فقط نور توانست طلسم اقتدار غنى را بكشند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۵    ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ کد خبر: 146594 منبع: پرینت

پس از نقض توافقنامه ارگ و بلخ، اعلان يک طرفه ارگ به تاريخ 26 قوس 1396 اعمال هژمونى سياست هاى قبيلوى اشرف غنى احمدزى با استفاده از اصول سياسى دهگانه ماكياويلیستى در تعاملات قدرت حكومت غنى با زيركى تمام توانست با دسيسه هاى سنجيده شده ضيا مسعود را بسادگى از بدنه حكومت حذف كند، جنرال دوستم را به ماجراى افتضاح آور تاريخى درگير ساخته و پابسته به تركيه بفرستد، عبدالله را به گريه و ناله، كارهاى نمايشى و وعده و وعيد به سكوت وادار سازد، در گام آخر غنى مي خواست نور والى مقتدر بلخ و يگانه نيروى فعال شمال و مانع داعش و طالب را از سر راه خودش بردارد و نهايت قدرت را به گونه بى پيشينه به تمام معنا در دستان خود بگيرد تا در مهندسى انتخابات پيش رو و دوباره رسيدن آش به سكوى قدرت هيچ مانعى وجود نداشته باشد و فقط خودش و هم پيمانان شان باشند و بس.

اما اين خيال و ترفند ماكياويليستى اشرف غنى و مثلث خبيثه اش در قسمت نور بلخ و رييس اجرايى جميعت اسلامى كاملا غلط از آب درآمد و به مقاومت سرسختانه اين جنرال كاركشته نظامى نترس روبرو شد البته نخستين بار نور بود كه توانست طلسم اقتدار و وقار قلابى قبيلوى اشرف غنى را بشكند و جايگاه حكومت تقلبى و توافقى را به سطح ملى و بين المللى بى اعتبارتر سازد و اين واقعيت را ثابت سازد كه هيچ يک از افراد و حكومت هاى تقلبى و تحميلى و فاقد جايگاه و مشروعيت و بدون پشتوانه مردمى نمی تواند در افغانستان موفق باشد، دوام آرد و دركل به درد و نياز مردم بكار آيد.

بها بقایی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
نور
بلخ
نظرات بینندگان:

>>>   احمدزی فاشیست ایشچی دوم را برای عطا محمد نور مهیا ساخت که این کار فاشیست کوچی زی هم ناکام ماند.

>>>   زنده باد نور

>>>   همــــــو گوش بریده چی شد گُم شد ؟؟؟؟

>>>   زنده باد غنی!
هنوز سر شدیار است! از نتیجه خبر می شویم!!!!!!!!!!!!!

>>>   یک ...........مانند نور چی باشد که طلسم ریس جمهور داکتر غنی را بشکند از یک روبا شیر نسازید که تمام مملکت را ریخ او خواهد گرفت

>>>   فاشیست های پشتون به یکدست شان قران بدست دیگرشان شمشیر است اگر ناتوان شدند قران را روی دارمیکنند اگر زو شدند باشمشیر سر میبرند اگر در قران مهر وامضا هم کردند بان وفا نه بلکه به قران هم جفا کردند وکشتن. غنی واتمر هم ازجمله همان قان زدهی شمشیر بدست اند خوب است که چهره هایشان شناخته شده است کسی بازی نمیخورد دوستم ساده لوح بود که به مکر وفریب های احدزی ها فریب خورد آخر جزایش را دید.دوسم نفهمیده بود که نادرشاه غدار ومحمدگل مهمند بابای فاشیسم درچهره اشرف غنی احمدزی وحنیف اتمر زنده شده وکمر کشتار مردم شمال وشمالی وپنجشیر را بسته کرده اند.

>>>   اولیت استراتژی غنی نه اشتغال زایی و نه فقر زدایی است بلکه اسکان کوچیان پاکستان است
غنی دست نشانده جانکری ارگ را با اطرافیان اش یک باند ما فیایی به آشیانه شیطانی و مدیریت توطیه علیه اقوام تبدیل کرده است .

غنى شووینیسم به هر چه باور داشته باشد اما به عدالت اجتماعى، برابرى اقوام و تبارها، دموكراسى، تقسيم مساويانه ثروت و ارزش هاى انسان ساز اقوام شریف افغانستان باور ندارد.

غنى از دامن فرهنگ غژدى نشينى و صحرا گردى پاکسان چكيده است و در جامعه قبيله ای جوان شده است و در كانون هاى كاپيتاليزم وحشى آمريكا شخصيت اش شكل گرفته است چنين مخلوطى نمى تواند انسانى فكر كند.

ایدیولو ژی بیمار گونه غنی نیمه قلب اش با قبیله ای کوچی یان آن سوی مرز دیورند برای اسکان آنها به وادی های شاداب و بهر برداری از چرا گاه های مراتع آبخیز دار کشور ما است:
البته باید یاد آورشویم که اکنون شرایط اقلیمی در سطح جهان تغییر یافته است و البته در کشور آفتابی و زراعتی ما این تغییرها بیشتر و قابل لمس است, بنابراین ادارات مسُول تلاش کند تا رویکردها در بهره برداری از عرصه های طبیعی و مراتع آبخیز دار تغییر یابد.

بنا براین حضور بیش از حد چاروا در چراگاه مراتع آبخیز دار با بیان اینکه سالانه 15 تن خاک در هر هکتار از اثر لگد مالی چرای بی رویه رمه چرنها فرسایش پیدا می کند. همچنین، لگدمال شدن می تواند موجب آسیب دیدن گیاهان و کاهش رقابت پذیری و ظرفیت‌های باروری آنها در یک جامعه گیاهی شود.

بنا برین از دیدگاه دانش محیط زیست یکی از مخرب ترین آثار چرای چاروا لگدمال شدن، فشرده شدن خاک است که به ریشه گیاهان آسیب می رساند. این مساله تمرکز ریشه‌ها در سطح خاک را به همراه داشته و از این رو می تواند گیاه را از دسترسی به منابع کافی برای رشد باز دارد.
لازم به ذکر است که فعالیت های مخروب انبوه رمه ها در طبیعت مراتع باعث بین رفتن پوشش گیاهی در سطح مراتع آبخیز دار است که تعادل بین اجزاء زنده و غیر زنده آنرا برهم زده و موجب تغییرات در محیط آبخیز دار در نتیجه خشک شدن دریا ها و بروز سیلاب های مخرب می شود.

از دید دانش محیط زیست اقدام عملی افزایش نظارت بر نحو چرای چاروا و مقابله با هر گونه تخلف رمه چران ها علاوه در حفظ و حراست از منابع طبیعی می گردد و نیز باعث پایدار حوزه آبریز در جریان آب های سطحی در آن منطقه به سمت نقطه یا محل مشخص دره بشکل در یاچه جریان می یابد.
البته ؛ کسانیکه از آمدن کله کو چی ها ی آفت آور و یرورس جنگلات و نباتات از آن سوی مرز دیورند به خاطر نابودی چراگاه های سربسز کشور عزیز ما افغانستان پشتی بانی می کند این افرد مریض واقعاَ شهروند اصیل بومی افغانستان نیست و اگر باشد ، دلسوزی به مادر وطن و حراست ازطبیعت کشور خود می داشته باشند. شهود اولیت استراتژی غنی در اسکان کوچیان مهلك وتباه كن نباتان قرار ذیل است .

1- شهود برخی دست های پنهان حاکمان قدرت طلب مانند گلاب منگل برای اسکان کوچیان مهلك وتباه كن اکوسیستم در دنه غوری نزدیک به چراگاه مراتع شاداب آبخیز دار تاله و برفک و اروز در جغرافیا بغلان امروز داشته ایم .


2- شهود راز های پنهان غنی مغز تتفکر کوچی ها آفت آور طبعیت تقرر انجینر کمال نظامی بحیث والی پنچشیر شهور خواهر جنرال طاقت حرامی است که از ایجا انجمن بنام انسجام کوچی ها در ولایت پنچشیر و عده خدمات عامه برای شان خبرداد که بعد کمال نظامی از مواجهه انتقادات شدید مردم صلحشور پنچشیر مورد خبر قرار گرفت وسپس توسط همین دفتر والی دوباره آشتباه قلمی خوانده شد.


3- شهود فرمان ریس جهور به اداره اراضی تخار دستور داده شده تا زمین های دولتی برای کوچی ها شهرک ساخت شود و هم تخصیص زمین های د ولتی به حیث علفچر های بزرگ برای کوچیان که از پاکستان وارد افغانستان خواهند شد.


هموطنان آگاه قلم بدست و حراست از محیط زیست کشور اجتماعی منسوب به کوچیان بیگانه در افغانستان واقعیت قومی را در طی 17 سال کسب کرده و روان است , کوچیان رمه چران پاکستان که کاروان شان را در فصل بهار به ولایات مختلف افغانستان انتقال میدهند مطابق قوانین پذیرفته شده بین المللی اصلاْ حق ورود به افغانستان را ندارند.


باید خاطر نشان کرد بسیاری ازچراگاه های کوهی و دشتی افغانستان بعلت چرای بی رویه کوچی ها از بی مسولیت دولت نابکار طرف دار قبیله کوچیان پاکستان موجب تخریب بیش از حد با بحرانی عمیق محیط زیستی سرزمین زیبای آفتابی ما مواجه شده است وادامه ی روند آمدن کوچی ها از او سوی مرز دیورند کشور ما را با مشکلات بسیار خطر ناک از بابت پامال شدن گیاهان و شکستاندن نبابات توسط شتروانان و رمه چرانان کوچی مانند آمدن برف کوچ ها روا ناب بارانها های موسومی سرازیر شدن سیل های مخربه و کم آبی در مراتع آبخیز دار ,طوفان شن های روان در دشت ها و پیامد آن الوده گی بصری محیط زیست در شهر ها در بعضی از محلات و خشکسالی پی در پی در سرتاسر افغانستان روبه رو کرده است.

در اثر چرای بی رویه تنوع حیات وحشی , گیاهان سبز نبات کوهی در مراتع آبخیز دار دچار مشکالت بیشتر می شود و با انقراض روبر خوا هد شد.

برای کمک این مطلب قوانین برای حمایت ازحیات پوشش گیاهی و نباتات باید از طرف اداره محیط زیست تصویب به اجرا در اید تا گیاهان , نباتات و جانوران بتوانند دوباره زندگی خود را بازیابند واز همه مهم جریا ن دریاها خروشان ما جریان دایمی باشند .

هیچ وقت اشخصاص عاقل , دانا ومهن دوست ابدآ دفاع و پشتی بانی از آمدن کوچیان قاچاق اسحله ، مواد انفجاریه ، آفت طبیعی و آسیب های طبیعی دفاع نمیکند که طبیعت زیبا ما بوسیله گله ها شان پای مال و لگد مال و نابود حاصلات مرد م ما از بین بر ند بوته ها جنگلی و بخصوص پسته زار های کشور عزیزم ما افغانستان میگردد , بخاریکه آمدن انبوه شتران رمه ها و رمه چرانان موجب بدختی ها بشمول آلودگی محیط زیست وسبب ضر ر به ارزشهای صحت شهروندان ، همچنان وجود انواع فساد زیست میباشند .

هموطنان آگاه قلم بدست طرف دار حراست از محیط زیست کشو ر بی صاحب و بی در دروازه : تحیقاتی من را در مورد آمدن کوچیان مهللک و تباه کن طبعیت از مرز دیورند را با دقت بخوانید واگر قابل نقد است نقد کنید و جهت غنامندی یک طرح جامع خواهش است که یک دوسطر و دو دقیقه خود را زحمت دهید و کامنت در پای این مضمون گدارید. ممنون

نگذارید این فاشیست های بدبخت و تمامیت خواه های فاشیست را.
این همان بد بخت های هستندکه بخاطر ارتباط قومی شهروندان پاکستان را افغان میخوانند و آماده هستند کارت شهروندی کشور را برایشان تحفه بدهند ولی شهروندان اصیل کشور را حرامی میخوانند و از کشور بیرون میخوانند چون اوغان یا همقوم خود آنها نیستند.


تاجیک گرسنبل است
افغان بلبل است
هزاره شاخ گل است
ازبیک خوگل است
پشه ای ساقه است
ترکمن خودل است
هرکس گوید همه افغان است
نادان , جاهل و حیوان است


داکتر یارمحمد « حیدر زاده »
داکر علوم در بخش محیط زیست سویدن

>>>   این ولسمشرک اوغان که نام گدائی گر بین المللی را کمائی کرده میخواست از مرمی گدائی شده برای ملت علیه اراده ملت سهو استفاده کند، که انشا الله نتوانست و نمیتواند چون بادارش برایش این اجازه را نداده، و این گدیگک بدبخت و حسود قبیله بخیر از این هم سخت زبون تر و رسوا تر میشود۰

>>>   حکومت در مقابل نور بلخ از نگاه سیاسی کاملن شکست خورده و بی حیثیت گردیده و در گزینه نظامی هم حکومت رو بشکست است به دلیل های زیر.
دولتی که امنیت خودش را در پایتخت خودش حتی در عقب دیوار های سمنتی مهیا نمیتواند چگونه بدون پشتیبانی امریکا و شرکا میتواند علیه بلخ اقدام نظامی کند، و امریکا هم قبلن دست رد بر سینه غنی کوچی درینمورد زده است.
بطور مثال، قومندان نیرو های امریکائی در افغانستان به جواب سوال یک خبرنگار در هلمند که پرسید آیا در مقابل بغاوت بلخ هم بمبارد میکنید چنین جواب داد. امریکائی ها اینجا آمده اند که به تمام مردم افغانستان کمک کنند نه به یک قوم خاص ویا گروه خاص.
اشرف غنی و تیمک شئونیست و تمامیت خواه او شاید همین حالا به فرق فرق خود بکوبند که این چه بدی بود که خوردیم و کردیم.

>>>   کمی حوصله داشته باش این دزد ها یکی پی دیگری نابود میشوند

>>>   مطمئین شدیم که دزد ها یکی پی دیگری به زودی نابود میشوند ولوهرقدربدماشی کنند وچیغ وپغ بزند بیغم باش منتظرباش

>>>   قابل توجه
بکشند غلط است. بشکند صحیح است

>>>   ماجرا طوری بود که دوستم به خاطری بدست آوردن رتبۀ مارشالی از محوطۀ خود بیرون شد و سرگردان بالا و پائین خودرا می زد و شهره بود که مارشال می شود، بالاخره دیگرا نخواستند و چنان دسیسه برش ساختن که خواب مارشالی را هنوز در شب های دراز ترکیه می بیند،،،، وا زده نات ملا اشرف غنی

>>>   بی كفايتی اشرف مردم افغانستان را بيدار ساخت در مقابل ظلم و ستم و بی عدالتی.

>>>   زنده باد داکتر غنی مرگ به ..........و.... پول دوست و شیاطین قدرت طلب که بخاطر قدر از ..... خود هم میگذر مانند عطا چور که.....خود را در صفحه های اجتماعی اورد

>>>   سترجنرال استاد دکتور عطامحمد نور والی مقتدیر بلخ و کاندید در انتخابات ریاست جمهوری سال 1397، پیروزی شان را درین انتخاب سرنوشت ساز به مردم افغانستان از پیشگاه حق خواهانم.

رئیس ستاد انتخاباتی "نور"

>>>   اگر این ولسمشرک پلاستیکی از اول میفهمید که چگونه رسوا و بیآب میشود دل شیر را هم که در قفس سینه مرغکش مینداختی به گپ این چندتا فیسبوک چلونکی ها و تیمک شئونیست اطرافش نمیکرد و چنین خود چوب را در همانجای سر خود نمیزد۰ حال بیا و جمع کن۰

>>>   فاشیزم قبیله همین حالا در ضعیف ترین و شکننده ترین حالت اش قرار دارد و مردم تمام ارزش های فاشیست های قبیله را به چالش کشیده اند، بشمول نام اوغان که هیچوقت نام ملی نشد و نمیشود، بشمول تمامیت خواهی قدرت آنها را که اگرچه از دست داده میروند، و بسیار ارزش های دیگر آنها را.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است