روسیه: آمریکا دروغ می گوید
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۶    ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ کد خبر: 148180 منبع: پرینت

سفارت روسیه در آمریکا در بیانیه ای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را به دروغگویی در مورد سازماندهی دیدار سرگیی لاوروف و رکس تیلرسون وزیران خارجه 2 کشور در اتیوپی متهم کرد.

سفارت روسیه در آمریکا روز (پنجشنبه) در این بیانیه که در فیس بوک منتشر شد، افزود: سند درخواست دیدار لاوروف با تیلرسون در دوم ماه مارس (جمعه گذشته) به وزارت خارجه آمریکا ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، هِدر نویرت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که از طرف روسی هیچ درخواستی برای دیدار لاوروف با تیلرسون نشده است.

در ادامه بیانیه سفارت روسیه به انتشار اخبار جعلی از طرف آمریکا اشاره شده است که از آن جمله سنگدلی نیروهای روسیه در منطقه غوطه شرقی و قهرمانی پترو پوروشنکو (رییس جمهوری اوکراین) در رویارویی با روسیه در مساله گاز است.

در ادامه بیانیه آمده است: اطلاعات نادرست در مورد برنامه ریزی دیدار وزیران خارجه روسیه و آمریکا نیز از زمره این مسایل است.

سفارت روسیه وضع در مورد برنامه ریزی دیدار لاوروف و تیلرسون را سر درگم خواند و افزود: 2 وزیر به طور همزمان در یک هتل (در اتیوپی) خواهند بود و این فرصت مناسبی برای گفتگو با یکدیگر درباره مسایل بین المللی و منطقه ای و نه از طریق رسانه ها است.

روابط روسیه و آمریکا رو به وخامت گذاشته است و واشنگتن از سال 2014 چندین بسته تحریم مالی و اقتصادی علیه مقام های روس وضع کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
روسیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است