نیروهای یمنی سامانه پاتریوت عربستان را منهدم کردند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۹    ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ کد خبر: 146460 منبع: پرینت

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با منهدم‌کردن یکی از پیشرفته‌ترین سامانه‌های پاتریوت عربستان، دستاوردی کم‌نظیر به کارنامه دستاوردهای خود در مقابله با تجاوز افزودند.

به گزارش المسیره، یگان موشکی و پدافند هوایی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شامگاه جمعه موفق شدند با انجام یک عملیات نظامی منحصر به فرد، سامانه دفاعی پاتریوت «پاک‌ــ‌3» (PAC-3) متجاوزان سعودی را در المخا واقع در تعز منهدم کنند.

یک منبع نظامی تاکید کرد که عملیات یگان موشکی و پدافند هوایی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای انهدام سامانه پاتریوت پاک‌ــ‌3 عربستان در المخا موفقیت‌آمیز بوده است.

عزیز راشد معاون سخنگوی رسمی ارتش یمن در گفتگو با المسیره تاکید کرد که این عملیات منحصر به فرد، هدف مورد نظر را با دقتی عالی محقق کرده و توانسته است سامانه پیشرفته دفاعی متجاوزان را منهدم کند.

وی افزود: انهدام سامانه پاتریوت پاک‌ــ‌3 در المخا، در نوع خود دستاوردی منحصر به فرد برای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به‌شمار می‌رود که توانسته‌اند برتری خود را بر جدیدترین فناوری دفاعی آمریکا ثابت کنند.

راشد گفت: بعد از این عملیات منحصر به فرد، موازنه قدرت به‌ نفع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در سواحل غربی یمن تغییر می‌کند و این دستاورد، ماموریت‌های ارتش و کمیته‌های مردمی را در پاکسازی سواحل غربی از لوث متجاوزان و مزدوران آنها تسهیل می‌کند.

در پی این عملیات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، متجاوزان در المخا منع آمدوشد وضع کرده و پرواز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در طول جبهه‌های ساحل غربی یمن، ادامه دارد.

سامانه دفاعی آمریکایی پاک‌ــ‌3 از جدیدترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های پاتریوت است که توانایی انهدام موشک‌های بالستیک را دارد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
یمن
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است