آب در هاون کوبیدن راه به جایی نمی برد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۱    ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ کد خبر: 146765 منبع: پرینت

پس از مناقشه ارگ و جمعیت بر سر منظوری استعفای نور از جانب رییس حکومت وحدت ملی تیم ارگ برای ایجاد شکاف در رهبری جمعیت به منظور تضعیف روحیه اعضای ارشد این حزب دست به خرابکاری هایی به زعم خودش زد که نخستین آن جایگزینی یک جمعیتی به نام مهندس داوود برای عطا محمد نور والی فعلی بلخ بود.

دومین سبوتاژ ارگ بالا کشیدن جمع دیگری زیر عنوان شورای انسجام جمعیت بر سر زبان ها آمد که آن هم نتیجه چندانی در پی نداشت. اقدام های دیگری نیز از قبیل توزیع پول و منصب به تعدادی از جمعیتی های حوزه شمال کشور و شمال کابل که به نتیجه دلخواه ارگ منجر نشد. آخرالامر ادعای مضحک پسر یکی از اعضای سابق جمعیت که فعلا در لندن به سر می برد مبنی بر عدم قبول رهبری فعلی جمعیت است که آن هم بیرون از دایره همان تلاش های مذبوحانه حریف بوده نمی تواند.

شکی وجود ندارد که جمعیت اسلامی افغانستان از ناحیه سرپرستی در مقام رهبری خویش رنج می برد هرچند رییس موجود این حزب در مقام اش شایستگی و شهامت نشان داده است ولی به هیچ صورت این مساله نمی تواند خالیگاه برگزاری کنگره یک حزب فراگیر نظیر جمعیت اسلامی را پر کند.

فکر می کنم از نقطه نظر شایستگی و تجربه کار سازمانی بعد از کشته شدن رهبر جمعیت اسلامی صلاح الدین ربانی و عطا محمد نور گزینه های اول برای احراز پست رهبری جمعیت اسلامی بوده اند که در میان اعضا و هواداران این حزب نسبت به متباقی مدعیان شانس بالا آمدن بیشتر دارند.

آینده هرچه پیش آید اما امروز رهبری این حزب به نام صلاح الدین ربانی و ریاست اجرایی آن به نام عطا محمد نور شناخته و پذیرفته شده است آب در هاون کوبیدن های مفت راه به جایی نمی برد بخصوص وقتیکه هدف از نوع دیگر است.

بدون تردید در آینده نیز شاهد شگفتن گل های بیشتر از این دست خواهیم بود که هیچ کدام راه به جایی نخواهند برد.

برنا صالحی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
جمعیت اسلامی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است