آمریکا در آرژانتین پایگاه نظامی جدید می سازد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۵    ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ کد خبر: 146568 منبع: پرینت

آرژانتین به آمریکا اجازه می دهد یک پایگاه نظامی جدید در مرزش با برزیل و پاراگوئه بسازد.

به گزارش شبکه تله سور، مقامات آرژانتین همچنین اعلام کردند که با مقامات آمریکایی برای بررسی موضوع توزیع مواد مخدر در مرز این کشور همکاری خواهند کرد.

'پاتریشیا بولریچ' وزیر امنیت آرژانتین در واشنگتن اعلام کرد که دولت مائوریسیو مکری رییس جمهوری آرژانتین به واشنگتن اجازه می دهد یک پایگاه نظامی در منطقه ای در شمال آرژانتین بسازد.

این مقام ارشد آرژانتین در ادامه تصریح کرد که دولت این کشور در حال ایجاد یک مرکز تجزیه و تحلیل با پاراگوئه، برزیل و آمریکا است تا مکان و چگونگی فعالیت عاملان قاچاق مواد مخدر این مناطق مشترک این کشورها شناسایی شوند. این مرکز با نهادهایی همچون وزارت امنیت داخلی و فرماندهی جنوبی آمریکا همکاری هایی خواهد داشت.

مقامات آمریکایی و آرژانتیتی همچنین در این نشست در مورد یکسری فعالیتهای تروریستی در مرز آرژانتین، برزیل و پاراگوئه رایزنی کردند.
وزیر امنیت آرژانتین خاطر نشان کرد: این نوع همکاری با آمریکا برای دولت ما مهم است. ما در این مناطق مرزی در مورد فعالیتهای ضدتروریستی همکاری خواهیم کرد.
این مقام ارشد آرژانتین در ادامه سفر به آمریکا با مقامات اف.بی.آی و وزارت امنیت داخلی امریکا دیدار و در مورد آموزش پولیس فدرال آرژانتین مذاکراتی انجام داد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
آرژانتین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است