بازی داعش یک نوع اغفالگری از جانب آمریکا است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۸    ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ کد خبر: 146476 منبع: پرینت

همه بر این باور هستند که حالا آمریکا داعش را از سوریه و عراق بر می گرداند به طرف افغانستان و آن را سرازیر به طرف حیات خلوت روسیه می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، توریالی غیاثی آگاه مسایل سیاسی گفت: درمورد هدف آمریکا از تولید داعش و سپس حمله بر داعش گفت: همه بر این باور هستند که حالا آمریکا داعش را از سوریه و عراق بر می گرداند به طرف افغانستان و آن را سرازیر به طرف حیات خلوت روسیه می کند. در این هم شکی نیست که جنجگویان این کشورها، کشورهای اسلامی که در این کشورها سرکوب شدند و زیر عنوان طالبان و القاعده و هر چیز دیگری در افغانستان هستند و در این شکی نیست و افغانستان شاهد این است که به ده ها نفر از اینها را اسیر داشتند در دوران مقاومت که در برابر ما می جنگیدند.

وی افزود: مهم این است که بازی که تازه آمده یک نوع بازی اغفال گری از طرف آمریکا است. به این معنا که وقتی به این اندازه مساله را پیش می برند که گویا داعش و همه اینها را آمریکا به افغانستان آورده تا منافع ایران را به خطر بیندازد و منافع آسیای میانه و روسیه و چین را در این منطقه به خطر بیندازد در عین حال در بطن این جنبشی به نام داعش مخالفان و جنگجویان چچنی و همه اینها هستند.

غیاثی گفت: اینجا یک نوع تناقض بوجود می آید که ما می گوییم آمریکا داعش را در نقاط مختلف افغانستان مخصوصا شمال مستقر ساخته است. حالا آمده است و با حملات هوایی آنها را سرکوب می کند. این اوضاع نشان می دهد که هدف ناامنی افغانستان است.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
داعش
افغانستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است