طومار انگلیسی‌ها علیه بن‌سلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۰    ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ کد خبر: 146399 منبع: پرینت

بیش از 10 هزار شهروند انگلیسی طوماری را امضا کردند که در آن از نخست وزیر کشورشان خواستند سفر ولیعهد عربستان به این کشور را لغو کند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در این طومار امضا کنندگان به این علت که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان مسوول اول وقایع یمن است و دولت انگلیس به فروش اسلحه به عربستان ادامه می‌دهد و همچنین به علت اینکه عربستان در زمینه حقوق بشر در جهان بدترین پیشینه را دارد، خواهان لغو سفر محمد بن سلمان به کشورشان شدند.

امضا کنندگان این طومار ضمن درخواست برای لغو فوری این سفر از سوی نخست وزیر انگلیس نوشتند که زندگی مردم با ارزش‌تر از معامله اسلحه است.

بنابراین با وجود رسیدن تعداد امضا کنندگان به 10 هزار تن دولت انگلیس براساس قواعد مربوط به تقاضانامه‌هایی که در سایت دولت منتشر می‌شوند، ملزم به پاسخگویی به این درخواست است.

در همین راستا تعداد نمایندگانی که این عریضه را امضا کرده‌اند به 22 نماینده رسیده است. علاوه بر این روزهای آینده شاهد فعالیت‌های مختلفی خواهد بود که مهمترین این فعالیت‌ها تظاهراتی است که قرار است هفتم مارس آینده در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس برگزار شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
انگلیس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است