گر غنی قنوت را ياد بگيرد...
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۳    ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ کد خبر: 146567 منبع: پرینت

عطا محمد نور در حاليكه خودش نيز الم تر كيف را اشتباه خواند. به مردم وعده سپرد كه اگر اشرف غنى الم تركيف را درست بخواند من تسليم اش مى شوم و او را منحيث اولىٰ الامر خود مى پذيرم.

والى بلخ گفت: انتظار خواندن دعاى قنوت را ندارم زيرا خواندن آن سخت است. اين سخن والى بلخ مرا به ياد مصاحبه ى رضا زاده قهرمان وزنه بردارى سنگين وزن ايران و جهان انداخت كه در پاسخ سوالى كه چرا با بلند كردن وزنه سنگين يا ابوالفضل مى گویی در حاليكه در ميان برادران اهل تشيع گفتن يا على در هنگام مشكلات معمول است او گفت: يا على را براى وزنه هاى بالاتر از اين نگهداشته ام.

سوال اين است كه استاد عطا كه با الم تركيف تسليم می شود با دعاى قنوت چه خواهد كرد؟ آيا آن را براى تسليم شدن جمعيت نگهداشته است؟ به اشرف غنى توصيه مى كنم بجاى الم تركيف اگر دعاى قنوت را ياد بگيرد نه تنها معضل ارگ با بلخ بلكه مشكلات اش با جمعيت نيز حل خواهد شد.

محمدعارف منصوری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نور
غنی
جمعیت اسلامی
نظرات بینندگان:

>>>   اگر دعای کنـــوت ( لوی الحـمـــد)را نمیداند سه بار کـــل هوالله رابخواند هم کاپیست

>>>   اولآ قرآن یک کتابی است که چهارده صد سال پیش صرف توسط مشاورین محمد که مسیحی بودند و غرض از بین بردن بت پرستی در مکه ، محمد را منحیث پیغمبر انتخاب کردند تا برعلیه بت پرستی اقدام کند.
چنانچه اکثریت آیات آن بشمول قصص الانبیا از ادیان یهودی و مسیحیت گرفته شده است.
ثانیآ شما ضرور نیست آن را به عربی بخوانید و معنی و مفهوم آن را ندانید.
ثالثآ دینا از چهارده صد سال پیش تا حال زیاد پیشرفت کرده است و تمام قوانین و مقررات همه روزه در سراسر دنیا مطابق عصر حاضر عیار میگردند و ضرورت به قوانین کهنه نیست.
همانطوری که با پیشرفت طبابت شما ضرورت به شکسته بند ندارید، برای پیشبرد امور زندگی خویش در قرن بیست و یکم نیز شما ضرورت به قوانین قرون وسطی ندارید.
طور مثال در قرآن راجع به حقوق کنیز و غلام نوشته شده است، درحالی که برده داری در تمام کشور ها از طرف ملل متحد ملغی قرار داده شده است، بنأ این آیت باید منسوخ شود.
همینطور راجع به ساختمان زمین و آسمان و این که رعد و برق خشم خدا است و حتی همین شق القمر که جز مهتاب گرفتگی نیمه چیز دیگر بوده نمیتواند. اینها همه دروغ و افتراهات هستند.
اگر پیغمبر آنقدر زور میداشت که با اشاره یک انگشت خود مهتاب را دوشق میکرد، با یک بوکس جنگجوی قریش در جنگ احد دندان اش نمی شکست.
بنأ از جهل و نادانی و خرافات پرستی خود را دور کنید و علم و دانش یاد بگیرید و مانند یک انسان با عقل قرن بیست و یکم زندگی کنید، نه یک جاهل قرون وسطی یی.

>>>   ای کسیکه ان متن را تحریر داشته اید اصلاْپی به دین اسلام که دین خداوندی است نبرده ای این پغمبر اسلام بود که زندگی کردن و تمدن و انسانیت را به بشریت آموخت واین پغمبر گرامی اسلام بود که برادری و اخوت را بین جهانیان مروج ساخت و در آن زمان بهترین تمدن را جهان اسلام داشت این کشور های کفری بودند که در بین جهانیان تخم بی اتفاقی جنگ و جدال را کاشتند این جهان کفری چه دارند بجز بی حیایی بیشرمی تجاوز درحریم بیچاره گان این را شما میگوید پیشرفت........................


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است