برگزاری دوباره همه‌پرسی خروج از اروپا در انگلیس
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۶    ۱۳۹۶/۱۱/۸ کد خبر: 145679 منبع: پرینت

یک روزنامه انگلیسی نظرسنجی را منتشر کرد که بر طبق آن مردم این کشور تمایل دارند که همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به شکلی متفاوت بار دیگر تکرار شود.

بیشتر مردم انگلیس خواستار برگزاری همه‌پرسی جدید درباره باقی ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا هستند.

روزنامه انگلیسی گاردین در یک نظرسنجی اعلام کرد که 47 درصد از افراد پرسش‌ شونده به برگزاری همه‌پرسی جدید رای دادند و 34 درصد هم مخالفت خود را با برگزاری مجدد همه‌پرسی اعلام کردند.

مردم خواستار برگزاری همه‌پرسی هستند که تا جایی که امکان دارد با همه‌پرسی اول فرق داشته باشد و بر مبنای توافق میان بریتانیا و اتحادیه اروپا صورت گیرد.

این در حالی است که «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس تکرار همه‌پرسی در ارتباط با برگزیت را رد کرده است.

وی به تازگی در این مورد به روزنامه آلمانی «بیلد» گفت: «از دید من مهم است که سیاستمداران هم در این زمینه مداخله کنند. ما اتحادیه اروپا را ترک می‌کنیم، اما اروپا را نه.»

ترزا می همچنین گفت که کشورش بدون چون و چرا از لحاظ دفاعی و امنیتی درباره اروپا مسوول است و وی این موضوع را در کنفرانس امنیتی مونیخ که ماه آینده برگزار خواهد شد هم اعلام خواهد کرد.

همچنین، «دونالد توسک» رییس‌ شورای اروپا هم گفت که اتحادیه اروپا همچنان آمادگی برگشت و نقض برگزیت را دارد. وی گفت: «قلب‌های اروپا همچنان بر روی نقض برگزیت باز است.»

مردم انگلیس (انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی) سال 2016 با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند. مذاکرات خروج ماه می سال 2017 آغاز شد و تا ماه مارس 2019 فرصت باقی است تا با اتحادیه اروپا به توافق دست یابند.

اتحادیه اروپا که در بدو تاسیس اتحادیه‌ای صرفا اقتصادی بود، اکنون یک اتحادیه اقتصادی-سیاسی است که شامل 28 کشور اروپایی می‌شود. 21 کشور از اعضای اتحادیه اروپا عضو «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) هستند. این اتحادیه 500 میلیون شهروند دارد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است