بازداشت افراد داعش در کابل دروغ است
یکی از برنامه های اصلی استانکزی این است که بتواند در اذهان عامه، افراد مهاجم و انتحاری را در همه اقوام تعمیم دهد اما نمی داند که صرفا یا ارایه یک ویدیو و اعتراف نمی توان نوع هویت انتحاری ها را تغییر داد 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۷    ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ کد خبر: 147880 منبع: پرینت

ریاست امنیت ملی اعلام کرد که دو نفر از "کلیدی‌ترین" سازماندهندگان حملات گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش را در کابل بازداشت کرده است.
این نهاد اضافه می کند که عمر، مسوول نظامی داعش در کابل و احسان‌الله، مسوول جلب و جذب داعش در این شهر که در سازماندهی حملات به مساجد و اماکن شیعه در کابل دست داشتند، در ماه دلو بازداشت شدند.
احسان‌الله و عمر طراح اصلی حمله به مسجد امام زمان در خیرخانه کابل بوده و آنها دو مهاجم انتحاری به نام مستعار "ابو زبیر خراسانی" و "ابو جندالله ازبکی" را از ننگرهار تا نزدیکی این مسجد رساندند.
در حمله به مسجد امام زمان در ماه سنبله سال جاری در منطقه خیرخانه در شمال شهر کابل بیش از ۲۰ غیرنظامی کشته و بیش از ۳۰ نفر زخمی شدند. این حمله حین برگزاری نماز جمعه رخ داده بود.
امنیت ملی در رابطه با هویت این افراد اعلام داشته است که عمر، احسان الله و دو مهاجم بر مسجد امام زمان همه از اهالی ولایات شمالی افغانستان هستند. عمر فارغ تحصیل رشته کمپیوتر ساینس بوده و فعالیت‌های زیاد سایبری نیز داشته است.
بازداشت شدگان در اعترافات خود گفته‌اند که با رهبری گروه داعش خراسان در آچین ننگرهار در ارتباط بوده و توانستند دست کم ۲۰ نفر از دانشجویان و دیگر اعضای نسبتا تحصیل کرده جامعه را در کابل در نتیجه تبلیغ عضو گروه داعش بسازند.

در این خبر که ماهرانه ترتیب داده شده است چند مساله قابل بررسی است:
1-اعتراف کنندگان از اقوام غیر پشتون هستند و تقریبا محال به نظر می رسد که اقوام غیر پشتون در حملات انتحاری و شهری آنهم بجان همشهری های خود در پایتخت کشور اقدام کرده باشند.
2-هرچند هویت دقیق این افراد هنوز مشخص نیست ولی لازم است تا ادعای امنیت ملی مبنی بر سکونت این افراد در شهر کابل و اصلیت شان از ولایات شمالی کشور مورد بررسی یک هیات بی طرف حقیقت یاب قرار بگیرد.
3-مشخص هم نیست که اعترافات بازداشت شدگان تحت چه شرایطی گرفته شده است و آیا در موقع اعتراف این افراد در حالت کاملا عادی بدور از هرگونه تشویش ذهنی و یا القائات روانی و یا مصرف داروهای شیمیایی بوده اند؟
4-اگر این افراد از سازماندهندگان اصلی حملات داعش در کابل بوده اند چگونه به این راحتی جلوی دوربین امنیت ملی قرار گرفته و حملات علیه شیعیان و مردم کابل را برعهده گرفته اند؟
5-چنانچه بنا بر ادعای امنیت ملی این دو نفر از سازمان دهندگان اصلی داعش در کابل باشند، بر امنیت ملی ننگ است که از طرح های عملیاتی دونفر جوان بی تجربه و خام عقب مانده و نتوانسته قبل از عملیات شبکه های آنان را منهدم سازد.

یکی از برنامه های اصلی استانکزی این است که بتواند در اذهان عامه، افراد مهاجم و انتحاری را در همه اقوام تعمیم دهد اما نمی داند که صرفا یا ارایه یک ویدیو و اعتراف نمی توان نوع هویت انتحاری ها را تغییر داد.

بر همگان واضح و روشن است که تا کنون در کشور تمامی عملیات های انتحاری و انفجاری و بمب گذاری ها توسط یک قوم آنهم با هویت های اصلی پاکستانی و با تحریک و تامین غربی ها و سعودی ها انجام گرفته است، چگونه می شود که یکباره سازمان دهندگان اصلی حملات پایتخت دو جوان خام بی تجربه از ولایات شمالی و از جمله دیگر اقوام باشد؟
حتما جناب استانکزی در روزهای آتی از هزاره ها و تاجیک ها و ازبک ها و دیگر اقوام نیز اعترافات حملات انتحاری و انفجاری جدیدی می گیرد و فیلم های ویدیویی آنان را با رسانه ها شریک می سازد.

هرچند هنوز اتهام معصوم استانکزی رییس امنیت ملی مبنی بر سازماندهی و اجرای عملیاتی که منجر به شهادت برهان الدین ربانی شد، مرتفع نشده است، وی با اعلام ترتیب چنین خبری می خواهد بر دیگر اقوام و افراد دانشجوی این مملکت اتهام داعشی بزند در حالیکه مبرهن است داعش توسط چه کسانی و با چه اهدافی از سوریه و عراق به افغانستان اعزام شده و مشغول فعالیت و فعلا سربازگیری هستند.

خارجی ها و حکومت بدانند که با چینین اتهام هایی نمی توانند بر خیانت های شان سرپوش گذاشته و دیگران را متهم به داعش پروری بسازند. در حالیکه (به اعتراف خودشان) ایجاد و تمویل مخالفان مسلح با خارجی ها و حکومت بوده است و اینک نیز با عناوین مختلف و متفاوت آنان را در حکومت فعلی ادغام می کنند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داعش
امنیت ملی
پشتون
نظرات بینندگان:

طرح خارجی ها و پشتون ها در افغانستان است که دیگر اقوام به تدریج این کشور را ترک کنند و همه بماند برای قوم پشتون که جا و امکانات برای پشتون های پاکستانی هم باشد.
شیما کابل

>>>   دروغ نیست واقعیت است ازهویت انتحاری ها منظرتان کی است که حکومت آنرا بالای شما تپ میکند

>>>   عجب عدالت است اګر کس از تاجک ودیګر اقوام در بین طالب و داعش میباشد نوسنده انرا قبول نمی کند ولازما باید از قوم محترم پشتون باشد. ......

>>>   کــــدام خبر این امنیت راست است که این درست باشد
این چوپگان دورغگو همیشه اخبار جعلی ونادرست را برای فعال نشان دادن خود پخش میکند
سال گذشته اعلان کردند که یک فرد انتحاری راکه می خواست ارگ سفارت امریکا وزارت داخله دفاع میدان هوائی کرزی را نابوذد کند دستگیر کردیم !!!
وقتی عکسش را نشر نمودند کسی بود که از دوسال پیش در زندان محبوس است
اینها به مردم ریشخند میزنند
ناکامترین اداره حکومتی همین کمپنی خصوصی پنشیر وردک است

>>>   ..... مگر همین شمالی ها نه بودندکه دردهه هفتاد قتل همشهری های هزاره شان در افشار کابل وسایرمناطق کابل را به عهده داشتند به هزار ها انسان بی گناه هزاره رابه کام مرگ فرستاند به ناموس شان تجاوز کردند درمحاصره اقتصادی قرار داشتند حال این ها در تجاوز امریکا علیه دیگر اقوام دوست شده اند مردم درک دارند این طر فند زنگ زده به درد نه میخورد درشما ل افغانستان نه ازبیک ونه تاجیک است که بر ضید اشغالگران نه باشد همه جبهات ضید اشغال به رهبری اقوام غیری پشتون اند از خواب غفلت بیدار شوید
یخبر

>>>   از منطقه خیرخانه حمله شده !!! !
از ولایات شمال بوده اند !!!!

>>>   اگر دولت افغانستان به همین منوال پیش برود، شاید روزی برسد که آنها در تاریخ نوشته کنند که ببرک کارمل اخوانی و گلبدین حکمت یار کمونست بود.
بیا و پوره کن.

>>>   جدی میگویم که اگر انتحاری های دستگیر شده به زبان پشتو صحبت میکردند، نویسندۀ این متن پرپرۀ دیگری را درست میکرد! در حالتی که به زبان غیر پشتو صحبت کرده و متعلق به ملیت غیر پشتون بوده اند، معصوم ستانکزی دسیسه ساز این ماجرا است، اگر به زبان پشتو هم صحبت میکردند باز هم معصوم ستانکزی ملامت میبود زیرا از قوم او میبودند! یعنی معصوم ستانکزی و حکومت در هر حالت ملامت اند
آقای نویسنده! چه ضمانتی وجود دارد که غیر پشتونها در کنار طالب و داعش نیستند؟ مطمئین باش که طالب و داعش در هر ولایت از جملۀ مردم همان ولایت است! اگر گلب الدین پشتون جنایتکار است، آیا ربانی فارسی زبان جنایتکار نبود؟ آیا دوستم اوزبیک جنایتکار نیست، آیا سیاف پشتون جنایتکار نیست؟ آیا مسعود و دارو دسته اش جنایتکاران نیستند؟ آیا مجددی و گیلانی و دارو دستۀ شان جنایتکاران نیستند، اگر کرزی و اشرف غنی طالب پرور استند، آیا بسم الله محمدی و دیگر سران جمعیت و شورای نظار طالب پرور نیستند؟
دزد پشتون و دزد دیگر ملیت کدام تفاوتی ندارند، همه دزد اند، در چور و چپاول همه همطراز اند، یکجا جهاد نمودند، یکجا چپاوال نمودند و یکجاطالب شدند و یکجا هم داعش خواهند شد، ریشۀ همه این بدبختی ها در جهاد است که همه ملیت ها در آن سهم خود را داشتند.
اگر طالب کندهار پشتون است، مطمئین باشید که در ترکیب طالب میمنه و سرپل و جوزجان ازبک و ترکمن حتمی است! بصورت قطع طالب تخار و بدخشان ترکیبی ار فارسی زبانان است و این یک امر ثابت است!
بجای اینکه مکتب فکری داعش را تخریب نمائید، چرا به جان پشتونها هجوم میبری؟
میهن زرغون

>>>   این ارگان های امنیتی و دولتی نزد افکار عامه مردم انقدر بی اعتبار شده که هیچ کس نمی تواند حتی سخن راست دولت را باور کند وقصه دولت همان قصه گرگ چوپان رمه گوسفندان و بی اعتنایی مردم است که باید باشد

>>>   سندی وجود ندارد که ثابت کند فارسی وان خود را انتحارنموده باشد این دسیسه شرم اور ارگ است.
اقبال

>>>   زرغون صاحب
میدانی که تا حالا هرچی انتحاری و انفجاری بوده از یک قوم بوده است و تا کنون هیچ موردی وجود ندارد که ثابت کند از اقوام دیگر خود را انتحار کرده باشند.
فاضل

>>>   ارگ دیکتاتوری خودش پرورش دهنده داعش و طالب است. و امنیت نا ملی هم تنها در اختیار ارگ است. به این ویدیوها باور نکنید. احمدزی استانکزی حنیف خادیست زی پدران اصلی داعش هستند.

>>>   این یگ دسیسه فاشیست احمدزی است که چند نفر را جمع میکنند و به زور تفنگ از انها اعتراف به زبان فارسی میگیرند تا نشان دهند که انتحاریهای قوم پشتون فارسی وان هستند. خنده دار است. فارسی زبانها با قوم انتحاری هیچ رابطه ندارند.

>>>   جدیدا دارویی آمده است که حافظه را پاک می کند و دیکته های جدید به مغز انسان می دهد و همین دارو درباره این افراد استفاده شده است.

>>>   در ادامه سیاستهای فاشیستی ارگ که غیر پشتونها را بزور افغان مینامند و حال انتحاریهای پشتون را غیر پشتون معرفی میکنند.
.... به امنیت نا ملی.

>>>   معصوم استانکزی این کمونست خلقی امینست زمان اشغال شوروی سابق وقتیکه در زمانپس از کودتای تنی وزیر دفاع حکومت داکتر نجیب پس از ناکامی کودتا با چند پروند طیاره که رفقای خلقی شان مانند استانکزی در ان سوار بودند به پاکستان باساس تماس و روابط قبلی شان از طریق جاسوس کلان ای اس ای گلبدین حکمتیار برقرار گردیده بود فرار کردند روابط این شاخه ی از کمونست خلقی با ای اس ای مستحکمتر شد از انجاییکه ای اس ای و نظامیان پاکستان نسبت مقاومت شمال که سبب کشتن و راندن جاسوسان و طرفداران پاکستان که اکثریت گروه ترورست طالبان چه در زمان اشغال و چه فعلن پاکستانی بودند و هستند پاکستان عقده شدید علیه مردمان فارسی زبان و بخصوص سمت شمال کشور دارند ایا استانکزی ترورست اعزامی ای اس ای راتاداخل خانه استاد شهید که همان شخص همراه شده استانکزی سبب شهادت پروفیسور استاد ربانی ریس شورای عالی صلح انوقت و ریس جمهور دولت اسلامی گردید و خود استانکزی فرار کرد که به اثر فیر مرمی محافظین خانه استاد شهید و اثابت مرمی فیر شده به پای استانکزی اثابت کرد و اکنونبا اسا چوب میگردد استانکزی یک انسان مشکوک دشمن مردم فارسی زبان وبخصوص مردم سمت شمال است با اینکار اش میخواهد قوم خودرا تبرهه کند و نفاق و کینه را بین مردمان تاج و هزاره باین ساخته کاری اش بوجود اورد اما نظر به شناختی که مردم ملیت تاجک وهزاره از استانکزی دارند به ساخته کاری های عوام فریبانه استانکزی و دار و دسته اش هرگز اعتبار و اعتنایی ندارند و نمیکنند.

>>>   مهم این نیست که انتحاری ها از کدام قوم بوده اند مهم این است که آنان را غرب و حکومت پشتیبانی می کنند.
غلام رسول از هرات

>>>   چرا انتحاری های قبلی را نمی گفتند که از کدام قوم است که حالا اینها را اعلام کردند.

>>>   این زرغون هم از ارگ برآمد

>>>   ریاست امنیت ملی یا شرکت انحصاری گنشیر وردک؟؟
وظیفه اینها اختطاف سرقت مسلحانه دسیسه بازی وانتقام گیری است وهم تقصیری ندارند چون تعداد شان کم است مثلا صرف پنجصد ریاست درتشکیل خود دارند، بیکاره ترین وبی کیفیت ترین افراد درین اداره ناکام جابجا شده اند هرعمل ناسلم کار اینهاست مثلا تلویزیون طلوع نشان میده سه فرد امنیت ملی دراختطاف بازداشت شدند ، امان الله کارمند امنیت ملی دربدخشان بالای طفل هشت ساله تجاوزکرد ، اولین تقلب کار انتخابات ریاست جمهوری توسط یک فرد امنیت درالسوالی سید آباد صورررت گرفت صد ها مثال ازینجمله ،
شعبات این اداره دروزارت خانه ها مرکز فساداداری واخلاقی ....مثنوی هفتادمن کاغذ...
ر

>>>   درجامعه که دروظیفه صداقت واحساس مسئولیت نباشد نباید هیچ توقع ازپرسونل بالا وپایین کرد.درین وطن فقط سی روزپوره کردن مهم است تا معاش وحقوق خودهارا بیگیرند.درجامعه که داد فقر میزند خیلی آسان است که تقلب وهمکاری ومعامله با مخالفین برای پول بخورونمیر درهرموقع صورت گیرد.بهتر است که زمامداران طراز اول مملکت عمیقا توجه کنند که چه طور میتواند که دریک تفاهم سیاسی درنهایت جنگ وآدم کشی درین وطن جنگ زده ختم نماید.
الحاج ع.ناصری

>>>   ریاست امنیت ملی میگوید ما از یکسال پیش خبرداشتیم که چنین میشود !!!

>>>   هرچه فرمانش دهند انجام دهد
لنگ اگر طبیب بودی
پای خود دوا نمودی

>>>   ریاست امنیت ملی چند فیصد پرسونلش ازکجاست ؟؟

>>>   انون چهل فصید از وردک و چهل و پینج فیصد از از قوم پشتون و پانزده فیصد دیگراش از تاجیک و هزاره و ازبک و ترکمن و غیره و در راس همه انجینر فاضل اب استانکزی قرار دارد .

>>>   کسانیکه بر رئیس صاحب جمهور ما اشرف غنی با ذره بین عیب می پالند یکبار ویدیوی دیوانگی ترامپ راببینند که درچی حالت است ، ازبس ترامپ را انتقاد کردند نزدیک است دیوانه شود
ر

>>>   ابتکار و شهکاری ستانکزی:
من چند سال قبل در یک ادره مهم ملکی کار میکردم. این اداره یک ریاست امنیت داشت. هفته لااقل یک مکتوب از ریاست متذکره عنوانی رهبری اداره از طریق آرشیف میرسید که بر روی پاکت ان بخط روشن نوشته میشد: اشد محرم. ولی چون مکتوب از طریق آرشیف میرسید قبل از اینکه برهبری اداره میرسید تمام کارمندان از محتویات مکتوب آگاه میشد. محتویات مکتوب که از طرف ریاست عمومی امنیت ملی یا استخبارات وزارت داخله میرسید مثلا چنین بود که راپورهای ما میرساند که پنج نفر تروریست که لباس یکی شان نصواری از دیگری سفیدو...... میباشد در موتر کرولای سرخ سفر میکنند شب را در خانه فلانی در فلانی ده فلانی ولسوالی سپری کرده اند و به فلانی تاریخ کابل میرسند و در فلانی جای شب دیگر را سپری میکنند و در نطر دارند فلانی اداره را انفجار دهند. امنیت خود را بگیرید. اینکار در زمان صالح و نبیل صورت میگرفت.
ولی به ابتکار و شهکار ستانکزی این موضوع بسیار ساده شده مثلا در بعضی از ادارات لوی ځارنوالی مکتوب ریاست عمومی امنیت ملی فوتوکاپی میشود و به تمام شعبات مربوطه توسط پیاده ها تقسیم می گردد.
از مسایل امنیتی که بگذریم آیا این موضوع بمعنی آن نیست که تروریستان حسم مردم را نابود میکند و ریاست امنیت روح مردم را شکنجه میدهد.

>>>   تصویر اتمر صاحب را طوری نشر کرده اید که گویا در سپاه فاطمیون بوده باشد این امکان ندارد

>>>   اتمر و استنا نکزی را هچ قدرتی نمی تو اند دور کند

>>>   کمی شرم کن، اتمر پرچمی و استانکزی یک غلام، خدا خو نیست که کسی اینها را دور کرده نتواند. حتی اطفال افغانستان قیام کنند این بادآورده ګان را دور کرده می تواند.

>>>   تصویر اتمر صاحب به داعش و طالب میماند

>>>   اتمر لنگ در سپاه فاطمیون نمیتواند باشد ولی نوکر آی اس آی و بادار انگلیسی اش حتمن است۰

>>>   پشتونها هیچگاهی از تمامیت خواهی خود دست نمیکشند۰
خلقی، گلبدینی، طالب، تکنوکرات، اوغان ملیتی، لنگی دار، نکتاهی دار، تعلیم یافته، بیسواد، نابغه شرق، متپکیرغرب، یا خرکار ویا هرچه باشند همه و همه متحدانه در جهت تمامیت خواهی ایشان کار میکنند۰
بر تمام غیر پشتون های کشور لازم است که تمام تفاوت های دیگر را با حوصله مندی کنار بگذارند و علیه این فاشیست ها باهم متحد شوند۰
پشتونها نام تمام اقوام دیگر را حذف میکنند و همه را بزور اوغان یا افغان نامگذاری میکنند و این یکسان سازی جبری را وحدت ملی نام گذاشته اند، در حالیکه در بین خودشان از یک قوم حتی یوسفزی را امرخیل یا احمدزی ویا پوپلزی را نیازی وغیره گفته نمیتوانی۰ ما نمیخواهیم این وحدت ملی یکطرفه و جبری را۰
پشتون از سره تا خشره، از متپکر تا خرکار، از تکنوکرات تا طالب، یا داعش، یا گلبدینی، یا خلقی، اوغان ملیتی، وغیره وغیره هیچکدام به احترم ارزش های متقابل، برادری و برابری، و به اصل مشراکت مسالمت آمیز و احترام متقابل باور ندارند۰ فقط و فقط زور و زر را میداند، و تقلب و خیانت را میدانند، و تمامیت خواهی را۰
هزاره ها، تاجیک ها، اوزبیک ها، ترکمن ها، بلوچ ها، پشه ئی ها، و غیره غیر پشتون ها باید بدانند که درین معادله تمامیت خواهی پشتونها هر کدام آنها جدا جدا بازنده هستند۰ این یک نکته حیاتی است که تمام قوم های غیر پشتون باید خصومت های مختلف گذشته بین هم را کنار بگذارند و باید سخت باهم متحد شوند تا بتوانند برضد تمامیت خواهی پشتون ها متحدانه برعلیه آنها ایستادگی کنند۰ در غیر آن یکی یکی سر به نیست میشوند، هویت قومی آنها نابود میشود، و همه را یکه یکه برده میسازند

>>>   هیچ اداره دولتی وخصوصی وجود ندارد که ریاست امنیت ملی یا این چوپان دروغگوی برای شان مکتوب نفرستاده باشد که شما زیرتهدید هستید !!!
با این فریب کاری اگر تصادفا کاری شد آنوقت ادعا میکنند که ما گفته بودیم!!!

>>>   در افغانستان همگی مقاماتش به دول دیگران رقص می کنند اگرنه اخود هیچ چیز ندارند جز تفرقه افگنی

>>>   اگر آمریکا و ناتو امروز از کشور بروند تا شب گروپ لنگ ها ولاش ها و بی پا های مریض و دیوانه در کشور نخواهند بود ، حاجت هیچ کسی نیست . این غلامان و نوکران کجا در بین مردم جا دارند بدون از چند تا فاشیست و قوم پرست.

>>>   ریاست امنیت ناملی : اینها همان مثال چوپان دروغگوی هستند غیر ازینکه بی کفایت وبیکاره هستند هرکس را که دل شان خواست دشمن وترورست معرفی میکنند یکی از کسانیکه حتی به نان خوردن شب وروز محتاج بود ته وبالا دوید تا معاون اپراتیفی یک ریاست امنیت ناملی شد صد ها دسیسه واختطاف وشکنجه را کاربرد تا حالا خانه ساخته که چندین ملیون دالر قیمت دارد همه از طریق ظلم وناروا تهمت وبهتان !
معونین ریاست عمومی مرکزی اکثریت شان صاحب کمپنی ها وشرکت ها شده اند پول های بیشمار امریکائی ربنام اوپراتیفی بین خود تقسیم میکنند
درهر حادثه بدروغ میگویند ما از قبل اطلاع داشتیم !!!

>>>   ارسال مکاتیبی که برادری زیر عنوان "ابتکار و شهکاری ستانکزی" نوشته اند در ادارات ستره محکمه امر کاملا عادی و مروج است.

>>>   او ملت غیور , اکنون فرصت است درمقابل ظلم و ستم غنی ، آرام نه نشیند:
استبدا همواره مانعی بزرگ برسرراه طریقت وپیشرفت در جامعه بوده است ,ای ملت خواب برده دشمنت در ارگ ارام با طالب نشته ولی تو هر روز ازدست چاپلوسان محافظ کار به خاک و خون غطه افتیده , مغز گنده غنی نمی تواند انسانی فکر کند ، برخیز تاچه زمانی خواب خواهید بود تا چه زمان اطفال ما بزرگان ما قربانی این جاهلان ارگ نیشن خواهدشد.
غنی مغز تعصب شوونیسنت ها فاشیست دشمنی اشدی از روی حسادت به اقوام غیر افغان درمصاحبه تلویزونی گفته بود : عادلانه نیست که 98 در صد زندانیان بگرام, گویندگان یک زبان باشند, هموطن عزیزم این سخن غنی متعصب معنی دارد یعنی گوینده زبان پشتو ملیت افغان ما این گزافه گوی غنی مغر تعثب در جامعه قبيله ای در دامن فرهنگ غژدى نشينى و صحرا گردی پاکستان چكيده است جوان شده است در جامعه قبيله ای جوان شده است و در كانون هاى كاپيتاليزم وحشى آمريكا شخصيت اش شكل گرفته است و نيم قلب قبيله ای اش با طالبان است چنين مخلوطى نمى تواند انسانى فكر كند. اومردم شریف اعتما د نکنید
جوانان شجاع دلیر وارث این سرزمین آفتابی شما هستسد ، هرچه عاجل برخیز در مقابل ظلم و استبداد افراد شوونیسنت ها فاشیست وجنایت کاران ارگ نیشن همدستان تروریست , اکنون فرصت خوب است برای نجات مردم بی دفاع ما است سکوت نکنید ؛ جسارت کنید , به پا خیزید در قیام سهم گرفته و قیا م را برای سرنگونی شوویست ها سراسری نماید.

باید خاطر نشان ساخت که از هیچ تهدی نه ترسید نیروهای جامعه جهانی کشور های دوست بخاطریکه از بین بردن ظلم , ستم , استبداد و برتری جویی قومی در کشور ما حضور دارند و این فرصت خوب یک جانس طلای برای نجات وطن ما از دست حلقه ای های فاشیست و تروستان درون حکومتی است و این فرصت را هموطن دلسوزو مبارزان شجاع دلیر راه آزادی از دست ندهید.
مبارزان , دلیر شجاع وطن یک روز حرکت قیام برای نجات از ظلم , استبداد , ستم برتری جویی قومی ازحلقه فاشیست , شوونسم قبیله گرا را از بیخ بنیاد برکنید, موا فقیت ابدی را در این کشور زیبا آفتابی نیاکان تان به پیروزی رسانید و ادامه هرروز ریختن خون پاک کود کان ، پیر و برنا بی دفاع ما در شهر ها و دهات باعث نابودی ملت ما در سرزمین نیاکان ما است .
یگانه راه حل و بیرون رفت از این همه قتل و کشتارمردم بی دفاع ما قیام سرتاسری مردم افغانستان بر علیه بیگانگاه آتش نفرت است , هموطن عزیزم سکوت و محافظه کاری راه حل نیست، با جسارت با دلیری روی میدان بیاید.
البته نه باید فراموش کرد هموطن عزیزم من متعصب نیستم همزیستی وهمگرای که ازنیاکان فرهنگ دوست خود ارث برده ام که بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند.
هزاره عزیز م , تاجیک عزیزم ، افغان عزیزم ، ازبک عزیزم و ترکمن عزیزم طراح طرح ها ی ترورستی عاشقان حراست وطن و نخبگان با ننگ و ناموس کشورعزیز ما از طرف این حلقه تروستی درون حکومت طی این 17 سال صورت می گیرد کیست ؟
غنی مرد ِ چیغ و صدا و مرد بیمار و بدخوی و مرد غش و حیله و مرد بی برنامه رفاه و آسایش است و هم به عدالت اجتماعى، برابرى اقوام و تبارها، دموكراسى، تقسيم مساويانه ثروت و ارزش هاى انسان ساز باور ندارد . چون او مغز گنیده تعصب شیطان اقوام شریف افغانستان را بنام پشون زبان دارانی , غلجی , اوغان , تاجیک , هزاره , از بیک و ترکمن جدا کرد بین مردم غیور دلیر شجاع مسلمان کشور عریرما نفاق قوم انداخته و هیچ کار بنیادی نکرده است.

من انسان تو انسان از نسل انسان صدا کن
مسلمانیم « تاجک ؛ افغان ,هزاره , ترکمن» به ایمان صدا کن
ما آریایی , باختری , پتهان ؛ گورکانی در این خطه
فقط با اسم افغان , تاجیک , هزازه , ترکمن صدا کن
تاجیک گرسنبل است
افغان بلبل است
هزاره شاخ گل است
ازبیک خوگل است
پشه ای ساقه است
ترکمن خودل است
هرکس گوید همه افغان است
نادان ، جاهل و حیوان است
بیـا هموطن همـدل شــویم از بهـر امن و آبادی میـهـن
هزاره ، تاجک ، افغان , ترکـمن از این میهن
سـنی و شیـعه گلـهای یک باغ این میهن
با همدیگر پذیر ریشــه بر کنیــم بنیـاد استبدا میهن
بیاید ملک را از دست ظلم و استبداد آزادسازیم
با همدلی همپذیری یکدیگر این مهن را آباد سازیم
نورعلم و معرفت سازد بری
ملک آباد وصفای صادق رهبری

>>>   من انسان تو انسان از نسل انسان صدا کن
مسلمانیم « تاجک ؛ افغان ,هزاره , ترکمن» به ایمان صدا کن
بیژن جان قندزی صدا کن

>>>   میهن رزغون
تو به کدام حق فارسی نوشته می کنی. برو در صفحات خیبر پوختونخوا یگان جای نظریات گنده و وطن فروشی ته بتی که خریدار داره.
دوم اینکه تو چرا نمی گویی از راکت زنی و مردم بیچاره کابل ره کشتن کلبدین چرا یاد نمی کنی؟
در کابل چی مشکل بود که کلبدین وارد شد، چرا؟ بخاطریکه پختون ها دایم در صدد به حاشیه کشیدن فارسی زبانان است زیرا میدانند که با به قدرت رسیدن کامل این ها وطن آرام میشود و پختون ها دوباره به وطن آبایی شان که پختونخوا است فرستاده میشوند.
تاجک زاده

>>>   فاشیزم پشتون مثلث غنی اتمر و گلبدین ارگ از فاشیزم هیتلری خونخوارتر و خطرناک تر است

>>>   از این انتحاریهای داعش در خانه های سران ارگ بسیار است دستگیری کاذب بعد از ماهها مشت امنیت ملی استانکزی را باز کرد

>>>   این دونفرچتل را به دست مردم بدهند تا بالای شان جشن بگیرند ازبرادران امنیت ملی خواهشمندیم این کاربه خاطرخدانمایند.
جمیله یوسفی ازننگرهار

>>>   پدرام
ما نمیتوان گفت که تاجک ها این انتحار و انفجار را نمیکند میکند بخاطر پول تاجک و پشتون > هزاره و ترکمن میکند این ها ...های خارجی ها هستند و نور هم کم از داعش نیست چون همه پول های بندر حیرتان را قبضه کرده یعنی ....دوباره زنده میشود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است