مشاور ارشد اقتصادی ترامپ استعفا می دهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۰    ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ کد خبر: 148037 منبع: پرینت

مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهور آمریکا قصد دارد از مقام خود کناره گیری کند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، «گری دی. کوهن» مشاور ارشد اقتصادی «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا قصد دارد از مقام خود استعفا دهد.

این کناره گیری ناگهانی کوهن جدیدترین مورد از موج استعفای کارکنان کاخ سفید است.

مقام های کاخ سفید تاکید کردند که استعفای گری کوهن از ریاست شورای ملی اقتصاد دلیل خاصی ندارد. اما ذکر این نکته ضروری است که استعفای غیرمنتظره کوهن پس از اعلام طرح ترامپ برای وضع تعرفه های سنگین بر فولاد و آلومینیوم وارداتی به آمریکا اعلام شد.

دونالد ترامپ در بیانیه ای خطاب به روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرد: «گری [کوهن] مشاور ارشد اقتصادی من بوده است و در پیشبرد برنامه ما، کمک به اجرای طرح تاریخی کاهش و اصلاح مالیات و رونق دوباره اقتصاد آمریکا به نحو عالی خدمت کرد».

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: «[گری کوهن] یک استعداد کمیاب است و از او به خاطر خدمات متعهدانه اش به مردم آمریکا قدردانی می کنم».

پیش بینی می شود که گری کوهن ظرف چند هفته آینده از سمت خود کناره گیری کند.

گری کوهن در بیانیه ای اعلام کرد که از فعالیت در زمینه «سیاست های اقتصادی طرفدار رشد به ویژه تصویب لایحه تاریخی اصلاح مالیات با هدف منتفع ساختن مردم آمریکا (!)» خشنود است.

مقام های کاخ سفید می گویند که گری کوهن ضمن برخورداری از روابطی دوستانه با رییس جمهور آمریکا از مقام خود کناره گیری می کند و قرار است که پس از عزیمت کوهن از کاخ سفید، به بحث و تبادل نظر خود پیرامون سیاست ها ادامه دهند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
مشاور
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است