نیکی هیلی در اندیشه رقابت با ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۲    ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ کد خبر: 148183 منبع: پرینت

یک نشریه آمریکایی گمانه‌زنی کرده نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد قصد نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 این کشور را دارد.

یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشته «نیکی هیلی» به سمت فعلی‌اش به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد به چشم بلیطی برای ورود به کاخ سفید نگاه می‌کند.

فارن‌پالیسی نوشته است: «همکارانی که زمانی از هیلی به عنوان فرد پراگماتیست دولت ترامپ و یک پل حیاتی بین کاخ سفید و سازمان ملل یاد می‌کردند اکنون او را یک فرد فرصت‌گرا می‌بیننند که برنامه‌هایش برای رسیدن به ریاست‌جمهوری را بر حفظ متحدان آمریکا و حفظ جایگاه این کشور در دنیا مقدم قرار داده است.»

یک دیپلمات سابق شورای امنیت گفت: «اکنون واضح‌تر است که او قصد دارد برای چیزی کاندید شود که کار خوبی است.» او همچنین گفت که هیلی برنامه‌هایی فراتر از ارتقا منافع آمریکا در سازمان ملل را دنبال می‌کند.

این دیپلمات پیش‌بینی کرده در صورتی که هیلی برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 نامزد شود مواضعش در خصوص اسراییل شانس او برای پیروزی در انتخابات را بالا خواهد برد.

نیکی هیلی، درخواست فارن‌پالیسی برای مصاحبه در خصوص این موضوع را رد کرده است، اما یک سخنگوی هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل هر گونه گمانه‌زنی درباره برنامه‌های هیلی برای تصدی سمت ریاست‌جمهوری را رد کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
نیکی هیلی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است