کمک 9 میلیون دالری قطر به غزه
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۴    ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ کد خبر: 146401 منبع: پرینت

امیر قطر در تماس تلفنی با رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از کمک‌ فوری 9 میلیون دالری برای ارسال به غزه خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه العربی الجدید، امیر قطر در تماس تلفنی با رییس دفتر سیاسی جنبش حماس، بر حمایت این کشور از غزه تاکید کرد.

تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر روز پنجشنبه دستور داد کمک‌های فوری به ارزش 33 میلیون ریال قطر (معادل 9 میلیون دالر) شامل دارو، لوازم پزشکی، مواد غذایی و سوخت برای راه اندازی ژنراتور‌های بیمارستان‌ها به نوار غزه ارسال شود.

این دستور امیر قطر در پی تماس تلفنی وی با اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس صادر شد که طی آن بار دیگر بر حمایت مستمر دوحه از فلسطینیان نوار غزه، تاکید کرد.

«دولت قطر این کمک‌ها را به علت اوضاع وخیم انسانی در نوار غزه و پیام‌های سازمان ملل در این خصوص برای مقابله با اوضاع دشوار این روز‌های ساکنان نوار غزه به علت کاهش شدید دارو و سوخت بیمارستان‌ها و دیگر مواد اساسی به علت محاصره، به نوار غزه ارسال می‌کند.»

هنیه در تماس تلفنی، امیر قطر را از اوضاع دشوار انسانی ساکنان نوار غزه به علت محاصره، مطلع کرده بود.

امیر قطر در گفتگو با هنیه، بر ادامه حمایت‌های دوحه از مردم فلسطین و ادامه پروژه‌های سازندگی در نوار غزه و تلاش آن برای تامین سوخت لازم برای بخش‌های مختلف این منطقه تاکید کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قطر
غزه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است