استفاده آمریکا از استعداد تروریست پروری پاکستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۴    ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ کد خبر: 146552 منبع: پرینت

مردم باید بدانند که رژیم کابل، رژیمی که در بحران مشروعیت به سر می برد هیچگونه نقشی در تغییر سیاست آمریکا و مبارزه علیه دهشت افکنی و فشار بر پاکستان ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)،عارف کیانی سخنگوی محور افغانستان در برنامه «محور» معتقد است حکومت هیچ نقشی در جنگ و صلح کشور ندارد و بیان داشت: این مضحک است که ما در داخل نه سیاست خارجی داشته باشیم و نه سیاست داخلی و در داخل دچار چندین بحران متراکم باشیم و یک ابر قدرت مانند آمریکا را ملتفت کنیم که منافع خودشان را متناسب با منافع ملی ما تدوین کنند. هیچ منطق سیاسی قبول نمی کند.

وی افزود: واقعیت این است که جامعه جهانی از بدو تشکیل پاکستان می دانست که این کشور حامی تروریست است و تولید دهشت و وحشت می کند. آمریکا به عنوان یک ابر قدرت هیچگاه نمی خواهد که پاکستان را از دست دهد. فعلا آمریکا از استعداد تروریست پروری پاکستان استفاده می کند. از دست دادن پاکستان در جنوب آسیا موجب می شود که موازنه قدرت میان پاکستان و هند به هم بخورد و این به ضرر منافع ملی آمریکا است. روی این دلیل این مضحک است و مردم باید بدانند که رژیم کابل، رژیمی که در بحران مشروعیت به سر می برد هیچگونه نقشی در تغییر سیاست آمریکا و مبارزه علیه دهشت افکنی و فشار بر پاکستان ندارد.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
پاکستان
افغانستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است