مرگ، به علت عدم دسترسی به مراکز بهداشتی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۳    ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ کد خبر: 146459 منبع: پرینت

وزارت صحت یمن اعلام کرد که 1500 شهروند یمنی که از بیماری کلیه رنج می بردند، به علت عدم دسترسی به مراکز درمانی جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، عبدالسلام المدانی قایم مقام وزارت صحت یمن گفت که شمار بیمارانی که کلیه هایشان از کار افتاده است رو به افزایش است و بیمارانی هستند که در هفته 3 بار نیاز به دیالیز دارند.

وی افزود: از زمان شروع حمله نظامی به یمن در سال 2015 حمایت پزشکی از این کشور متوقف شده است و شهروندان از کمبود امکانات پزشکی رنج می برند.

این مقام یمنی ادامه داد: 1500 بیمار به علت عدم دسترسی به مراکز دیالیز جان خود را از دست داده اند و دولت نیز موفق به تامین همه نیازهای پزشکی نشده است به همین علت این مشکل همه بیماران را در برگرفت.

جنگ ایتلاف عربی – غربی علیه یمن که بیش از 2 سال است شروع شده است، منجر به تعطیلی 54 درصد از مراکز پزشکی یمن شده است و بسیاری از بیمارستان ها مجبور به کاهش خدمات و یا تعطیلی بخش هایی از مراکز خود شده اند.

در همین راستا کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرده است که زندگی هزاران یمنی که از بیماری های کلیه رنج می برند به علت کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در خطر است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
یمن
وزارت صحت
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است