آمریکا از طالبان استفاده استراتژیک می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۳۹    ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ کد خبر: 146538 منبع: پرینت

غرب در راس آمریکا و انگلیس برای اهداف استراتژیک خود کار می کنند و فعلا هم قصد ندارند طالبان وگروه های تروریستی را نابود کنند بالعکس آنها را تمویل می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، زلمی زابلی آگاه مسایل نظامی در برنامه «خط کابل» در مورد دلیل عدم برخورد آمریکا با طالبان را چنین بیان داشت: در واقع آمریکایی ها از روز اول می خواستند طالبان در افغانستات فعالیت های خود را به پیش ببرند. فقط با این وانمود به کشور ما وارد شدند که می خواهند آنها را از بین ببرند. وگرنه آنها از طالبان برای تطبیق برنامه های خود استفاده کرده اند و استفاده خواهند کرد.

این آگاه نظامی، معتقد است آمریکا و مقام های مختلف آن با افکار عمومی مردم ما بازی می کنند و در این خصوص گفت: چند وقت پیش معاون وزارت خارجه آمریکا گفت که ما با طالبان صلح می کنیم اما چند روز بعد از آن ترامپ می آید و می گوید ما اصلا با طالبان مذاکره صلح نمی کنیم و فقط با آنها می جنگیم.

وی افزود: غرب در راس آمریکا و انگلیس برای اهداف استراتژیک خود کار می کند و فعلا هم قصد ندارد طالبان وگروه های تروریستی را نابود کند بالعکس آنها را تمویل می کند تا بتواند بوقت و به موقعش از آن استفاده کند. در واقع آمریکایی ها نمی خواهند در افغانستان صلح بیاید و گام هایی را که ترامپ بر می دارد به دنبال منافع استراتژیک خودش است.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
افغانستان
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   امریکا و انگلیس انعده طا لبا ن که علیه نیروهای خا رجی می جنگد از بین می برد و دیگر طالبا نکه برای از بین بردن نیروهای داخلی ما است او را تقویت می دهد

>>>   Sharifi
حکمتیار که‌ با عنوان 'قصاب کابل' معروف است، اخیر بار دیگر‌ بر زخم مردم این شهر نمک پاشیده و گفته: حملات استشهادی (همان انتحاری) وظیفه مقدس است!
اما برای لحظه تصور‌کنید که‌ حکمتیار‌ نه، بل عطا محمد نور و یا محمد محقق چنین راحت جواز انتحاری بدهند؛ آیا حکومت سکوت اختیار خواهد کرد؟

>>>   اشتباه نکنید که من با پاکستان علاقه دارم ویا تجاوز ومداخله ای انها را در امور مملکت عزیز تاید مینمایم اما برخلاف بسیاری ها همان اندازه که مداخله ای ای اس ای رادر امور لشکری وکشوری وسیاسی مملکت عزیز محکوم مینمایم به همان اندازه مداخلات سایرین را نیز محکوم مینمایم یک بام ودو هوا نمیشود مداخله مداخله است چه امریکای باشد وچه پاکستانی وایرانی تجاوز واشغال تفاوتی ندارد که از سوی چه کسی بعمل می اید انهای که در بن رفتند وسند ملکیت افغانستان را به بیگانه ها دادند وکشور خودرافروختند دیگر چه مانده که دران پاکستان مداخله نماید حال این خاک واین سرزمین از من وتو نیست که علیه پاکستان شعار بدهیم انهای که درینجا نیر و دارند وقدرت سیاسی ونظامی خودرا مستحکم کرده اند خود با پاکستان وهر کشوری دیگری به بهانه ای مداخله در افغانستان مقابله نمایند امروزه فرزندان این سامان علیه طالب می جنگد وبا داعش مقابله دارند وهمه روزه ده ها وصدها شهیدمیدهیم اما منافع دیگران را تامین مینمایم واب به اسیاب انگلیس وامریکا میریزیم در حال که همان طالب وداعش وحکمتیار وغنی وعبدالله وکرزی از یک چشمه اب میخورند وهمه MADE IN USA اند وما در یک جنگ نیابتی از ستراتیجی اجانب مصروف هستیم ودهقان ما برای دیگران کاشت مینماید وکار گر ما کشت دیگران را درو ودر خرمن انها می افزایند
لالی از ننگرهار


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است