در ترکیه 23 روزنامه نگار به حبس محکوم شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۵    ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ کد خبر: 148186 منبع: پرینت

بیست و سه روزنامه نگار دیگر ترکیه به اتهام همکاری با گروه گولن به مجازات حبس محکوم شدند.

به گزارش روزنامه جمهوریت، در راستای دستگیری و تحقیقات از عوامل رسانه ای گروه گولن، شعبه 25 دادگاه کیفری استانبول 23 روزنامه نگار دیگر را به اتهام 'همکاری با گروه گولن و عضویت در یک گروه تروریستی' به حبس محکوم کرد.

بنا بر اعلام این رسانه، در میان متهمان جیهان آجار، بنیامین کوسلی، ابراهیم بالتا، بایرام کایا، جمال عزمی کالیونجو، حبیب گولر، خانم بشری اردل، یعقوب چتین، سید کیلیچ، حسین آیدین، عبدالله کیلیچ و گوکچه فرات چول ها اوغلو به 6 سال و 3 ماه و احمد ممیش، علی آکوش، محمد سعید کول اوغلو، ارکان آجار، اوغوز اوسلور، داوود آیدین، افق شانلی، یتکین ییلدیز، جمعه اولوس، موتلو چولگچن و اونال تانیک به 7 سال و نیم حبس از سوی دادگاه استانبول محکوم شده اند.

زندانی شدن بیش از 150 خبرنگار در ترکیه در ایام بعد از کودتای 25 سرطان سال گذشته موجب واکنش ها و انتقادات وسیع در سطح جهان شده و بنا به اعلام سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه رده های آخر آزادی رسانه در جهان قرار گرفته است.

کودتای نافرجام 15 جولای سال 2016، این بهانه را به حکومت داده که بدون مانع، به محدود سازی رسانه های منتقد ادامه دهد و با برقراری وضعیت فوق العاده پس از کودتا که برای هفتمین بار تمدید شده، دهها رسانه را تعطیل و ده ها خبرنگار و روزنامه نگار را زندانی و محاکمه کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
روزنامه نگار
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است