نامه شخصی ترامپ به پوتین فاش شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۳    ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ کد خبر: 148256 منبع: پرینت

رییس جمهور آمریکا در سال 2013 در نامه‌ای به ولادیمیر پوتین وی را به شرکت در مراسم انتخاب بانوی شایسته جهان که در مسکو برگزار شد، دعوت کرده بود.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از چندین فرد آگاه گزارش کرده که این سند به بازرسان فدرالی که درباره مناقشه مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا تحقیقات می‌کنند تحویل داده شده است.

ترامپ مسوول برگزاری مراسم انتخاب بانوی شایسته جهان بوده و در این نامه از پوتین برای شرکت در این مراسم دعوت کرده است. همچنین بر اساس گزارش واشنگتن پست، ترامپ در این نامه گفته که «مشتاق به دیدن زنان زیبا» در سفرش به روسیه است.

ترامپ در عین حال در همان ماه برگزاری این مراسم در سال 2013 توییت کرده بود که امیدوار است با پوتین دیدار کند. او در این توییت نوشته بود: آیا شما فکر می‌کنید که پوتین به مراسم بانوی شایسته در ماه نوامبر در مسکو می‌آید؟ اگر بیاید آیا او دوست جدید من خواهد شد؟

پیشتر گزارش شده بود که پوتین در ابتدا قصد داشته در این مراسم شرکت کند، اما در آخرین دقیقه این بازدیدش را لغو کرده و به ارسال هدیه و نامه به ترامپ به جای آن بسنده کرده است. مشخص نیست که آیا پوتین به نامه شخصی ترامپ پاسخ داده یا این که آیا این نامه اصلا تحویل داده شده یا خیر.

این گزارش در حالی منتشر شده که پرونده تحقیقات درباره مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا جنجالی‌تر از هر زمان شده و کمیته‌های کنگره‌ای نیز به تحقیق خود درباره این مساله ادامه می‌دهند.

ترامپ پیش از این انتخابات صحبت‌های متناقض را درباره این که آیا اصلا با پوتین شخصا ملاقاتی داشته مطرح کرده بود. با این حال او از بعد از انتخابات تاکنون چندین بار رییس جمهور روسیه را ملاقات کرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
پوتین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است