داعش در جوزجان محکمه دارد
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۰۸    ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ کد خبر: 148233 منبع: پرینت

داعش تمام قریه های ولسوالی درزابِ جوزجان را در کنترول خود دارد و باشندگان این ولسوالی برای رسیدگی به دوسیه ها و مشکلات‌شان به محکمه گروه تروریستی تکفیری داعش مراجعه می‌کنند.
به گزارش آریانانیوز، تقریبا تمام مناطق ولسوالی درزابِ جوزجان در کنترول داعش قرار دارد و فعالیت دولت در این ولسوالی تنها به تعمیر ولسوالی و قوماندانی پولیس محدود شده است.

امان‌الله، سرپرست قوماندانی پولیس ولسوالی درزاب می‌گوید که گروه داعش تمام قریه های این ولسوالی را در کنترول خود دارد و باشندگان این ولسوالی برای رسیدگی به دوسیه ها و مشکلات‌شان به محکمه این گروه مراجعه می‌کنند.

شماری از باشندگان درزاب که گواه محکمه‌های علنی گروه داعش و حل‌وفصل دوسیه‌های حقوقی مردم از سوی آنان بوده‌اند، می‌گویند، این گروه هرگونه که بخواهد فیصله می‌کند و فیصله‌ی‌شان به زودترین فرصت عملی می‌شود. به گفته‌ی آنان، در آخرین مورد نیروهای داعش مردی که پدرش را کشته بود، تیرباران کردند.

بابر ایشچی، رییس شورای ولایتی جوزجان با نگرانی از گسترش فعالیت داعش در درزاب می‌گوید، افراد این گروه مردم را به زور با خود می‌برند و در محکمه صحرایی آنان را محاکمه می‌کنند.

باشندگان درزاب می‌گویند که فعالیت دولت تنها به تعمیر ولسوالی محدود شده و آنان مجبوراند برای رسیدگی هر چه زودتر به دوسیه‌ها و مشکلات‌شان به داعش مراجعه کنند. به نقل از منابع محلی، گروه داعش در حال حاضر 95 در صد خاک ولسوالی درزاب را در کنترول خود دارد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
جوزجان
نظرات بینندگان:

>>>   میشود قضیه جنرال صاحب دوستم و اشچی را نیز به محکمه داعش ارجاع کرد تا درمورد فیصله نماید زور دولت که درحل فصل قضیه مربوطه نرسید

>>>   وزارت جنرالها (دفاع) وزارت داخله(وزارت شورای نظار) وریاست قبلی امرالله صالح و ستانکزی در خواب غفلت! و هنوز هم منتظر کدام روز است!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است