طالبان 16 نیروی امنیتی در هلمند را کشتند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۳۱    ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ کد خبر: 146470 منبع: پرینت

عاملان نفوذی طالبان در ولسوالی گرشک ولایت هلمند، 16 نیروی امنیتی را کشتند.

طالبان در سایت رسمی خود اعلام کرده اند که ظهر روز شنبه 21 دلو 96 در منطقه هتل ترابی، 3 مهاجم این گروه در پوسته ای جابجا شده اند و 16 نیروی امنیتی بشمول فرمانده شان را هدف قرار داده اند.

طالبان گفته اند که در این عملیات ، تعداد زیادی کلاشینکف، راکت، وسایط جنگی و مقدار زیادی مهمات را بدست اورده اند.

یک منبع امنیتی از ولایت هلمند نیز در گفتگو با پژواک این حمله را تایید کرده و گفته است که این رویداد در پوسته محمد رسولیان قوماندان طرفدار دولت بوقوع پیوسته و پوسته نیز سقوط کرده است.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هلمند
حملات طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   ریاست امنیت ملی میگوید ما از قبل خبرداشتیم !

>>>   ع وغ این مو ضوع را بالای پاکستان خو اهد گفت در حالیکه در خود نظام بی عد التی است

>>>   Zahir Ariaie
چهار تن از كارمندان امنيت ملى كه در واقع براى دشمن كار ميكردند ، بيش از شانزده تن از همقطاران دولتى خود را تير باران كردند.
اين واقعه عمق فاجعه و نفوذ دشمن در داخل دولت به ويژه نهاد هاى امنيتى مانند امنيت دولتى كه شاهرگ امنيت و دولت محسوب ميشود، را نشان مى دهد. ايا زمان ان فرا نرسيده است كه ريس امنيت ازمقامش استعفا و غنى اين دومين مغز متعفن دنيا و باند جنايتكار حاكم در قدرت اش ، قوم بازى خود را كنار بگذاردند!

>>>   Alizada
هدف اين خاينين نوكران انست تا مليت هاى غير در اين ارگانها وظيفه اجرا نكنند ميدان شغالى شردتا انچه است انجام دهند در رياست رجال برجسته قول اردو 209شاهين پوسته در كنر كه بتعداد بيست و نَفَر توسط همين رفيق كش ها به شهادت رسيدن

>>>   Salam
پشتون ها از ديد علم انسان شناسى Anthropologie مردمان قبيله محور و محصور در تفكر بدوى خويشاوندى خونى و خودى اند و غير از اينرا بيگانه مى شمارند ، براى همين قادر نيستند بيرون از اين محور فكر كنند و با كتله هاى انسانى غيرى خودى كنار بيايند . چنين كتله هاى انسانى بدوى انديش در روابط اجتماعى شان مشكل دارند و حتا به قبيله يى همسايه و هم زبان خود هم اعتماد ندارند و دايم در يك جدال بى باورى به سر مى برند . تاريخ قوم پشتون پر از اختلافات قبيله يى است و اين قبايل حتا از كور كردن و قتل هم ديگر هم دريغ نكرده اند وقتى منا فع قبيله يى مشخصى در ميان بوده است .
جاى تعجب نيست كه چنين كتله هاى انسانى بدوى فكر در جهت حذف جمعيت هاى غيرى خودى مى بر آيند و بانوع هيسترى ( اضطراب و ترس) و خشونت عمل مى كنند .
هر چند ظاهرن در ميان قبايل پشتون نخبه هاى آموزش ديده در جهان مدرن كم نيستند ، ولى ايشان نتوانسته اند در جدال فكرى درونى شان از فرهنگ بدوى قبيله يى فاصله بگيرند و به عنوان انسان مدرن به فرديت باورمند شوند و با هم نوع خود برخورد غير خونى و غير تبارى كنند .
فاجعه افغانستان و عقب مانده گى سياسى و اجتماعى در افغانستان ناشى از همين ويژه گى بدوى قبايل پشتون است كه درب صد ها مشكل ديگر را گشوده است و جامعه را به قهقرا كشانيده است .

>>>   Fekri
سرباز تاجیک اگر کمترین غیرت وهمت را داری در صورتی که جنرال قوم تو از دولت به صورت سیستماتیک حذف میشود تو چرا برای این دولت فاشیست زندگی ات را به خطر می اندازی در حالیکه این دولت جنرال تبار تو را قبول ندارد وشایسته یی جنرالی نمیداند وپیامش این است که لیاقت شما سرباز بی رتبه وجایگاه ما یعنی قوم وتبار غنی جنرالیست

>>>   Bagramian
زمانیکه احمدزی و کرزی و برخی دم دستی های تاجیک تبار ایشان مانند امرالله خان صالح و ... بر طبل حمایت از تظاهرات مشخص اوغانان پاکستانی در خاک آنکشور می کوبند و از آن حمایت و پشتیبانی کاملآ تباری و سیاسی خود را اعلام می نمایند و بدین گونه در امور داخلی کشور همسایه ۱۵۰ میلیونی و پرقدرت خود مداخله عریان و آشکار می کنند، این حق را نیز ندارند که از مداخله و ارسال اوغانان تروریست و انتحاری به اوغانستان گلایه و شکوه سر دهند!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است