حکمتیار دلگرم کدام بادار غربی است
حکمتیار چنان دلگرم به حمایت باداران غربی خود می باشد که اعلام واگذاری ولایاتی به طالبان را می دهد و مهمتر اینکه خود را پیروز بلامنازع و بی چون و چرای انتخابات آتی می داند 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۳۵    ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ کد خبر: 147934 منبع: پرینت

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی می گوید که حکومت وحدت ملی، برخی از ولایات را در اختیار طالبان قرار دهد و نیروهای دولتی نیز از این ولایات خارج شوند.
وی به نیویارک تایمز گفته است که حکومت برخی مناطق را به صورت خودمختار محلی در شماری از ولایت های این کشور در اختیار گروه طالبان قرار دهد و وی این طرح را به رئیس جمهور افغانستان نیز داده است.
حکمتیار از این مناطق به عنوان «ولایات صلح» نام برد و افزود که نیروهای دولتی افغانستان باید از آن خارج شوند.
حکمتیار تاکید کرد که رییس جمهور افغانستان از این طرح حمایت کرده و امیدواریم برای برقراری صلح و ثبات در این کشور طرح مذکور عملی شود.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و یکی از بزرگترین و اصلی ترین مخالفان مسلح حکومت دست نشانده ی امریکا، از روزی که پای بر عرصه ی سیاسی امنیتی افغانستان نهاده و وارد کارزار ارگ ریاست جمهوری شده است؛ هر بار منتظر بهانه ای است تا جار و جنجال رسانه ای و تبلیغاتی براه بیاندازد.

گلبدین در سخنرانی های متعدد و سفرهای ولایتی گاه و بیگاه خود که معلوم نیست از آدرس کدام چوکی ارگ یا دیگر مقام دولتی یا مدعی بلامنازع خاک این سرزمین نشأت می گیرد؛ در ایستگاه تریبونی دیگر فرود امده و افاضات مختلفی در خصوص مسایل مختلف ملی و منطقه ای و حتی بین المللی داشته است که واگذاری ولایاتی دیگر به طالبان از جمله افاضات اخیر شان می باشد.

تمام آن اظهار فضل ها یکطرف و عدم اجازه به تاخیر در برگزاری به موقع انتخابات یکطرف دیگر! اینکه به صراحت مدعی شده است باید با اعضا و سران کمیسیون های فعلی انتخاباتی و بدون هیچگونه تاخیری به مصاف این کارزار بزرگ سیاسی برویم؛ جای بسی درنگ دارد!

هرچند استقبال های عجولانه ای و پیاپی از وی توسط سران احزاب و رهبران قومی مذهبی و چهره های شاخص سیاسی برای جا نماندن از قافله و غایله ی حضور رسمی حکمتیار و حزب اسلامی در خاک کابل و همنشینی با حکومت وحدت ملی، صورت گرفت اما هنوز وی چوکی مشخص و قابل اعتنایی در ارگ ندارد که...

که اینگونه به تاخت و تاز می شتابد و بی اعتنا به اینکه چه استقبالی با آن سابقه ی سیاه و دست های به خون بیگناه آلوده اش می شود؛ سخنانی بزرگتر از دهانش در جایگاه صرفا یک رهبر حزبی مخالف تازه به حکومت پیوسته می زند و حتی از زبان مردم ملکی اعاده ی حق برای چوکی های بیشتر در پارلمان و ارگ می نماید.

دیگر اینکه گلبدین هرچند دل خوشی از بیعت ها و روی گردانی های دسته جمعی و یک شبه ی همقطاران خود همچون حامد کرزی، محقق، سیاف، اسماعیل خان، عطا محمد نور و حتی خود اشرف غنی و عبدالله ندارد؛ اما چنان دلگرم به حمایت باداران غربی خود می باشد که نیامده دستور صادر می کند و اعلام واگذاری ولایاتی به طالبان را می دهد و مهمتر اینکه خود را پیروز بلامنازع و بی چون و چرای انتخابات آتی می داند.

متاسفانه، رسانه های ملی اعم از نوشتاری و مجازی و رادیو و تلویزیون و نهادهای مدنی همه و همه منتظر کوچکترین چراغ سبز حکمتیار یا حزب اسلامی برای تبلیغات سیاسی و تیتر یک خبرها هستند که تمام مسایل کلان و حایز اهمیت تر ملی را وا می نهند و درخصوص بیانات وی به تفسیر و تحلیل می پردازند و این خود؛ گلبدین را بیش از پیش به اهدافش نزدیک تر می سازد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکمتیار
طالبان
دولت
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   هر روز که میگذرد چهره حکمتیار بیشتر افشا می شود

>>>   حکمتیار ازاول انقلاب درفکر رهبری پشتونها وحاکمیت مطلق آنان برافغانستان بود، اما او به این هدف خود نرسیده بلکه ازکشورش پرت شد، وتازه چند ماهی هست که ازغارهای کوهها بیرون وبه کابل آمده است، او بخاطر نرسیدن به این هدف مهمش دچار افسردگی مفرط وعقده وحقارت شدید شده وبدین جهت احساس شکست بزرگ کرده وحتی تعادل روحی مناسب هم ندارد. بهتراست اوخودش را توسط یک روانشناس درمان کند. قصد جسارت ندارم وواقعیت موجود را صادقانه نویشتم.
خیرخواه

>>>   ماگاهی مختاف رهبری هیچ گروه وقومی نیستیم انچه همه را رنج میدهد وقابل قبول نیست حکمروای مزدورها ودست نشانده ها وپابوس های اجانب است از احمد شاه بابای کبیر که بگدریم ودوره طلای سلطان محمودامپراطور بزرگ ونام اور ویکی دو دوره ای دیگر شاه شجاع ها امدند ورفتند وبعضی هاشان هنوز هستند وباهم دیگر در غلامی و اجنت بودن مسابق دارند هریک دیگرا را به کم خدمتی وعدم اطاعت کامل طعن مینمایند وعیب میگیرند
هرچه جناب حکمتیار تاریخ وابستگی دراز مدت داشته از سالیان متمادی بدین سو درحلفه های سیاه وسفید ثبت نام داشته به امیدرسیدن به تخت وتاج هرنوع شرایط اجانب را پذیرفته وبه خواست ودرخواست انها لبیک گفته است نه استقرار فکری دارد وپابند کدام دبین واین مشخص است اورهبر دیگران ساخته وتراشیده بوده صدای دیگران از حنجره وحلقوم ایشان برمی اید
صو فی

>>>   لنگی سیاه داغشی را سی سال پیش آی اس آی و مولانای ترورست پاکستانی قاضی حسین احمد بسرش بسته بود

>>>   همو گلبدین شیـــرزائی خود ما چی شد؟ همو که به مامورین وپولیس دران سال ها کمک میکرد ومرکز در کلوله پشته بود
حالا گُلک راکتی ماشنیده که رابطه ایران وعربستان ناجوراست رفته تابگوید شما پول بدهید تامن هرچه میفرمائید همان کنم

>>>   اى بردران جه خوده خون جكركنييم. فكرميكديم كه حكمتيارتنهاخودش است ولنكي سياه اش است وبس. ولي اينطورنبوده اى اكه همه افغانستان همراه اوبوده هندو بشتون هزاره تاجك اوزبك نورستاني بشي همه بااوبوده. خلاصه حكمتيار وحزبش ملت شمول بوده بايد به اين امر تسليم شدهرقدربدكوي ميكنيم برعكس طرفداراش زيادشده ميرود.

>>>   وقت که از حکمتیار میشود موتر شوی ها وار خطا میشوند که این جنایات که در طول ۱۴ سال کردن بر ملا میشود خصوصا غزب زمین ها پ.ل های دولت ومردم این بلند منزل های که جور کردن اونابه بلند منزل پنچشیری ها وصدا ها چور دیگر که کردن انها میدانند که اجداد ما جز پنچر مین موتر شوی ونداف دیگر کسب نداشت ونه سرمایه دار حال که حکمتیار بیاید به قدرت چی خواهد شد

>>>   بچو هیچ وقت یک رهبر را به قوماندان مثل عطا و محقق مقا یسه مکن خیر است که امروز عطا و محقق بسیار چور و چپاول کرده قبل ازاینکه امریکای ها داخل افغانستان شود.عطا و محقق هردو ایشان درین فکر پودن که کلدار پاکستانی دالر است.
خان محمد

>>>   زنده باد ګلبدین حکمتیار این رهبر شکست ناپذیر و قهرمان ملی
ګلبدین انشالله که وطن را از چتلی ها پاکسازی میکند

>>>   چه خوب میگوید احمد ظاهر:
میروی از من و لبریز ز خوشی ام چه کنم؟
ز دست را کت هایت سیاه پوشی ام چه کنم.؟

>>>   Rahimi
رئیس جمهور منتصب حاجی غنی احمدزی بخاطر پارچه پارچه کردن بیشتر از پیش قوم متفرق تاجیک کتله ی را بدور دوشاگرد گلبدین (حاجی الماس و بصیر سالنگی) تشکیل کرده است، از این دونفر وسایر تاجیکهای گلبدینی در افزایش تفرقه میان تاجیکها وتشدید رقابت ها وسازماندهی دسایس برعلیه استاد عطا وسایر تاجیکهای متمرد قویآ استفاده می کند.
مشاور برکنار شده رئیس جمهور آقای علی زی می گوید:
« ... این مسئله را شاهد هستم و با چشم خود دیدم، بصیر سالنگی، حاجی الماس و برخی دیگری را جمع کرده است تا یک نوع کشمکش را در میان برادران تاجیک ایجاد کند، این هم یک دسیسه محض رییس جمهور و دسیسه مطلق برعلیه استاد عطا بود».

>>>   گلبیدین خودش بزرگترین چتلی درین کشور است.

>>>   زمانی که طالبان کابل را گرفتند،یک نفر که قواره اش بیخی به گلبدین می ماند،از ترس طالبان از کابل به تخار و از آنجا به تاجکستان و از تاجکستان به ایران گریخته بود.
نمیدانم که همو نفر گلبدین بود و یا کدام نفر دیگر هم قواره اش.
اما فکر نمیکنم که گلبدین باشد.زیرا گلبدین مثل کرزی نیست که پدرش را طالبان بکشند و خودش طالبان را برادر بخواند.
....

>>>   طرح آقای حکمتیار طرح جامع است مگر وارونه و اگر گلبیدین فهم بنویسم سرچپه. اگ این طرح را سر راسته بسازیم میشود سیستم فدرال که باید به گونه علمی اش مراحل چند گانه خود را سپری کند و تقسیمات ایلت های فورال روی نقشه تثبیت سود و بعد نیرو های فدرال مناطق را به پولیس ایالتی تسلیم کنند.
مگر طرح گلبیدین ایجاد جزایر قدرت است برای پشتون ها

>>>   همیشه ارای دونیم در صدی خطر افرین است در یکی ازدوره های انتخاباتی جناب مغز متفکر اول جهان دونیم درصد کل ارای ریخته شده در صنادیق را کسب نمود و اتفاقا به اساس یک جهش ناگهانی در دور بعدی ۵۴ در صد ارا را به دست اورده وریس ارگ گردیدند واینبار نیز حزب اسلامی باهمه تقلب ونیرنگی که به راه انداختند صرف دونیم درصدکل ارا را بدست اوردوعجب نیست که اورا جهش عجیب وغریب داده به ریاست ارگ نصب نمایند زیرا از دیر زمان بالای او سرمایه گذاری نموده واو را زیر تربیت داشتند چون همه را نابود سازند وعناصر وطندوست وازادیخواه را یکی پی دیگر از بین ببرند انگاه نوبت غزیز دل شان برسد وخدمت صادقانه ودوستانه را اغاز نماید درشرایطی که دیگر روسها برای افغانستان وجهان خطر جدی نیست وتجاوز واشغال ازسوی دیگران انجام یافته او مانند سی سال قبل هنوز از تجاوز روس وخطر روس صحبت بعمل می اورد وهمه روزه علیه روسها شعار میدهد ادعا های جکمتیار واهی نیست مگر اقای غنی را پیرو قاطع میدان نساختند که اورا نسازند ؟کسی تنها به چراغ سبز تا این حد مطمین نمی باشد تا وعده ای کامل داده نشودبهر حال اینده به قضاوت خواهد نشست ودیر ویا زود انچه گفتیم وگواهی دادیم شاهد تحقق ان خواهیم بود
قاضی نور احمد امر خیل

>>>   با عرض سلام خدمت هموطنان عزیز . کسانی که ایمانی به خود ندارد، خود را باورنکرده وارزشهای خود را نشناخته اند ونمی دانند کیستند کجایند وچه می کنند و بحران هویت مبتلا هستند. هیچگاه فراموش نکنیم که هیچکس بردیگر برتری ندارد مگر به فهم و شعور مگر به درک و ادب . چقدر حقیرند انسانهایی که خوشحالی شأن را به قیمت اذیت و آزار دیگران بدست می آورند گلبدین قصاب کابل دین را به استخدام میگرد شرف و انسانیت را به استخدام خود می‌گیرد دروغ میگوید مردم ساده را فریب می دهند. وقتی اسپ های توانا اجازه داخل شدن به میدان مسابقه را نداشته باشند هر ...به خط پایان برسد

>>>   همیشه در این آب خاک دزد ها آدم کش ها وقاچقچی ها سر کار بوده اند چونکه مقامات صلاحیت دار خارجی اینطور صلاح دیدند. افسوس که نان پخته خامان دارند.اساب تمام ،ناتمامان دارند. آنان ک به بندگی نمی ارزیدند، امروز کنیزان و غلامان دارند.

>>>   طرح آقای حکمتیار طرح جامع است مگر وارونه و اگر گلبیدین فهم بنویسم سرچپه. اگ این طرح را سر راسته بسازیم میشود سیستم فدرال که باید به گونه علمی اش مراحل چند گانه خود را سپری کند و تقسیمات ایلت های فورال روی نقشه تثبیت سود و بعد نیرو های فدرال مناطق را به پولیس ایالتی تسلیم کنند.
مگر طرح گلبیدین ایجاد جزایر قدرت است برای پشتون ها

>>>   سیاست واقعا پدر و مادر ندارد. هیچ چیزی در سیاست ثبات ندارد. در عالم سیاست انسانهای خدمتگذار و مخلص کمترین جایگاهی ندارد. سیاست مدار باید شیطنت یاد داشته باشد و در خدمت شیطانهای بزرگ باشند و با فرتنی در برابر آنان در راستای اهداف شیطانی آنان قرار داشته باشند. اگر کشور ما را این شیاطین به حال خود می گذاشتند مردم خودشان می دانستند چه کار کنند و خود برای خود دولت می ساختند و کشور را به سوی ترقی و امنیت به پیش می بردند. اما شیاطین جهانی و مزدوران داخلی آنان مردم را به حال خود نمی گذارند. یکی از این مزدور ها همین گلبدین است که عمرش را به مزدوری بیگانگان گذارانده و اربانان شان هم برای رسیدن به اهداف شیطانی گاهی او را در بغل گرفته و گاهی او را به عنوان جنایت کار و تروریست تحت تعقیب قرار داده و باز حالا او را به عنوان رهبر افغانستان وارد کابل نموده است. اشرف غنی هم که مزدور سیاسی و دینی شیطانهای غربی است نیز با این مزدور همگام شده و دارند برای اهداف اربابان شان ریشه کشور ما را می خشکانند. تا مردم خود شان کاری نکنند و علیه این مزدوران قیام نکنند کشور ما روی آرامش و سعادت را نخواهد دید و هر روز بدتر از دیروز خواهد شد. مگر قرآن کریم نفرموده ِ إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِم‏. امید بستن به دیگران برای آرامش و ساختن کشور جز خسران و بدبختی چیزی دیگری را نتیجه نمی دهد. چه کسی را می توانیم نشان دهیم که برای خدمت به دیگران خود را به زحمت انداخته و حتی کشته بدهد. امروز برادر برای برادر دل نمی سوزاند انگه به چه دلیلی آمریکا و دار و دسته اش و نیز مزدوران داخلی او برای مردم ما دل بسوزانند. آنان آمده اند تا خراب کنند نیامده اند تا بسازند.

>>>   اگر مسأله فدراليزم از طرف يك تعداد غير مليت پشتون مطرح شود، دفعتن مهر تجزيه طلب به پيشاني اش ميخورد. اگر آقاي حكمتيار در افشاني كند و واگذاري بعضي ولايات را به طالبان مطرح و يا تقاضا كند، همه مردم كَر وگنگ استند، صداي شان بالا نميشود. اين چه قسم سياست يك بام و دو هوا است؟
مسأله دوم انتخابات است. او كه طرف دار كميسيون فعلي انتخابات است و هميشه خودرا برنده ميدان ميداند، دلايلي دارد. او از طرف ارگ نشينان بخاطر سركوب اشخاص مانند عطا محمد نور أورده شده است. حلقه خبيثه ارگ برايش قباي بزرگتر از اندامش بريده اند. باينخاطر او فعلن خودرا از همه كس بزگتر و قويتر فكر ميكند. دليل ديگر اينست كه او هميشه از إضافتر از هشت مليون پناهنده در پاكستان سخن ميگويند. اول اينكه در پاكستان به ان تعداد پناهنده نيست. اگر هم باشد، همه اش واجد شرايط نيستند وسوم اينكه همه شان در صورتيكه انتخابات ازاد و عادلانه باشد ، براي او رأي نميدهند. اما براي او از پاكستان هشت مليون رأي وعده داده شده است. چون كارتهاي تقلبي در چتلستان إرزانتر چاپ ميشود. دراينصورت مشكل ماشين هاي چاپيكه در خانه اتمر است ، چه ميشود، اگر خود او كانديد باشد. دوستي حكمتيار تا وقتي است كه به مفاد خودش باشد. در حلقه خبيثه اما زمزمه از چار نَفَر است. حكمتيار- غني-اتمر و اكليل. ببينييم كه كي از كدام شروع ميكند.

>>>   طالبان که برای خدامیجنگیدن به قول خودشان نه برای قدرت حالاچی شدکه ولایت میخواهن وحکومت دیکتاتوری به عقب برمیگردیدوملت راباخودبه عقب میبرید .... عقب مانده ها

>>>   دوستان! گلبدین هم از جمله رهبران جهاد فساد است چون ربانی مسعود محقق خلیلی حقانی خالص و ناخلصان که از قید قم مانده است که وطن را مثل کفتارها درید و نوش جان کرد! روی شان سیاه باد!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است