آمریکا یک تروریست عربستانی را دستگیر کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۱    ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ کد خبر: 146306 منبع: پرینت

وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک تبعه 34 ساله سعودی در ایالت اکلاهما، به اتهام ارتباط با گروه تروریستی القاعده خبر داد.

مقام های آمریکایی از بازداشت یک تبعه سعودی مقیم ایالت اکلاهما به اتهام ارتباط با عناصر شبکه القاعده خبر دادند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد «نایف عبدالعزیز الفلاج» 34 ساله تبعه سعودی مقیم ایالت اکلاهما، پیشتر در سال 2000 میلادی برای آموزش در یک اردوگاه القاعده در افغانستان به نام اردوگاه «الفاروق» درخواست داده بود. این اردوگاه جایی است که چندین تن از عوامل حمله های تروریستی 11 سپتامبر در آنجا آموزش دیده بودند.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا در اینباره آمده است او در سال 2011 با روادید غیرمهاجرتی به همراه همسرش که دانشجو بود، به آمریکا آمد و در سال 2016 در کلاس‌های خلبانی یک مدرسه آموزش پرواز در ایالت اکلاهما شرکت کرد.

مقام های آمریکایی اعلام کردند ارتباط این تبعه سعودی با عناصر القاعده به تازگی و پس از آن برملا شد که بازپرسان 15 اثر انگشت پیدا شده بر روی یک سند را که ارتش آمریکا در سال 2001 از یک خانه امن القاعده در افغانستان پیدا کرده بود، با اثر انگشت او در مدارک و سوابق رسمی ثبت شده در آمریکا تطبیق دادند.

این سند به یک تقاضانامه برای شرکت در برنامه‌های آموزشی اردوگاه الفاروق القاعده در افغانستان مربوط می‌شد و در آن یک شماره تلفن تماس فوری در عربستان سعودی ثبت شده بود که به پدر الفلاج تعلق داشت.

به غیر از شرکت در اردوگاه آموزشی القاعده مشابه با اردوگاه آموزشی عوامل حمله های 11 سپتامبر، مقام های آمریکایی هیچ ارتباط دیگری میان الفلاج و این حمله های که در آن 15 تن از 19 عامل حمله های تبعه عربستان سعودی بودند، پیدا نکرده‌اند. برخی از این افراد قبل از اجرای حمله های 11 سپتامبر در کلاس‌های آموزش پرواز در داخل آمریکا شرکت کرده بودند.

الفلاج روز دوشنبه در ودرفورد اکلاهما به اتهام خودداری از گزارش ارتباط خود با القاعده و نیز دروغگویی به اف‌بی‌آی بابت گذشته خود با این گروه تروریستی بازداشت شد.

وی به سبب هر کدام از این اتهامات با مجازات بیش از 10 سال حبس روبرو خواهد بود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
عربستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است