تظاهرات مردم در پاکستان با گفتگو حل می گردد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۸    ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ کد خبر: 146488 منبع: پرینت

چرا تظاهرات مدنی و غیرمدنی در پاکستان با گفتگو حل می گردد و در افغانستان با سرکوب مواجه می گردد؟

شاید بی جهت نباشد اگر گفته شود که سیاستمداران پاکستانی در غیاب شیطان وظیفه شیطان را بهتر انجام می دهند پاکستان علاوه بر اینکه یک کشور اتمی است دارای هزاران مدارس دینی است که بسیار ارزان انسان اتمی برای انفجار و انتحار تولید می کنند و امروز یگانه کشوری در جهان است که بانک تروریزم را در اختیار دارد و در هر کجای که خواسته باشند از جمله در افغانستان از وجود آنها برای حملات انتحاری و انفجاری استفاده می کنند.

سیاستمداران پاکستانی بارها تظاهرات را از طریق گفتگو با شهروندان خود حل کرده اند و اینبار نیز بدون توجه به درخواست رییس جمهور افغانستان آن را با توافق طرفین حل نمودند و تا جایی که هم سیاستمداران پاکستانی و هم بنیان گذاران تظاهرات دادخواهی به درخواست رییس جمهور افغانستان دهن کجی نشان دادند و از رییس جمهور افغانستان خواستند که متوجه خانه خود باشد.

سوال این جا است که آیا رییس جمهور افغانستان نمی داند که تقریبا چهل سال می شود که پاکستان با تربیت و تجهیز تروریستان مردم افغانستان از جمله پشتون های افغانستان را به قتل می رسانند چرا یکبار هم پشتون های پاکستانی دست به تظاهرات نزدند و از دولت پاکستان نخواستند که دست از کشتار هم تباران ما در افغانستان بردارند و آیا رییس جمهور نمی داند که خالق و پدر معنوی طالبان یک پشتون پاکستانی به نام حمید گل بود که از طریق طالبان هزاران افغان را به قتل رسانیده است.

گذشته از آن چرا رییس جمهور یکبار هم سر بر گریبان خود نمی گذارد و از سیاستمداران پاکستانی نمی آموزد که با مخالفان سیاسی می شود مذاکره کرد و از طریق مذاکره به تفاهم رسید نه اینکه مخالفان سیاسی را با انتحاری ها و انفجاری هایی که پاکستانی ها برای ستون پنجمی های درون دولتی در افغانستان قرض داده اند از میان برداشت کدام تظاهرات می تواند مدنی تر از تظاهرات بر حق جنبش تبسم، جنبش روشنایی و جنبش رستاخیز تغییر باشد؟ همه می دانند که رییس جمهور به این تظاهرات مدنی چگونه جواب داد.

متاسفانه اکنون کار به جایی رسیده است که تروریستان تولید پاکستان توان تظاهرات را از مردم افغانستان که همسو و هم فکر با آنها نباشد را سلب کرده اند روی همین ضرورت است که مردم به ستوه آمده از فساد، تروریزم و تبعیض جاده های کشورهای خارجی را برای راهپیمایی انتخاب کرده و تظاهرات عدالتخواهی مونیخ نیز به تاریخ 17 فبروری در همین راستا برپا می گردد.

پس منتظر می مانیم که ببینیم رییس جمهور این تظاهرات را مدنی می داند و یا غیر مدنی و یا اینکه باز هم سیاست یک بام و دو هوا را تعقیب می کند که تظاهرات در همه جا خوب و مدنی است اما تظاهرات مردم افغانستان بد و غیر مدنی است.

حسن علی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تظاهرات
پاکستان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   اوغان ها اصلا از کوه سلیمان اند ، به غیر از کوه سلیمان ، در هر جایی اوغانستان که هستند ناقل هستند . تاریخ بخوانید .

>>>   واقعیت امر این است که از هر طرف که مطالعه بفرمایید خاستگاه و زادگاه افغان کوه سلیمان و نواحی آن است.
بهترین راه برای حفظ یکپارچگی کشور رفتن به طرف یک ریفرندم با دو گزینه خراسان و افغانستان هستیم تا تکلیف برای همیشه مشخص گردد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است