همسر نتانیاهو دست به دامن داماد ترامپ شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۲    ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ کد خبر: 148264 منبع: پرینت

رسانه های آمریکایی از تلاش سارا نتانیاهو همسر نخست وزیر اسراییل برای اخذ تابعیت آمریکایی خبر دادند.

در جریان سفر «نتانیاهو» و همسرش به آمریکا، «سارا نتانیاهو» در یک ملاقات خصوصی از «کوشنر» داماد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواسته است تا برای وی و همسرش تابعیت آمریکایی بگیرد.

این اصرار همسر نتانیاهو به دلیل نگرانی از بازداشت وی و شخص بنیامین نتانیاهو است که اکنون به دلیل دست داشتن در پرونده های فساد تحت فشار است. این در حالی است که جامعه اسراییل نیز به دلیل همین فسادها و نیز شکست های متعدد اسراییل در جبهه های خارجی ورویارویی با جبهه مقاومت بشدت از وی ناراضی اند.

نتانیاهو و همسرش برای نهمین بار بازجویی می‌شوند

وخامت اوضاع «نتانیاهو» از زبان مقام سابق اسراییل

تلاش نتانیاهو برای فرافکنی بحران های اقتصادی و هویتی داخل به خارج از مرزهای سرزمین های اشغالی از جمله حمله به سوریه نتوانست بر فساد و ناتوانی وی سرپوش گذارد.

البته کوشنر که یک یهودی و از او بعنوان رابط اسراییل ها و ترامپ یاد می شود گفته است که باید این موضوع را با ترامپ مطرح کند. اما بنظر می رسد این درخواست با واکنش منفی ترامپ یا دست کم مشاوران وی مواجه شود.

بویژه اینکه این روزها روابط کوشنر با ترامپ، سرد است تا آنجا که حتی قرار است کوشنر و ایوانکا ترامپ، کاخ سفید را ترک کنند.

بسیاری از تحلیلگران نیز براین باورند که کوشنر نقش مهی در تصمیم ترامپ برای انتقال پایتخت امریکا از تل آویو به قدس داشته است و از سویی دخالت های کوشنر هم، شانس ترامپ برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به شدت کاهش داده است.

بنیامین نتانیاهو به اتهام فساد، دریافت رشوه و کلاهبرداری از مدت ها پیش تحت بازجویی قرار گرفته و مهم ترین پرونده های فساد او 2 پرونده 1000 و 2000 و 3000 است که پولیس اسراییل از پایان تحقیقات در مورد پرونده 1000 خبر داد و تاکید کرد که ماه آینده نتایج این تحقیقات به دفتر دادستان کل ارایه خواهد شد.

پرونده «1000» به دریافت رشوه و کمک‌های مالی غیرقانونی خارجی، پرونده «2000» به سوء استفاده از قدرت و پرداخت رشوه به نشریه «یدیعوت آحرونوت» جهت حمایت و پوشش ویژه، و پرونده «3000» به زد و بند در جریان خرید زیردریایی‌های اتمی از آلمان مربوط است که در همه آنها نتانیاهو طرف اصلی ماجرا است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
همسر نتانیاهو
داماد ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است