عملیات استشهادی را تایید می کنم
شما می‌گویید انتحاری ولی ما می گوییم استشهادی؛ عملیات انتحاری عملیاتی است که کسی از زند‌گی خود بیزار شود و خودکشی کند ولی عملیات استشهادی، عملیاتی است که کشته شدن در آن صد در صد از روی یقین است 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۵    ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ کد خبر: 146464 منبع: پرینت

گلبدین حکمتیار پس از ظاهر شدن در انظار عمومی و امضای موافقنامه صلح با حکومت وحدت ملی از ماه میزان سال 1395 تا حال مواردی را بیان می کند که هیچکدام با دستاوردهای 17 ساله نظام همخوانی ندارد، وی در نخستین سخنرانی های علنا به رسانه ها تاخت و در آخرین موارد خود را از کشتارهای جمعی کابل تبرعه و عاملان آن را نفرین کرد و اکنون در تازه ترین اظهارات عملیات های انتحاری را عملیات های استشهادی می خواند. این موارد روشن می کند که صلح با وی تنها روی کاغذ امضا شده است و رهبر حزب اسلامی به هیچ یک از دستاوردهای نظام باور ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در گفتگو با آریانا درخصوص علت زیاد شدن ناامنی ها و حملات در شهرهای بزرگ و بخصوص پایتخت گفت: وقتی داخل نظام اختلافات تشدید شود و افراد یکدیگر را تهدید کنند طبعا که ناامنی ها و انفجارها نیز بیشتر شود.

حکمتیار بیان کرد: منظور تنها اختلافات کابل و بلخ نیست و در مجموع از اختلافات موجود در نظام و حکومت صحبت می کنم که موارد آن بی شمار است؛اختلافات خیلی بیشتر از حوادثی است که در رسانه ها منعکس می شود.

رهبر حزب اسلامی تصریح کرد: در این اواخر اختلافات میان زمامداران حکومت وحدت ملی به اوج رسید و توام با این مورد، دامنه حملات نیز فراتر شد و این نشان می دهد که باید کسانی در داخل نظام باشند که در عقب انفجارها با مهاجمان همکاری می کنند، آنها را به هدف می رسانند یا برای آنها هدف تعیین می کنند.

وی، از ستون پنجم در نظام نامی نمی برد اما اظهار می کند: حلقات نیرومندی در داخل حکومت، اداره، نظام و نیروهای امنیتی وجود دارد که با موترهای شیشه سیاه شان وسایل و افراد را انتقال می دهند؛ بدون حمایت این دست افراد، هرگز هیچ مخالف مسلحی قادر نیست در شهرها عملیات های بزرگ مانند حملات بر کانتینانتال، قول اردوی 209 شاهین در بلخ، 400 بستر و پارلمان را انجام دهد.

حکمتیار افزود: نمی خواهم طرف ها را مشخص کنم اما دلایل قانع کننده دارم که نشان می دهد حلقاتی در اداره حکومت وحدت ملی مهاجمان را حمایت می کنند. نیروهای امنیتی باید خودشان این افراد را پیدا کنند؛ چنانکه خود وزیر داخله نیز اعتراف کرد که در نیروهای امنیتی کسانی هستند در رابطه با حملات با مخالفین همکاری می کنند.

رهبر حزب اسلامی، با اشاره به ناکامی های حکومت وحدت ملی تاکید کرد که نظام به تجدید نظر عمیق در رابطه با ترکیب حکومت، ترکیب نیروهای امنیتی، سیاست های جنگی و سیاسی نیاز دارد.

وی، درباره اینکه چرا با پیوستن حزب اسلامی به حکومت، تغییری در اوضاع امنیتی نیامده گفت: برای اینکه مشکلات کشور حل شود و راه برای صلح باز شود به حکومت اعتماد کرده و بخاطر ملت خود با نظام صلح کردیم به این امید که اینها حاضر باشند سیاست های اصلاح یا تجدید نظر کنند اما ما فقط به کابل آمده ایم.

حکمتیار بیان کرد: اکنون جنگ بین حزب با نیروهای دولت فروکش کرده و مجاهدین ما با نظام در جنگ نیستند و سلاح زمین گذاشته اند اما اینکه چرا در وضعیت امنیتی تغییر نیامده بخاطر این است که این نظام هنوز همان نظام قبل از معاهده حزب با دولت است.

رهبر حزب اسلامی اضافه کرد: در این نظام نه تنها هیچ تغیر مثبتی نیامده که حزب اسلامی در هیچ بخش آن بشمول نیروهای امنیتی، تشکیلات سیاسی و اداری و سیاسی حضور ندارد؛ اگر دولت از نیروهای بالقوه حزب در رابطه با تامین امنیت استفاده می کرد در آن صورت اعتراض به حزب بجا می بود اما وقتی کسی تحمل نیروهای حزب اسلامی را درنظام ندارد و از حضور آنان بیم دارد، جای شکایت نیست.

وی، درخصوص جنگ های حزب اسلامی بیان کرد: ما 15 سال با نیروهای ناتو جنگیدیم و موضع حزب این بود که هیچ حمله ای بر نیروهای افغان صورت نگیرد و هدف تنها بیگانگان باشد و تنها در صورتیکه مجبور شویم بر نیروهای دولتی عملیات می کنیم.

رهبر حزب اسلامی در این مورد عملیات های انتحاری را عملیات استشهادی خواند و تصریح کرد: شما می‌گویید انتحاری ولی ما می گوییم استشهادی؛ عملیات انتحاری عملیاتی است که کسی از زند‌گی خود بیزار شود و خودکشی کند پس انتحار یعنی خودکشی ولی عملیات استشهادی، عملیاتی است که کشته شدن در آن صد در صد از روی یقین است و برای اهداف بزرگ و مقدس است و قطعا ما از آن حمایت می کنیم.

حکمتیار افزود: عملیات استشهادی توجیح دارد و وقتی کشور اشغال شده باشد و کسی در برابر شما و ملت شما سلاح کشیده باشد باید از آنها انتقام گرفت مشروط بر اینکه در جریان آن به هیچ فرد غیر محارب، چه کافر و چه مسلمان صدمه نرسد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکمتیار
عملیات استشهادی
نظرات بینندگان:

>>>   دریمنصورت حبیالرحمن حکمتیار را کمر بند وواسکت بپوشان وبه سفارت هند بفرست یا
که تائید میکنی زمانیکه دخترانت به سفارت امریکا میروند تو در کنار شان با کمر بند برو وبعد استشهادی کن
ایتاد سیاف گفته بود مریض است !

>>>   حکمتیار صاحب شهادت ومردن رابرای همه می خواهد جز برای خود وفامیلش

>>>   Salam
حكمتيار در زير ريش باداران امريكاى اش و در قلب كابل تحت محافظت حكومت غنى ، آشكارا از حملات انتحارى و به تعبير او استشهادى دفاع مى كند و آنرا حلال و مقدس مى خواند ، جاى تعجب اين است كه مردم و حاكميت اين تروريست چراغ بدست را هيچ نمى گويند و صداى اعتراض براى محاكمه او بلند نمى كنند ، امريكاى ها يك شيخ كور عرب را كه در لندن زيست مى كرد و گاه و نا گاهى از حملات انتحارى در خطبه هايش دفاع مى كرد سالها است زندانى كرده است ولى در افغانستان رهبر و فتوا دهنده يى حملات انتحارى را گل سر سبد ساخته است .
مردم كابل و استان ها هر روز قربانى حملات انتحارى و استشهادى اين قاتلان اند ، اما اين مردم منجمد در مقابل رهبر اين تروريست ها صدا بلند نمى كنند و خواهان محاكمه او نمى شوند و اين حكومت تروريست پرور را ساقط نمى كنند . من كه واقعن تعجب مى كنم .

>>>   چون ... قبیله است و از خودشان است اگر کسی دیگر میبود وقت به حسابش میرسیدند

>>>   Khalil
مردم‌ را چنان درگیر زندگی ساخته اند که اصلأ متوجه این مسایل نشوند ورنه قاتل یک شهر که با قساوت تمام روزانه صدها راکت را بالای شهروندان بی گناه شلیک کند چگونه میتوانست به همان شهر برگردد و صدا بلند کند

>>>   Jafari
به نظر می رسد که حکمتیار با پشتیبانی غنی آمادگی برای ریاست بر ارگ می گیرد. این خطر اصلی هست.

>>>   اگر مردم اینقدر شعور سیاسی و فهم بلند در شناختِ ماهیتِ همچو عناصر پلید می داشتند به چنین حالت وحشتناک ی خود و کشور شان گرفتار نمی شُد.

>>>   چرا به این شخص مریض این قدر اهمیت داده می شود. او هیچ کاره است ، یک مریض لافوک که جرات می کند شعور و آگاهی مردم را به مسخره بگیرد. قربان زنان شجاعی مثل سیلی غفار که به اصطلاح از ... سگ این جانیان را می کشد. او می خواهد با حرف های ضد و نقیض آش صرف مردم را مغشوش کند و بس. از ۳۵ هزار مرد مسلح آش صرف در سه ولایت حرف می زند ههههههه.
اگر متوجه باشید هر گاه یکبار در مطبوعات جنجال می کند که نقل مجالس تا چند گاهی باشد و حیا هم به اندازه سر سوزن ندارد. من می گویم او پروژه گرفته که افغانستان را در یک سیاه چال جنگ داخلی دیگر سر نگون کند که انشاالله خودش قبل از رسیدن به این هدف در یکی از همین عملیات های به اصطلاح استشهاری مانند ... خواهد شد. انشاالله.
لطفا مطبوعات این ... به تمام معنی را این همه اهمیت ندهید.

>>>   از حکمتیار سوال شود که چرا در تمام نا امینیهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... محور ناامنیهای کشور پشتونها است ؟ و چرا هیج ناامینی نیست که پشتون در آن نقش نداشته باشند ؟ در وازه ورود بیگانگان در کشور چرا پشونها هستند ؟ عامل اصلی همه بد بختیهای کشور این قوم نااهل عقده و خیانت پیشه و زیادی خواه و ستمگر است ؟عامل آوارهگی مردم در کشورهای جهان و عامل ویرانی وطن قوم عقده واسرایلی صفت هستند . آواره از وطن .خداوند لعنت تان کند این قوم ملعون و بی رحم و مروت و بی دین .

>>>   جناب غول البدین راکتیار اگر واقعا ایمان داری که عملیات به قول شما استشهادی با اهداف مقدس است چرا خودت یا یکی از بستگانت این کار را انجام نداده است؟ جواب می تواند این باشد که تو از ته دل این گپها را قبول نداری و فقط می خواهی دیگران را به کشتن دهی و برای خودت امتیاز بگیری چرا که اگر واقعا با عملیات به قول خودت استشهادی به اهداف معنوی خود می رسیدی که خودت و فامیلت اول اینکار را انجام می دادید. چرا که در منفعتهای دنیوی تو و فامیلت در اول صف هستید. دلیل دیگر می تواند این باشد که تو و امثال تو به هیچ چیزی نه اعتقاد دارید و نه احترام. شما به حق زندگی که خداوند متعال به هرفردی عطا کرده است هیچ اعتقاد و احترامی ندارید. و بطور کل شما اصلا به وجود خدا اعتقاد ندارید و فقط در ظاهر خدا خدا می کنید. در غیر اینصورت این خداوند است که جان می دهد و اختیار جان گرفتن را دارد تو و امثال تو نه نماینده خداوند هستید و نه اختیار جان گرفتن ررا دارید. در ضمن تو و امثال تو مسئول بهشت و جهنم رفتن انسانها نیز نیستید به تو اصلا ارتباطی ندارد که کسی کافر است یا مسلمان. شما جانیان و آدمکشان حالا بعد از جنایتهای بیشمار می خ اهید خود را برائت دهید. در نزد افکار عمومی ت امثال تو در ردیف جنایتکارانی مانند امین و تره کی و غیره قرار دارید و البته از نظر انجام جنایت بالاتر از انها قرار دارید.

>>>   مردمان عزیز خوب این جملات را به خاطر سپارید و بدانید یک آدم عاقل که انسانیت و رسم مسلمانی میشناسد هیچگاه آیا چنین جملات را بر زبان آورد!

((وی تصریح کرد: شما می‌گویید انتحاری ولی ما می گوییم استشهادی؛ عملیات انتحاری عملیاتی است که کسی از زند‌گی خود بیزار شود و خودکشی کند پس انتحار یعنی خودکشی ولی عملیات استشهادی، عملیاتی است که کشته شدن در آن صد در صد از روی یقین است و برای اهداف بزرگ و مقدس! است و قطعا ما از آن حمایت می کنیم!!

در واقع با این جملات به طور رسمی با رمز راکتیاران و انتحاری ها را حمایت و تشویق میکند ای کاش ذره ای شرم داشت این بشر
خدا مردم ما را از شر این جنایتکار خلاص کند.

>>>   دیم همان ... ملا نصروادین است که هر طرف میگردانی قابل کج شدن است!در دین همه است هم انتحاری و هم استشهادی! ولی مطابق منافع فردی استعمال می شود ! این تریاک همان مارکس است که بدون بی خودی انسان چیزی دیگری ندارد!

>>>   ..........ترین ..........ترین وطن فروش ترین و معامله گر ترین سیاست مدار کشور همین گل بی دین راکت یار است ، این شخص منفور و مزدور بی حیا ترین انسان روی زمین است سالهای سال آمریکایی ها را اشغال گر خطاب کرد ولی حالا بیشرمانه با وساطت دخترانش با امریکایی ها ، از پول آمریکایی و طیاره آمریکایی و در زیر سیطره آمریکایی ها زندگی طفیلی می گذراند و هروز به چرندیات گویی می پردازد، تف به تو اجیر پاکستانی آمریکایی

>>>   اگر انتحاری یا استشهاری می کنید، فقط خود تانرا بکشید. من که ندیدم که در هر استشهاری تان لا اقل یک کافر را کشته باشید. شما ها فقط مردم فقیر و عوام را می کشید. این که نه انتحاریست و نه استشهاری. این قتل عام و جنایت علیه بشریت است.

>>>   شهادت براي أفراد غريب و فقير جامعه است، كدام رهبر جهادي و يا عضوي از فاميل شان در ميدان جنگ شهيد شده اند، كدام رهبر خلق و پرچم و يا فرزندان شان در جنگ و دفاع از انقلاب كشته شده اند، هميش فرزند فقير و عسكر مسكين هلاك شده و ميشود، و از همين سبب است كه خائنين چاق و چمه شده رفته ميروند و اولاد هايشان يا در غرب عيش و عشرت و شهادت نامه جمع ميكنند، و يا در هند و مسكو، خداوند همه فريب كاران را رو سياه نموده و انشاءالله راه فرار از عدالت الهي ندارند.

>>>   Alizada
هدف اين خاينين نوكران انست تا مليت هاى غير در اين ارگانها وظيفه اجرا نكنند ميدان شغالى شردتا انچه است انجام دهند در رياست رجال برجسته قول اردو 209شاهين پوسته در كنر كه بتعداد بيست و نَفَر توسط همين رفيق كش ها به شهادت رسيدن

>>>   رهبری سیاسی خوب یا بد گذری است !؟
این‌گذر پر هزینه که تنها در شش روز بیشتر از ۱۵۰ تن در قلب کشور و درون گویا کمر بند سبز ، جان می‌ بازند و این‌تازه کردن زخم ناسور دیورند، و توهم‌ پشتونستانخواهی و گلبدین را بر گرده مردم سوار کردن و به او اجازه دادن ک که فتوای شرعی بودن انتحار را از روزنه تلویزیون صادر کند، را از نظر شما چگونه باید پذیرفت یا تحمل و تحلیل کرد؟

>>>   گلبیدین همان ریشدار بی ریش است.
نه شرم دارد و نه حیا
در دوزخ هم دوزخیان از بودنش رنج ...........میکشند.

>>>   Paryani
در قدم نخست ۲۷۰ سال است که ما قربانی تمامیت خواهی های شونسیم هستیم که خراسان را چندین پارچه کرده اند و تا امروز این ظلم و نا روا جریان دارد و دوم اینکه ما ندانستیم که شما از کدام منافع ملی بحث میکند زیرا ما تا حال نه ملت واحد یم و نه کدام منافع ملی تحریف شده داریم و بهترین چانس پس از ۲۰۰۱ بود که همه را کرزی و دار ودسته اش و غنی با دار و دسته اش به باد فنا دادند و ملت را بیچاره تر و حقیر تر ساختند!
بنابرین تا این ساختار تک محوری و تک قومی از میان نرورد ما نه ملت هیستیم و نه کدام منافع ملی داریم زیرا همه دروغ اند !

>>>   Zafari
میگو اکلیل حکیمی(وزیر مالیه) هم انتحاری برامد...

>>>   از حکمتیار سوال شود که چرا در تمام نا امینیهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... محور ناامنیهای کشور پشتونها است ؟ و چرا هیج ناامینی نیست که پشتون در آن نقش نداشته باشند ؟ در وازه ورود بیگانگان در کشور چرا پشونها هستند ؟ عامل اصلی همه بد بختیهای کشور این قوم نااهل عقده و خیانت پیشه و زیادی خواه و ستمگر است ؟عامل آوارهگی مردم در کشورهای جهان و عامل ویرانی وطن قوم عقده واسرایلی صفت هستند . آواره از وطن .خداوند .......تان کند این قوم .....و بی رحم و مروت و بی .......

>>>   الهی بمیری که همه نوع جرم و جنایت را در این وطن خاک بر سر تایید میکنی

>>>   حال فامیده شد که این تنظیم فقط انتحار را برای بقای خود و تنظیم خود ترجیح میدهند. وقتی به نفع شان بود استشهاد است وقتی به نقص شان بود انتحار است. نی کل بانه نی کدو خاک در سر هر دو. مردم افغانستان سالها ازین چهره ها و امثال شان نهایت خسته شده اند فقط شکل کشتن تغیر کرده ولی افراد همان افراد اند این جامعه و مردمش را به زوال برده اند. الله ج بزودی انتقام خون ریخته شده ناحق هر افغان را از قاتل آن گرفتنی است چنانچه از یکتعداد زیادش گرفته در این دنیا و بقیه اش هنوز هم در حال گرفتن است و انتقام اخروی خو بسیار بریشان سخت تمام میشوه برای الف تا ی شان. وسلام

>>>   بتو غول بیدین میگویم دودی زما خوری توتو په سلاح خانه کوی ایا شرم غیرت وجدان حیثیت ابرو بخودت مانده اگر مانده کجاست دیگر مردم بهاین سخنان خاینانه ترورستی وهمسویی ات با طالبان اله دست پاکستان بادر هردوی تان فریب نمی خورند و حرف های خوت و امثالت را به اندازه ........... ارزش نمی دهند امروز که نان و لباس خودت و فامیلت از خیرات پول کمک شده امریکا است و امنیت ات را هم مصارف انرا همین دولت بگفته خودت دست نشانده تامین میکند و علاوتن ده ملیون افغانی جیب خرچ هم برایت از پول حق یتیمان و بیوهزنان و فقیران برایت داده میشود اما هنوز هم از تسلیمی و سر خمی و جاسوسی به ای اس ای پاکستان دستبردار نشدی و از نام ازادی بیان در کشوربنفع پاکستان و طالبان ترورست و برضد مردم ما استفاده میکنی ...................

>>>   ما تا اکنون شاهد کدام استشهادی نبودیم جز انتحاری و خود کفانی، برعکس و بر خلاف گفته های جناب.

پیلوت

>>>   چرا جناب خود گلبدین استشهاد نمیکند

....براین رهروان بهشت خودساخته این خران روان به سوی دوزخ

>>>   او مردم پشت پرده گپ میزد حالی آمده روی پرده در صحنه با شما گپ میزند

گلبدین صاحب دختر و بچه خودش را بفرستد که استشهاد کند چرا نمیکند
که دخترش شوهر بهشتی و بچیش زن بهشتی نصیبش شود

>>>   حکمتیار یک جاسوس فروخته شده و نوکر آی اس آی میباشد نه به کشور که در آن متآسفانه بدنیا آمده علاقه دارد و نه به مردمش.هدف گل بیدین نا بود سازی وطن ماست نه از دین آگاهی دارد و نه از خدا می ترسد. اشرف غنی شریک جرمش است انشاالله خداوند توانا انتقام میگیرد و جزایشانرا می دهد.رو سیاه و شرمنده در دنیا و آخرت خواهند بود.

>>>   درمورد کشتن خون مرگ نابودی ویرانی تباهی هرچه باشد از طرف گلو. تائیداست بشرطیکه از او وفامیلش نباشد برای زنده ماندن بیست سال را درتهکاوی ها پنهان ماند

>>>   جناب حکمتیار حمله استشهادی رامشروط قبول دارد، ایشان تصریح کرده که مردم ملکی اعم ازمسلمان وغیرمسلمان آسیب نبیند، بلکه تنها نیروهای خارجی رانابودکند.

>>>   در صورت دشمن بی فرهنگ چون نور وتاریک اسلام را دوباره به عرب حواله اما تسلم نمی شویم!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است