , تاجیک , هزاره , از بیک و ترکمن جدا کرد بین مردم غیور دلیر شجاع مسلمان کشور عریرما نفاق قوم انداخته و هیچ کار بنیادی نکرده است.
بیـا هموطن همـدل شــویم از بهـر امن و آبادی میـهـن
هزاره تاجک و پشتون ترکـمن از این میهن
سـنی و شیـعه گلـهای یک باغ این میهن
با همدیگر پذیر ریشــه بر کنیــم بنیـاد زمامدار استبدا میهن
بیاید ملک را از دست زمامدار استبداد آزادسازیم با همدلی یکدیگر آباد سازیم
بـیـا ای همـوطن تا یار باشیم
به اهل مملکت همکار باشیم
نورعلم و معرفت سازد بری
ملک آباد وصفای رهبری
این کم اصل بی خرد غنی احمدزی بی نسب شوونیسم قبیله گرا فاشیت تا ارگ را ترک نکنند اوضاع بهبود نمی یابد. بخاطریک این مغز متعصب در نتیجه سیاست های احمقانه و عافبت نا ندیشانه با عث نفاق بین ملیت ها دامن زد بنام تاجیک پشتون , اوغان ؛ هزا ره ، ازیک و ترکمن جدا کرد . این غنی گزافه گو یی ها او بی مورد و با بی شرمی تمام به قطعات نظامی سر می زند به سخنان مسخره و بهبود و فریبنده وتکراری ،چون " من به فرد فرد شما باور دارم" می پردازد. این چه حرفیست؟!
مردم از شما اجرآت عملی در تآمین امنیت جان و مال شان ، خدمات و مواظبت رفاهی را دارند. آخر بی شرمی و بی وجدانی هم حدی دارد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است