پوتین: آمریکا راه به جایی نمی برد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۷    ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ کد خبر: 148244 منبع: پرینت

رییس‌جمهور روسیه در مصاحبه‌ای تاکید کرد تداوم اتهام‌ زنی‌ های آمریکا علیه مسکو در پرونده انتخابات 2016 راه به جایی نخواهد برد.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه در مصاحبه ای با شبکه آمریکایی ان بی سی نیوز به تبیین مسایل مختلف میان مسکو و واشنگتن پرداخت. او در این مصاحبه بار دیگر ادعای مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را رد کرد و با اشاره به محکومیت شهروندان روس از سوی واشنگتن اظهار کرد روسیه 146 میلیون شهروند دارد و افراد محکوم ارتباطی با کرملین ندارند.

وی در خصوص پیگیری قضایی شهروندان روس به اتهام مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا اظهار کرد: «ما در روسیه هیچ فردی را بدون مدرک و شاهد بازخواست نمی کنیم. هنوز هیچ مدرک قابل قبولی در این خصوص از سوی آمریکا ارایه نشده است. در واقع این افراد قوانین روسیه را نقض نکرده اند. حداقل شما مدرک یا کاغذی (دال بر دست داشتن این افراد در انتخابات آمریکا) به ما ارایه دهید.»

پوتین در ادامه اظهار کرد تداوم اتهام‌ زنی‌های دو جانبه از سوی واشنگتن و مسکو علیه یکدیگر راه به جایی نخواهد برد و دونالد ترامپ نیز این را می داند. وی همچنین گفت: «علیرغم اینکه ترامپ نخستین بار است در عرصه سیاست حضور می یابد، بازی در چنین عرصه ای را به سرعت فرا گرفته است و می داند چنین اتهام زنی هایی راه به جایی نخواهد برد.»

پوتین همچنین درخصوص علاقه شخصی ترامپ به وی اظهار کرد: «من فکر نمی کنم ترامپ شخصا توجه خاصی به من داشته باشد. من معتقدم او یک تاجر با تجربه است.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا پیام های توییتری ترامپ را می خواند، اظهار کرد: «خیر. من شخصا هیچ گاه از توییتر برای انتشار پیام استفاده نمی کنم و برای بیان دیدگاه ها و تصمیمات خود راه های دیگری دارم. دونالد از من مدرن تر است!»

رییس‌جمهور روسیه در ادامه مصاحبه اش با شبکه آمریکایی ان بی سی نیوز درخصوص آینده روابط آمریکا و روسیه اظهار کرد: «ما به شما برچسب دشمن نزدیم. شما این تصمیم را گرفتید و در سطح کنگره نیز روسیه را در فهرست دشمنان خود قرار دادید. آیا ما آمریکا را تحریم کردیم یا این واشنگتن بود که تحریم های گسترده ای را علیه مسکو تصویب کرد؟»

وی در نهایت ترامپ را مشتاق برقراری رابطه با روسیه خواند و گفت افرادی در آمریکا مانع ایجاد ارتباط میان دولت ترامپ و مسکو می شوند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
پوتین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است